هواپیمایی پویا ، خرید بلیط هواپیما پویا

هواپیمایی پویا ، خرید بلیط هواپیما پویا

شرکت هواپیمایی پویا

با افزایش نیاز مردم و گسترش صنعت حمل و نقل ،شرکت‌های زیادی برای ارائه خدمات به مردم شروع به کار کردند و افزایش این شرکت‌ها درمیان ایرلاین‌ها و ارائه دهندگان خدمات هوایی بسیار چشمگیرتر بوده است، همین امر باعث سردرگمی مردم برای انتخاب درست میان این شرکت‌ها شده و نمی‌توانند مناسب‌ترین گزینه را برای سفر خود انتخاب کنند.ما در این قسمت به معرفی یکی از جوانترین و در عین‌حال بهترین ایرلاین‌های مشغول به‌کار در ایران می‌پردازیم.امید است که شما عزیزان با استفاده از این اطلاعات بتوانید تجربه لذت‌بخشی از سفر خود داشته باشید.

بلیط هواپیما پویا

برای خرید بلیط هواپیما پویا می‌توانید از چند طریق اقدام کنید:

1. مراجعه به سایت هواپیمایی پویا و خرید بلیط هواپیما پویا به صورت مستقیم از خود هواپیمایی پویا .
2. مراجعه به سایت کی سفر و خرید بلیط هواپیما پویا مطمئن همراه با مشاوره رایگان و گارانتی قیمت‌های بلیط هواپیما پویا .
3. خرید از سایر آژانس‌های مسافرتی.

نوجه داشته باشید که بلیط هواپیما پویا را از ارائه کنندگان معتبر تهیه کنید تا به دام واسطه‌ها و دلالان بازار گردشگری نیافتید.

سامانه فروش آنلاین بلیط و تور کی سفر با حذف واسطه‌ها قدمی مؤثر به نفع خریدار و گردشگر برداشته و فرآیند خرید بلیط هواپیما پویا را به کاری آسان تبدیل کرده است.

شرکت هواپیمایی پویا ایر

همانطور که در بالا گفته شد ، هواپیمایی پویا ایر از جوانترین عضوهای خانواده بزرگ ایرلاین‌های ایران است که در سال 2008 تاسیس شد. قطب اصلی شرکت هواپیمایی پویا ایر در فرودگاه مهرآباد تهران است.  ایرلاین پویا ایر که در ابتدا با نام پارس ایر کارگو شناخته می‌شد،‌ در زمینه حمل ونقل بار به صورت بین‌المللی فعال بود. و وظیفه حمل بار به 5 قاره جهان را داشت. پس از آن نام خود را به یاس ایر تغییر داد و سرانجام در سال 2012 نام پویا ایر را برای خود برگزید.

هواپیمایی پویا ایر

هدف اصلی پویا ایر حمل بارهای سنگین در مسافت‌های طولانی است، به طوریکه حمل انواع بار از جمله محموله‌های بزرگ،‌ حیوانات زنده،‌ و انواع کالاها را به 5 قاره دنیا بر عهده دارد. اما در کنار حمل بار این شرکت هواپیمایی تعدادی از هواپیماهای خود را تغییر داده تا قابلیت جابجایی مسافر نیز داشته باشند. هواپیماهای پویا ایر با داشتن محیطی عالی و صندلی‌های راحت و تاشو و بسته‌های خدماتی مخصوص قابلیت جابجایی 52 مسافر را دارند. از دیگر خدمات این شرکت هواپیمایی می‌توان به ایرتاکسی اشاره کرد. این قابلیت از تابستان سال 1396 به خدمات پویا ایر اضافه شد. هواپیماهای این بخش قابلیت جابجایی 17 مسافر را دارند و برای سفرهای خانوادگی بسیار مناسب هستند.

خرید بلیط هواپیمایی پویا

برای خرید بلیط هواپیمایی پویا  کافیست به چندین سایتی که این خدمات را ارائه می‌دهند مراجعه کرده و از آن‌ها خرید مناسب و مورد‌تظر خود را انجام دهید. همچنین در حال حاضر چندین اپلیکشن برای خرید و رزرو بلیط هواپیمایی پویا موجود است که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که با مراجعه به دفتر نمایندگی پویا ایر در فرودگاه مهرآباد نیز از خدمات متنوع و مدرن شرکت هواپیمایی پویا ایر مطلع شوید و بلیط هواپیمایی پویا ایر را خریداری کنید.

 

انواع خدمات شرکت هواپیمایی پویا ایر

هواپیمایی پویا ایر با وجود اینکه از دیگر ایرلاین‌ها جوانتر است اما با ارائه خدمات بسیار متنوع خود به خوبی توانسته توجه مسافران و نیازمندان به حمل‌ونقل‌های هوایی را جلب کند .ما در این بخش به معرفی انواع خدمات ارائه شده در شرکت هواپیمایی پویا ایر می‌پردازیم.

هواپیمایی پویا خدمات خود را در چندین زمینه در اختیار علاقمندان به صنعت حمل و نقل هوایی قرار می‌دهد از جمله:

 • ناوگان مسافربری پویا ایر
 • ایر تاکسی پویا ایر
 • ناوگان باربری پویا ایر
 • بیزینس جت پویا ایر

ناوگان مسافربری هواپیمایی پویا ایر

هواپیماهای ناوگان مسافربری هواپیمایی پویا ایر قادر اند تا فاصله 2750 کیلومتری به جابجایی 52 مسافر بپردازند و در صورت حمل بار می‌توانند تا 10 تن بار را در فاصله 950 کیلومتری حمل کنند. حداکثر سرعت پرواز این جت‌ها به 700 کیلومتر در ساعت می‌رسد و در مورد فضای داخلی آن‌ها می‌توان گفت که داخل کابین ناوگان مسافربری شرکت هواپیمایی پویا بسیار تمیز و عالی است و دارای صندلی‌های تاشو می‌باشد. خدمه پروازی مجرب و خوش برخورد دارد و سفری امن برای مسافران فراهم می‌کنند. در هواپیماهای مسافربری پویا ایر چهار درب خروجی ورود دارد. چنان‌چه بلیط هواپیما پویا را از شرکت هواپیمایی پویا ایر خریداری کنید، به توصیه‌های مهمانداران گوش فرا دهید و در مواقع اضطراری از دستورالعمل‌هایشان پیروی کنید. این درب‌های خروج برای زمانی هستند که یک امر اورژانسی در هواپیما پیش بیاید. در این گونه مواقع مسافران با راهنمایی مهمانداران از درب‌های خروج خارج می‌شوند. تعداد خدمه هواپیماهای Jet VIP پویا ایر 5 نفر می‌باشد. 44 نفر مسافر می‌توانندبه خرید بلیط هواپیمایی پویا اقدام کنند.

ایرتاکسی شرکت هواپیمایی پویا ایر

شرکت هواپیمایی پویا ایر با داشتن دو فروند هواپیمای 17 نفره توانست شرایط را برای ایرتاکسی در سال 1396 فراهم نماید. این شرکت اولین پرواز‌های ایرتاکسی خود را از هرمزگان انجام داد .این ایرتاکسی‌ها به عنوان پایلوت در مناطق جنوبی ایران مشغول خواهند شد.

این ناوگان بهترین گزینه برای مسافرت‌های هوایی خانوادگی است و برای افرادی که قصد دارند با خانواده خود به سفر رفته و بلیط تهیه کنند تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی خواهد بود. تعداد هواپیماهای این ناوگان 2 فروند است که هرکدام توانایی حمل 17 مسافر را دارند. برای تهیه و خرید بلیط هواپیمایی پویا می‌توانید به نمایندگان فروش مجاز این شرکت مراجعه نمایید.

ناوگان باربری شرکت هواپیمایی پویا

اصلی ترین هدف شرکت پویا ایر ، باربری هوایی است. شرکت هواپیمایی پویا ایر دارای یکی از مجهزترین ناوگان‌های باربری در بین تمام شرکت های هواپیمایی موجود است. هدف اصلی این ناوگان جابجایی محموله‌های سنگین در مسافت‌های طولانی می‌باشد. شرکت هواپیمایی پویا ایر بار‌های سنگین از جمله محموله‌های بزرگ و حتی حیوانات زنده را در بین  قاره دنیا جابه‌جا می‌کند. خدمه ناوگان باربری شرکت هواپیمایی پویا ایر 6 نفر می‌باشد.

بیزینس جت پویا ایرلاین

هواپیمایی بسیار لوکس با طراحی داخل کابین بسیار شیک و مجهز که برای جابجایی مسافران VIP استفاده می‌شود.خدمه این هواپیما فقط شامل خلبان و کمک خلبان می‌شود و ظرفیت مسافران این هواپیما 10 نفر می‌باشد.لازم به ذکر است که حداکثر سرعت این ناوگان تا 870 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تصویر

کلاس‌های پروازی هواپیمایی پویا ایر

فرست کلاس هواپیمایی پویا ایر

این سطح از کلاس‌های پروازی دارای سطح رفاهی و امکانات بسیار بالاتری از بقیه کلاس‌های پروازی است و مورد استفاده اشخاص مهم و افرادی است که بلیط این سطح را خریداری می کنند در قسمتی جداگانه از بقیه سطوح قرار می‌گیرند و طبعا بدلیل امکانات بیشتر دارای هزینه‌ی بیشتری نیز هستند.از امکانات متنوع این سطح می‌توان به اتاقک اختصاصی،مبل و صتدلی،اینترنت،کامپیوتر و سرویس بهداشتی اختصاصی اشاره کرد.برای افرادی که آسایش و امکانات مهمترین فاکتور خرید بلیط هواپیمایی پویا ایر است، پرواز‌های فرست کلاس هواپیمایی پویا ایر بهترین گزینه است.

بیزینس کلاس هواپیمایی پویا ایر

این سطح بندی امکانات مناسبی در اختیار مسافران قرار می‌دهد. صندلی‌های جادار و راحت با امکانات صوتی و تصویری از ویژگی‌های مناسب این سطح می‌باشد. قیمت بلیط کلاس تجاری هواپیمایی پویا ایر از  فرست کلاس هواپیمایی پویا ایر پایین تر و از کلاس پروازی اقتصادی هواپیمایی پویا ایر بالاتر است.

 

کلاس اکونومی هواپیمایی پویا ایر

در این کلاس پروازی امکانات رفاهی معمولی و پایه در اختیار مسافران قرار می گیرد. همچنین شما با خرید بلیط هواپیمایی پویا ایر کلاس اقتصادی تنها از یک صندلی برخوردار خواهید بود و قیمت این سطح نیز پایین تر از دیگر سطوح پروازی قرار دارد. معمولا کلاس پروازی اقتصادی در تمام شرکت های هواپیمایی موجود است.

ناوگان هوایی پویا ایر

تا اواسط سال 2019 میلادی شرکت هواپیمایی پویا ایر دارای 10 فروند هواپیما می‌‌باشد:

 

نوع هواپیما پویا ایر

تعداد

هواپیما پویا ایر

هواپیمای مسافربری پویا ایر

3

آنتونوف ای‌ان-74 پویا ایر

هواپیمای مسافربری پویا ایر

2

امبرائرئی‌آرجی ۱۴۵ پویا ایر

جت تجاری پویا ایر

1

بمباردیه چلنجر ۶۰۰ سریز پویا ایر

هواپیمای چندمنظوره پویا ایر

1

هاربین وای-12 پویا ایر

هواپیمای باری پویا ایر

3

ایلیوشینایل-76 پویا ایر

 

معرفی تعدادی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی پویا ایر

 • هواپیمای توربوفن An-74 پویا ایر 

اولین پرواز خود را در سال 1977 انجام داد،. این هواپیما یک هواپیمای سبک ترابری چند منظوره است که برای عمل در مناطق قطبی طراحی شده است. این هواپیما که برای جایگزینی An-26های قدیمی طراحی شده است، برای حمل بار، تجهیزات و مسافر در فواصل کوتاه و متوسط استفاده می‌شود و قابلیت پرواز در تمامی شرایط آب و هوایی از 60- تا 45+ درجه سانتیگراد و در هر ارتفاعی از قطب شمال تا مناطق کوهستانی را دارا می‌باشد. هواپیمای An-74 می‌تواند در تمامی اوقات سال در روز یا شب در مسیرهای محلی یا بین‌المللی مورد استفاده قرار گیرد. این هواپیما قابلیت نشست و برخاست در باندهای کوتاه و از روی زمینهای پر از سنگریزه، یخی و یا پوشیده از برف را دارد.

      * دهانه بال: 98/31 متر

      *  نسبت منظري بال: 3/10

      *   طول كلي: 07/28 متر

      * ارتفاع: 75/8 متر

      *   وزن با بيشترين سوخت (بدون بار): 13200 كيلوگرم

      *   بيشترين وزن برخاست: 34800 كيلوگرم

           *  بيشترين سرعت در ارتفاع 10100 متري: 700 كيلومتر در ساعت

           *  برد با بيشترين سوخت و 800 كيلوگرم بار مفيد: 4400 كيلومتر

 

 • ایلیوشینایل-76 پویا ایر

یک هواپیمای جت چهارموتوره ترابری ساخت شرکت هواپیماسازی ایلیوشین در کشور روسیه است. این هواپیما برای شرایط سخت طراحی شده است و توانایی خیز و فرود را در فاصله کوتاه و زمین‌های ناهموار در هر گونه شرایط نامساعد جوی دارد.

مدل‌هایی از این هواپیما برای سوخت‌رسانی هوایی، هشدار پیش‌هنگام هوابرد (آواکس) و همچنین عملیات آتش‌نشانی هوایی به‌کار می‌رود.

 

مسیرهای شرکت هواپیمایی پویا ایر

مسیرهای شرکت هواپیمایی پویا ایر علاوه بر سفرهای داخلی شامل انواع سفرهای خارجی به 5 قاره مختلف در انواع سفرهای باربری و مسافرتی می باشد و هرروزه به تعداد مسیر‌های آن اضافه می‌شود.

نکته‍‍ بسیار مهمی که باید در ارتباط با پویا ایرلاین در نظر گرفته شود ناوگان بسیار مجهز و پیشرفته‍ آن است که مورد تائید بسیاری از استانداردهای بین المللی می‍باشد. و همچنین مورد دیگری که شرکت هواپیمایی پویا ایر را از سایر شرکت‍ های هواپیمایی متمایز می‍کند پروازهای منظم و بدون تاخیر آن است.

پروازهای پرتردد داخلی پویا ایر

پرواز پوبا یزد-تهران و بالعکس

پرواز پوبا تهران-بندرعباس

پرواز پوبا تهران-مشهد

پرواز پوبا تهران-شیراز

پرواز پوبا تهران-گرگان

 

حقوق مسافرین در پرواز پویا ایر

 • هرگونه اعمال تبعیض بین مسافران خلاف قانون است و باید تمام مسافران از خدمات شرکت هواپیمایی پویا ایر به طور یکسان بهره ببرند.
 • رفتارهای توهین آمیز و غیر متعارف از سوی مسافران و یا کارمندان پرواز پویا ایر که باعث بروز وضعیت ناهنجاری در محیط‌‌‍ های پروازی اعم از ترمینال، فرودگاه و یا داخل هواپیما پویا ایر شود خلاف قانون است و پیگیرد قانونی دارد.
 • مسافر بيمار در دوره پس از عمل جراحي و يا دوران نقاهت از قاعده مسافرين توانخواه مستثني هستند و تابع مقررات حمل بيمار شركت حمل كننده خواهند بود.
 • شرکت‍‍های هواپيمائي و دفاتر نمايندگي فروش بليت موظف هستند، بليت مسافر را با مشخصات كامل اعم از شرايط و ضوابط بليت صادره، قيمت نهائي (بهاي پايه، عوارض، قواعد ابطال و هزينه هاي اضافي)، نام شركت حمل كننده و ساير اطلاعات ضروري به مسافر ارائه نمايند.
 • در صورت بروز تاخير در انجام پرواز پویا ایر بر اساس ساعت پرواز مندرج در بليط هواپیمایی پویا ایر مسافر، اقدامات ذيل مي‌بايست توسط شركت هواپيمايی پویا ایر انجام شود.
 • درصورت تأخير بيش از يكساعت و كمتر از دو ساعت از پرواز پویا ایر ، از مسافران پذيرائي نوع اوّل بعمل خواهد آمد و ارائه اين پذيرائي مشروط به وجود زمان كافي جهت پذيرايي و عدم افزايش تأخير بيشتر مي‌باشد و اگر تاخیر بین 2 تا 4 ساعت باشد بایستی:
  • انجام پذيرائي مناسب حداقل نوع اول با توجه به امكانات فرودگاهي
  • فراهم نمودن امكان برقراري ارتباط تلفني جهت اطلاع رساني
  • تغيير پرواز پویا ایر در صورت درخواست مسافر و امكان انجام آن
  • انجام اقدامات لازم جهت اعزام با ساير شركت هاي هواپيمائي (در صورت درخواست مسافر) و در صورت وجود پرواز در همان مسير ويا انتقال به مقصد نهائي ازطريق مسيرهاي جايگزين (بجز مسير درج شده دربليط هواپیما پویا ایر) استرداد كامل وجه بليط هواپیمایی پویا در صورت انصراف مسافر از ادامه پرواز
 • در نهایت برای تاخیرهای بیش از 4 ساعت در پرواز پویا ایر ، شركت هواپیمایی پویا ایر موظف است علاوه بر رعايت مفاد بند ب ، نسبت به جبران خسارت به ميزان مربوطه اقدام نماید.
 • مسافردر صورت فقدان و يا آسيب ديدگي چمدان و بار همراه، لازم است بلافاصله قبل از ترک فرودگاه گزارش و ليست محتويات آن را به شركت هواپیمایی پویا ایره ارائه فرمايند.
 • در صورت نبود و يا آسيب ديدگي چمدان و بار همراه، شركت هواپیمایی پویا ایر براساس دستورالعمل پيگيري، جستجو و يا جبران خسارت خود وفق پيمان ورشو كه در سال 1364 به تصويب مجلس نيز رسيده است موظف به تأمين رضايت مسافران هواپیمایی پویا ایر است.
 • در صورتي كه پروازدرمكاني به غيرازمقصد مسافر و يا نقطه مياني در پروازهاي اتصالي مندرج در بليط هواپیمایی پویا ایر توقف نمايد شركت هواپيمايی پویا ایر موظف است که : مسافر را به مقصد پرواز منتقل نمايد و یا ضمن پرداخت هزینه‌ی بلیط هواپیما پویا و خسارات به مبدا بازگرداند.
 • در صورت تأخير در تحويل چمدان و بار همراه، ضروري است مسافران حداكثر ظرف مدت 21 روز نسبت به اعلام مراتب بصورت كتبي به شركت حمل كننده اقدام کنند.
 • در صورتيكه به رغم داشتن بليت تأييد شده، شركت هواپيمايي از پذيرش مسافر به لحاظ محدوديت هاي شركت حمل كننده اعم از بازرگاني، فني ويا عملياتي امتناع نمايد، در اينصورت شركت حمل كننده موظف به استرداد وجه و همچنين ارائه يک بليت رايگان مشابه از لحاظ مسير و کلاس پروازي به مسافر مي‌باشد.
 • شرايط خاص مسافر توان‌خواه مي‌بايست در زمان خريد بليط بلیط هواپیما پویا و حداكثر تا 48 ساعت قبل از پرواز پویا به شركت هواپیمایی پویا ایر اعلام گردد.ضروري است، مسافر جهت آگاهي از چگونگي اين خدمات با دفتر شركت هواپیمایی پویا ایر تماس حاصل فرمايند.
 • به جهت تأمين تسهيلات رفاهي و ايمني مسافرين توان‌خواه، شركت هواپیمایی پویا ایر در چارچوب دستورالعمل هاي تخصصي مربوطه، اقدامات لازم را در ارائه خدمات مناسب و رايگان معمول خواهد نمود.
 • شركت هواپیمایی پویا ایر موظف هستند، جرائم مقرر در اين دستورالعمل را براساس امكانات موجود در قالب پرداختهاي اعم از الكترونيک، اعتباري، حواله و... بنحوي كه از سوي مسافرين قابل بهره برداري جهت ابتياع بليط هواپیما پویا در مسير دلخواه داخلي باشد، با ذكرمبلغ تحويل مسافرين نمايد.

نکاتی در مورد بار مسافران در شرکت هواپیمایی پویا ایر

1-حمل کالای خطرناک در هواپیما پویا ایر

کالاهای خطرناک به اقلام و مواردی گفته می شود که سلامت و ایمنی مسافران یا هواپیما را به مخاطره می اندازد. حمل اینگونه اقلام با توجه به دستورالعمل های سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری(ICAO) و انجمن شرکت های هواپیمایی (IATA) بوده و حمل این اقلام در داخل جامه‍دان و یا کیف دستی مسافرین اکیدا ًممنوع است.

چند نمونه از این اقلام خطرناک عبارتند از:

*مواد منفجره و لوازم آتش بازی

*گازهای تحت فشار ، آتش زا و غیره – لوازم سفری (از قبیل گاز سفری )

*سیلندرهای گاز تحت فشار و سوخت فندک

*گازهای فوق سرد شده - نیتروژن مایع

*مایعات آتش‍زا - رنگ ، تینر ، محلول ها ، آستون ، انواع پاک کننده ها ، آب بند ، درزگیر و رزین‍ها و چسب‍ها

*جامدات – مواد آتش‍زا و کبریت

*مواد اکسید کننده و اکسید شونده از قبیل سفیدکننده‍ها و پاک کننده‍ها

*مولدهای اکسیژن شیمیایی ، بادکننده های کیسه های هوا ، واحدهای کیسه هوا

*دی اکسید کربن (یخ خشک) ، اکسیژن مایع سرد شده

*لوازم اطفای حریق

*چسب ها

*آلات صنعتی از قبیل فشارسنج ، کلیدهای جیوه ای ، لوازم یکسو کننده

*آرسنیک ، سموم دفع آفات نباتی ، گاز اشک آور

*هرنوع چراغ قوه

*مواد عفونی – مواد حامل ویروس و باکتری که انسان و حیوان را تحت تاثیر قرار می دهند .

*مواد رادیواکتیو - آلاتی که دارای منبع رادیواکتیو جهت تحقیقات ایزوتوپ های رادیواکتیو می باشند .

*مواد سمی و مسموم

2- حمل حیوان در هواپیما پویا ایر

بر اساس مقررات سازمان هواپیمایی کشور، ورود هرگونه حیوان زنده به داخل کابین هواپیما پویا ایر ممنوع است.حمل حیوان زنده باید از طریق انبار بار هواپیما و براساس مقررات یاتا صورت گیرد و علاوه بر آن، قوانین دولت کشورهای مقصد و ترانزیت باید مد نظر قرار گرفته شود. همچنین حمل حیوانات زنده مستلزم پرداخت هزینه است.

 تصویر

 

سایت هواپیمایی پویا ایر

در سایت شرکت هواپیمایی پویا ایر توضیح کاملی از انواع ناوگان‍های موجود در شرکت داده شده است که می‍تواند کمک شایانی به علاقمندان در این زمینه نماید.

آدرس سایت اینترنتی: www.pouyaair.com

رایانامه:  info@poyaair.com

commercial@pouyaair.com

 

کد IATA پویا ایر: Z4

شماره تماس : 021 66021616

فکس: 21 660216160

آدرس : فرودگاه مهرآباد بین ترمینال 4 و 6

 

ایرلاین های دیگر

بلیط هواپیما سپهران ، بلیط هواپیما سهند ،بلیط هواپیما آتا ، بلیط هواپیما ایران ایر تور ، بلیط هواپیما ساها