هواپیمایی کیش ایر ، خرید بلیط هواپیما کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر ، خرید بلیط هواپیما کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر (kish airline) که با نام تجاری کیش ایر معروف شده سه ده پیش و در سال 1370 در جزیره‌ کیش تاسیس شد. هدف از تاسیس شرکت هواپیمایی کیش ایر توسعه فعالیت های جزیره زیبای کیش از طریق ارتباط با مراکز سایر استان های کشور و همچنین اتصال به کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است. کیش ایر جز ۵ شرکت ایرانی عضو یاتا است (یاتا انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی  است و سازمانی فرامرزی و متشکل از ۲۶۰ شرکت هواپیمایی است. یاتا به انگلیسی IATA  نوشته می‌شود که مخفف عبارت International Air Transport Association می‌باشد. اهداف عمده‌ی آن شامل سه مورد می‌شود : 1- توسعه و ترغیب حمل و نقل هوایی ایمن، مرتب و اقتصادی به نفع مردم دنیا، تشویق بازرگانی هوایی و مطالعه مسائل مربوط به آن. 2- ایجاد وسیله و امکان همکاری میان شرکت‌های هوایی که به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم دست اندر کار حمل و نقل هوایی بین‌المللی می‌باشند. 3- همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری بین‌المللی (ایکائو) و دیگر سازمان‌های بین‌المللی که  امکان عضویت دلخواه در آن وجود دارد).

همچنین شرکت هواپیمایی کیش ایر دارای گواهینامه آیوسا است و اولین شرکت ایرانی است که به این گواهینامه دست پیدا کرده‌است. ( سر بازرسی عملیات ایمنی پرواز یاتا که با نام آیوسا (به انگلیسی: IOSA: IATA Operational Safety Audit) نیز شناخته می‌شود، در سال ۲۰۰۳ توسط یاتا ایجاد شد. این واحد یکی از واحدهای یاتا است که یک سیستم بین‌المللی تایید شده جهت ارزیابی واحد مدیریتی و کنترل شرکت های هواپیمایی است.). درنهایت باید گفت که این شرکت همچنین گواهینامه (AOC) را از سازمان هواپیمایی کشور گرفته‌است (این گواهینامه به شرکت ها برای انجام عملیات حمل و نقل بازرگانی مشخص، مجوز می‌دهد.).

بلیط هواپیما کیش ایر

برای خرید بلیط هواپیما کیش ایر می‌توانید از چند طریق اقدام کنید:

1. مراجعه به سایت هواپیمایی کیش ایر و خرید بلیط هواپیما کیش ایر به صورت مستقیم از خود هواپیمایی کیش ایر .
2. مراجعه به سایت کی سفر و خرید بلیط هواپیما کیش ایر مطمئن همراه با مشاوره رایگان و گارانتی قیمت‌های بلیط هواپیما کیش ایر .
3. خرید از سایر آژانس‌های مسافرتی.

نوجه داشته باشید که بلیط هواپیما کیش ایر را از ارائه کنندگان معتبر تهیه کنید تا به دام واسطه‌ها و دلالان بازار گردشگری نیافتید.

سامانه فروش آنلاین بلیط و تور کی سفر با حذف واسطه‌ها قدمی مؤثر به نفع خریدار و گردشگر برداشته و فرآیند خرید بلیط هواپیما کیش ایر را به کاری آسان تبدیل کرده است.

تاریخچه هواپیمایی کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر پس از ثبت و دريافت مجوزهاي قانونی به عنوان يکی از شرکت‌های تابعه سازمان منطقه آزاد کيش و در قالب يک شرکت سهامی خاص، فعاليت خود را از خرداد ماه همان سال با دو فروند هواپيماي اجاره اي شروع کرد. پس از طي دوره تاسيس و راه اندازی، از اواخر سال ۱۳۷۲ با تغيير استراتژی و رويکرد شرکت هواپیمایی کیش ایر ، به کارگيری متخصصان کارآزموده و رعايت اصل صرفه جويی و فعاليت مداوم سبب شد تا کیش ایرلاین در مدت کوتاهی ضمن رفع مشکلات، به پيشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمينه بازرگانی، عمليات، فنی، خدمات فرودگاهی و پشتيباني برسد. این اتفاقات زمینه را فراهم کرد تا شرایط مناسبی در جهت رشد و سازندگي فراهم شود.

بعد از گذراندن این اتفاقات و مراحل اولیه هواپیمایی کیش ایر وارد مرحله‌ی جدیدی شد که شاید بتوان آن را ‌دوره بازنگري و شکوفايي شرکت کیش ایرلاین نامید. این مرحله از اواخر سال ۱۳۷۶ و با تغيير مجدد مديريت کلید خورد. هواپیمایی کيش اير در اين زمان ۱۰ فروند هواپيماي اجاره اي شامل هواپيماي ياک ۴۰ و توپولف ۱۵۴ در اختيار داشت که با تغيير سياست‌های ارزی بانک مرکزی، عدم واگذاري ارز دولتي و افزايش نرخ ارز براي شرکت هاي هواپيمايي، امکان نگهداري و انجام حداقل ساعت پرواز تعيين شده براي آن‌ها عملي نبود. لذا به منظور پيشگيري از ضرر و زيان احتمالي و در راستای بهینه‌سازی فعالیت‌های خود، هواپیمایی کیش ایر تعداد هواپيماهاي اجاره اي را کاهش داد.  

پس از کاهش هواپیماهای اجاره‎ای، شرکت هواپیمایی کیش ایر ساعت پرواز هواپيماهاي باقيمانده خود را در عوض افزايش داد. رفته رفته کیش ایرلاین سعی بر خرید هواپیماهای جدید و تغییر در ناوگان خود شد. از طرف دیگر هواپیمایی کیش ایر از خدمه‌ی پروازی داخلی بیشتر و ایجاد تیم مهندسی تعمیرات اسفاده کرد که این عوامل نقش مثبتی در راستای بهبود عملکرد و کارایی شرکت کیش ایرلاین شد. در نهایت به سبب کارهای مثبتی که در این مدت انجام شد شرکت به نوعی به یک بلوغ رسید و اکنون دارای 9 فروند هواپیما است که این تعداد در بین ایرلاین‌های ایرانی یک عدد مناسب به شمار می‌رود.

قطب های شرکت هواپیمایی کیش ایر

قطب ‌های شرکت هواپیمایی کیش ایر فرودگاه‌های مهرآباد ( ترمینال کیش ایر در مهرآباد ) و کیش ( ترمینال پروازهای کیش ایر در کیش ) هستند. البته قطب دوم کیش ایر فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد می‌باشد. قطب شرکت هواپیمایی اصطلاحاً به فرودگاه اصلی فعالیت یک شرکت هواپیمایی می‌گویند. معمولاً مبدأ یا مقصد اکثر پروازهای یک شرکت هواپیمایی، قطب آن شرکت است. شهرهای کانونی شرکت هواپیمایی کیش هم تهران، شیراز، دبی و اصفهان هستند.  البته دفتر هوا پیمایی کیش ایر ( مرکزی) همانطور که از اسمش پیداست در کیش قرار دارد. مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر خانم فرزانه شرفبافی است و یکی از زیر مجموعه های سازمان منطقه آزاد کیش و در قالب شرکت سهامی خاص آغاز کرده‌است.

کترینگ کیش ایر و هتل های اختصاصی هواپیمایی کیش ایر

دو آپشنی که کیش ایرلاین دارد، کیترینگ و هتل های اختصاصی هواپیمایی کیش ایر است. کیترینگ کیش ایر ذائقه ایرانی ، سنت غذایی و تکنولوژی روز دنیا را به کار گرفته تا رضایت هرچه بیشتر مشتریان کیش ایر را به ارمغان بیاورد. کترینگ کیش ایر بیش از 20 سال سابقه خدمت در صنعت تهیه و توزیع غذا دارد و یکی از بزرگترین کترینگ های هواپیمایی کشور محسوب می‌شود. از دیگر شاخصه های کترینگ کیش ایر ، تضمین کیفیت، سلامت غذا و آسایش مسافران است
همچنین دو هتل آریان و فارابی، دو هتل از هتل های اختصاصی هواپیمایی کیش ایر هستند که پاره‌ای از مسافرین اقامت در این هتل ها را ترجیح می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ورد این دو هتل می‌توانید به سایت کیش ایر https://www.kishairlines.ir/ مراجعه نمایید.

شعار شرکت هواپیمایی کیش ایر

شعار شرکت هواپیمایی کیش ایر  We Care About You می‎باشد و در همین راستا، شرکت هواپیمایی کیش ایر دارای ناوگانی با بیش از 10 فروند هواپیما است که به 20 مقصد پرواز دارد. ناوگان هواپیمایی کیش ایر 2 فروند فوکر 100، 7 فروند هواپیما از خانواده مک‌دانل داگلاس ام‌دی 80 و درنهایت 2 فروند ایرباس ای 321 دارد. کیش ایر لاین یکی از شرکت‌هایی که بیش‌ترین پوشش را در داخل و خارج دارد و اکثرا در دسته‌ی اکونومی هستند اما دارای پروازهایی در کلاس بیزنس هم می‎باشد.

مقاصد پرواز کیش ایر و برنامه پروازی کیش ایر

مقاصد پرواز کیش ایر شامل موارد متعدد و مختلف زیر است:

بوشهر (فرودگاه بین المللی بوشهر)  آبادان (فرودگاه آبادان) جزیره ابوموسی فرودگاه ابوموسی)  اراک (فرودگاه اراک)  اهواز (فرودگاه اهواز)  بندر عسلویه (فرودگاه عسلویه)  بندرعباس (فرودگاه بین المللی بندرعباس)  اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)  کرمان (فرودگاه کرمان) کرمانشاه (فرودگاه امام خمینی کرمانشاه) جزیره کیش  فرودگاه بین المللی کیش)  بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر)  مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد)  رشت (فرودگاه سردار جنگل) جزیره قشم (فرودگاه دیرستان)  شهرکرد (فرودگاه شهرکرد)  شاهرود (فرودگاه شاهرود)  شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب)  تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی)  همدان (فرودگاه همدان)  تهران (فرودگاه بین المللی مهرآباد)  زنجان (فرودگاه زنجان)   یزد (فرودگاه شهید صدوقی) عراق (بغداد - فرودگاه بین المللی بغداد)  عمان (خصب - فرودگاه خصب) سوریه (دمشق - فرودگاه بین المللی دمشق)  ترکیه (استانبول - فرودگاه بین المللی آتاترک)  امارات متحده عربی (دبی - فرودگاه بین المللی دبی و شارجه - فرودگاه بین المللی شارجه)  جمهوری آذربایجان (باکو - فرودگاه بین المللی حیدر علی اف)

 

اهداف هواپیمایی کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر اهداف بلندمدتی را برای خود ترسیم کرده است که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کمک رسانی به توسعه پایدار جزیره زیبای کیش(نگین خلیج فارس)
 • رشد برنامه پروازی کیش ایر در مسیرهای داخلی و خارجی
 • افزایش همکاری های عملیاتی، بازرگانی و فنی با سایر شرکت ها
 • تحت پوشش قراردادن کلیه مناطق آزاد و رفع نیازهای مربوط به مسافرت های هوایی
 • بالا بردن ضریب ایمنی ناوگان، تجهیزات فنی و مسافران هواپیمایی کیش ایر
 • تبدیل شدن به یک شرکت هواپیمایی مبتنی بر ساز و کار خدمات الکترونیکی
 • تقویت مناطق آزاد تجاری –صنعتی و ویژه اقتصادی از بندر اقیانوسی چابهار تا شهر آبادان از طریق گسترش زیرساخت های حمل و نقل هوایی

 

سوانح و حوادث هواپیمایی کیش ایر

برای شرکت هواپیمایی کیش ایر با سابقه در طول حدود سی سال سابقه‌اش  طبیعی است که اتفاقات تلخ وشیرین زیادی رخ داده است. ما در این بخش سعی می‎‌کنیم  اتفاقات ناگواری را که متاسفانه در این سه دهه اتفاق افتاده برای شما سروران بازگو کنیم.

 • ۲۱ بهمن ۱۳۸۲ در فرودگاه شارجه: یک فروند فوکر-۵۰ هواپیمایی کیش ایر در هنگام فرود آمدن به زمین برخورد کرد و ۴۳ نفر از ۴۵ مسافران آن متاسفانه جان باختند.
 • در ۲۸ شهریور ۱۳۷۴ پرواز تهران کیش کیش ایر : ربوده شدن یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ هواپیمایی کیش ایر که از تهران عازم کیش بود توسط شخصی به نام رضا جباری. در نهایت این هواپیماً در یک پایگاه هوایی در اسرائیل به زمین نشست.
 • در ۹ خرداد ۱۳۸۸ در پرواز اهواز تهران کیش ایر : ۱۵ دقیقه پس از پرواز مأموران امنیت پرواز هواپیمای کیش ایر متوجه  یک بمب دست‌ساز در داخل دستشویی هواپیما شدند. هواپیمای کیش ایر فورا در فرودگاه اهواز به زمین نشست و پس از تخلیه مسافرین با تلاش مأمورین، این بمب دست‌ساز خنثی شد.
 • ۱۸ فروردین ۱۳۹۱ پرواز فوکر کیش تهران کیش ایر : هواپیمای کیش ایر بعد از حدود ۱ ساعت از برخاستن به دلیل نقص فنی مجدداً به فرودگاه کیش برگشت.
 • در ۱۲ دی ۱۳۹۲ پرواز کیش اصفهان کیش ایر : پس از گذشت مدتی از پرواز کیش ایر به دلیل نقص فنی به کیش بازگشت.
 • در ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ پرواز کیش یزد کیش ایر : این پرواز در حالی‌که به نزدیکی یزد رسیده بود به علت نقص فنی در پمپ هیدرولیک موتور سمت چپ مجبور به بازگشت به کیش شد.
 • در ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ در پرواز تهران بندرعباس کیش ایر : ۵ دقیقه بعد از پرواز به علت انفجار و آتش‌سوزی در موتور سمت راست مجبور به بازگشت به فرودگاه مهرآباد شد.
 • در تاریخ ۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ در پرواز کیش مشهد کیش ایر : با یک ساعت تأخیر در ساعت۱۷.۴۵ از زمین بلند شد وپرواز کرد.اما پس از۱۵دقیقه پرواز کیش ایر به علت نقص فنی خلبان هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد ومجددا در فرودگاه کیش به زمین نشست.در این حادثه به کسی آسیب نرسیدامامسافران یک روز تلخ وترسناک را تجربه نمودند و پس از ۲ساعت انتظار مسافران پرواز کیش ایر با یک فروند هواپیمای جایگزین فرودگاه کیش را به مقصد مشهد ترک کردند.

 

ناوگان هوایی هواپیمایی کیش ایر لاین

اگر بخش‌های قبلی این نوشتار را خوانده باشید آنگاه حتما متوجه شده‌اید که هواپیمایی کیش ایر لاین مراحل گوناگونی داشته است. در سالهای ابتدایی این شرکت، بیشتر هواپیماهای این شرکت اجاره‌ای بودند و از تنوع زیادی برخوردار بودند. ناوگان پیشین کیش ایر دارای هواپیماهای بوئینگ 737، بوئینگ 707، بوئینگ 757، ایرباس 320، فوکر 50، فوکر 100، توپولوف 154 و مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰ بود. اما در حال  ناوگان فعلی این شرکت سه هواپیمای زیر را دارد که سعی می‌کنیم در این قسمت  اطلاعات مختصر ومفیدی از آن‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم:

 

 1. ایرباس 321 کیش ایر

هواپیمای ایرباس ۳۲۱ در سال ۱۹۸۹ ساخته شد. این هواپیما که از نظر فروش از موفق ترین هواپیماهای این شرکت به شمار می‌رود اولین پرواز خود را 4 سال بعد از سال طراحی یعنی 1993 انجام داد. ایرباس   321 که ظرفیت حمل حدود 180 نفر را دارد، دارای دو موتور توربوفن در زیر ۲ بال خود است. بیشترین سرعت آن ۸۷۰ کیلومتر بر ساعت است و محدوده ی پرواز نسبتا پاییینی حدود ۵۱۸۵ نفر دارد. فاصله ی دو بال نوک هواپیما از هم ۳۴٫۱ متر، طول آن  ۳۷٫۶ متر و ارتفاع آن هم ۱۱٫۸ متر می‌باشد.
ایرباس 321 در دو مدل A321-100 و A321-200 ساخته شده است. در هواپیمای ایرباس ۳۲۱ دو نوع آرایش صندلی وجود دارد که آرایش اول به صورت فرست کلس ۱۶ صندلی و ۱۶۹ صندلی اکونومی است.مدل اول مخزن سوخت اضافی ندارد و بنابراین وزن  آن کمتر است. در حالی که مدل دوم به دلیل داشتن مخزن سوخت اضافی بزرگ‌تر است. این منبع سوخت اضافی باعث شده که نوع دوم دارای برد بیش‌تری نیز باشد.

 

 

 1. مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰  کیش ایر


این هواپیما یک هواپیمای مسافربری دو موتوره است که توسط  شرکت مک‌دانل داگلاس ارائه شد. هواپیمای مک‌دانل در دسته هواپیمای ارزان قیمت برای مسافرت، یعنی        economy  (اکونومی)  قرار می‌گیرد. اولین پرواز این هواپیما  در ۱۸ اکتبر ۱۹۷۹ صورت گرفت. مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰ نسل جدیدی از هواپیمای قدیمی تر این شرکت، مک‌دانل داگلاس دی‌سی-۹ محسوب می‌شود. این هواپیماها تشابه زیادی با خانواده مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۹۰ دارند. به همین علت به آنها دی‌سی-۹ سوپر ۸۰ هم می‌گویند. طول این هواپیما ۴۵ متر و ارتفاع آن نیز 9 متر است. این هواپیما ظرفیت 172 مسافر را دارد. بیشنیه‌ی سرعت آن  925 کیلومتر است و محدوده‌ی پرواز آن 3476 کیلومتر می‌باشد.

 1. فوکر 100 کیش ایر

این هواپیما ساخت شرکت فوکر است که در کشور هلند قرار دارد. این هواپیما از سال ۱۹۸۸ روانه بازار شد. این هواپیماها از روی مدل قدیمی‌تر فوکر اف ۲۸ ساخته شدند. در آغاز این هواپیما توانست بازار هواپیماهای مسافربر کوچک را در اختیار خود بگیرد ولی در ادامه این روند رو به افول قرار گرفت و از سال ۱۹۹۷ دیگر ساخته نمی‌شود. در مجموع ۲۸۳ فروند از این هواپیما ساخته شد. بعد از اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، این هواپیماها، بیشترین تعداد هواگردهای زمین‌گیرشده در ایران را به موجب کمبود قطعات یدکی، شامل شد و انگلستان از ارائه سرویس به این هواپیماها، خودداری کرد. طول این مدل 35.5 متر و ارتفاع آن 8.5 است و ظرفیت آن هم 109  می‌باشد. اگر مقداری آشنایی با هواپیماهای مسافربری داشته باشید از این مشخصات می‌توان بفهمید که این هواپیما یک هواپیمای کوچک و نقلی است. این هواپیما با وزن 25 تن می‌تواند حدود 816 کیلومتر در ساعت پرواز کند.

 قوانین و مقررات شرکت هواپیمایی کیش ایر

 

 1. شرایط جامه دان (ساک) در پرواز کیش ایر

 

 • ميزان تعهد شرکت هواپیمایی کیش ایر براي ميزان خسارت و پرداخت غرامت بدون در نظر گرفتن محتويات جامه دان و بر اساس ارزش محتویات وارائه فاکتور خرید در ازاي هر كيلو گرم حداکثر 20 دلارآمريكا است  كه اين مبلغ در پروازهای کیش ایر بين المللي بر اساس تبديل ارز با نرخ رسمی کشور و در پروازهای کیش ایر داخلی مطابق با مقررات جاری شركت هواپیمایی کیش ایر محاسبه و به ريال پرداخت خواهد شد.
 • برای دانستن حداكثر وزن مجاز حمل بار رايگان درپروازهای کیش ایر داخلی و بین المللی به وزن مجاز مشخص شده در بلیط کیش ایر مراجعه کنید .
 • لطفاً توجه کنید كه اضافه بار خود را در مبدا اعلام نماييد، چون درصورت مفقود شدن احتمالي جامه دان ، پرداخت خسارت فقط بر اساس وزن قيد شده دربليط کیش ایر محاسبه خواهد شد.
 • در مورد جامه‏ دان‏ های خود دقت کنید كه برچسب‏‎هاي شماره دار برروي آنها الصاق و رسيد آن تحويل شما شود.
 • پیشنهاد می‌شود قبل از خروج از سالن خروجی فرودگاه مقصد اثاثیه دریافتی خود را به دقت کنترل کنید و هرگونه نارسایی بار خود را به اطلاع مسئولین شرکت هواپیمایی کیش ایر حاضر در سالن، برسانید .
 • برای جلوگیری از مفقودشدن احتمالی جامه دان های خود، هرگونه اتیکت‌های قبلی الصاق شده روی جامه دان رابردارید و فقط اتیکت جامه‌دان همان پرواز کیش ایر روی جامه‌دان شما باشد.
 • در قبال اثاثیه مسافرانی که بلافاصله و قبل از خروج از سالن فرودگاه مطالبه نشود، شرکت هواپیمایی کیش ایر هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 • وسایلی مثل چاقو ، تيغ ، قيچي ، الكل و… غيرقابل حمل در كابين هواپیما کیش ایر است. چنانچه هريك از وسائل فوق را همراه داريد ، آن ها را در چمدان تحويلي به باجه پذيرش قرار دهيد.
 • فهرست اشياء مجاز همراه مسافر كه درصورت لزوم مي توان آنها را به داخل كابين هواپیما کیش ایر حمل كرد در بليط کیش آمده است .
 • مراقب باشید که هنگام دريافت وسايل و اثاثيه خود ، جامه دان‏ ها و وسايل ديگران را به اشتباه برنداريد . گاهي تشابه ظاهري جامه دان‏ ها باعث اشتباه و سرگردانی مي‌گردد ، به همین خاطر برای جلوگیری از این گونه مشکلات شماره رسيد جامه دان‏ ها را كه بر روي بليط کیش ایر الصاق شده با شماره برچسب هاي الصاقي روي چمدان مطابقت دهيد.
 • اگر با نقصان وزن ، خسارت ديدگي يا مفقود شدن جامه دان‏ هاي خود مواجه شديد ، قبل از خروج از سالن ، به مسئولين مربوطه اطلاع دهید تا اقدامات لازم براي پيگيري بعدي انجام شود.
 • در صورت عدم مشاهده بسته خود در سالن ورودي فرودگاه مقصد ، قبل از خروج از سالن مراتب را به واحد امور جامه دان کیش ایر اطلاع دهيد تا اقدامات لازم براي جست‌وجو و پيگيري جامه دان يا بسته شما انجام گیرد.

 

 1. قوانین حداکثر بار مجاز در پروازهای کیش ایر

حداکثرجرم کل بار تحویلی هر مسافر (به جز بار دستی مسافر)  در پروازهای کیش ایر داخلی به ازای هر مسافر بزرگسال یا کودک 20 کیلوگرم  و به ازای هر مسافر نوزاد (زیر 2 سال) 10 کیلوگرم است. همچنین در پروازهای کیش ایر خارجی به ازای هر مسافر بزرگسال یا کودک، این میزان برابر با  30 کیلوگرم خواهد بود.

 

 1. قوانین بار دستی مسافر در پرواز کیش ایر

 • طبق مقررات بين ‏المللي به هر مسافر اجازه داده مي‏شود كه اشيايي را به عنوان بار دستي مجاناً با خود در کابین هواپیمای پرواز کیش ایر داشته باشد .
 • ليست اشيا مجاز همراه مسافر كه مي‏توان آنها را به داخل هواپيما کیش ایر حمل نمود در داخل بليط کیش ایر درج شده است .
 • لطفاً ساك دستي و ديگر بسته ‏هايي را كه با خود به داخل هواپيما کیش ایر حمل مي کنید، به اندازه كيف دستي بوده و از حد مجاز تجاوز نکند.
 • وزن مجاز کیف دستی برای حمل به داخل کابین حداکثر 5 کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد آن 115 سانتي متر (20X55X40 Cm) است.
 • در زمان ارايه بليط کیش ایر و بار به باجه پذيرش بايد ساك يا كيف دستي مورد نظر را براي حمل به كابين هواپیما کیش ایر به مسئول باجه جهت مشاهده تحويل دهيد تا درصورت تائيد ، اجازه حمل آن برای داخل کابین صادر گردد.

 

 1. قوانین اشياء ممنوعه در پرواز کیش ایر

به منظور رعايت اصول ايمني و امنيتي ، محدوديت‏ هايي جهت حمل بعضي از وسایل همراه مسافر وجود دارد و حمل اقلام زیر به طوركلي با هواپيماي مسافري ممنوع هستند:

 

 • انواع مواد آتش‌زا و منفجره و سريع الاشتعال
 • انواع سلاح‏هاي گرم شامل سلاح ‏هاي نظامي ، شكاري و ساچمه زن
 • انواع فشنگ جنگي ، شكاري و ورزشي
 • انواع كپسول و اسپري هاي شيميايي تحت فشار مانند گاز اشك آور
 • بي‌هوش كننده ، لوازم دفاع شخصي و گاز مايع
 • انواع مواد اسيدي و خورنده مانند اسيد و سركه
 • انواع اشيا و ابزار برنده مانند تيغ موكت بري ، بطري ، شيشه ، چاقو ، دشنه ، قيچي ، ناخن گير ، تيغ جراحي ، پنجه بكس ، تيغ ريش تراشي و اشيا مشابه
 • انواع ابزار مانند پيچ گوشتي ، آچار، چكش ، سيم ، طناب
 • انواع اسلحه اسباب بازي كه شباهت زيادي به اسلحه حقيقي دارند

 

 1. قوانین حقوق مسافران ایرلاین کیش ایر

حقوق مسافر مجموعه‌اي از سياستها، دستورالعمل‌ها، استانداردها، ضوابط و مقرراتي است كه الگوي رفتاري ایرلاین کیش ایر و دستاندركاران امور پروازي را تدوين مي‌كند و هدف آن تضمين حقوق مادي و معنوي و رعايت شان و منزلت مسافران در فرآيند مسافرتهاي هوايي توسط ایرلاین کیش ایر است. رعايت اين مجموعه حمايتي بر اساس مفاد ماده 5 قانون هواپيمايي كشوري و ماده 19 كنوانسيون ورشو مصوب مجلس براي كليه شركت‌هاي هواپيمايي لازم‌الاجرا مي‌باشد.

حقوق مسافر ایرلاین کیش ایر به طور كلي ناظر بر موارد زیر مي‌باشد:

 • كليه مسافرين به صورت يكسان از خدمات شركت هاي هواپيمايي از جمله ایرلاین کیش ایر بهره‌مند مي‌باشند و نبایستی تبعیض بین آن‌ها صورت بگیرد.
 • در صورتيكه به رغم داشتن بليط کیش ایر تأييد شده، ایرلاین کیش ایر از پذيرش مسافر به لحاظ محدوديت هاي شركت حمل كننده اعم از بازرگاني، فني ويا عملياتي امتناع نمايد، در اين صورت هواپیمایی کیش ایر موظف به استرداد وجه و همچنين ارائه يک بليت رايگان مشابه از لحاظ مسير و كالس پروازي به مسافر مي‌باشد. همچنين درصورت انتقال مسافر توسط ساير خطوط هوائي، اين امربدون پرداخت هزينه ويا مابه التفاوت توسط مسافر و يا خسارت توسط شركتهاي هواپيمايي انجام خواهد پذيرفت.
 • اگر ابطال پرواز از زمان خريد بليط کیش ایر تا يک هفته قبل از انجام پرواز باشد، در اينصورت ایرلاین کیش ایر موظف به استرداد كامل قیمت بلیط کیش ایر است.
 • اگر ابطال پرواز کیش ایر از شش روز تا 24 ساعت قبل از انجام پرواز کیش ایر باشد، در اينصورت ایرلاین کیش ایر موظف به استرداد كامل قیمت بلیط کیش ایر و جبران خسارت بميزان مقرر است .
 • اگر ابطال از 24 ساعت مانده تازمان انجام پرواز کیش ایر انجام پذيرد، دراين صورت ایرلاین کیش ایر موظف به استرداد كامل قیمت بلیط کیش ایر است و موظف به جبران خسارت بميزان مقرر می‌باشد.
 • در صورت بروز تاخير در انجام پرواز کیش ایر بر اساس ساعت پرواز مندرج در بليط کیش ایر ، اقدامات ذيل باید توسط ایرلاین کیش ایر انجام شود.
 • درصورت تأخير بيش از يك ساعت و كمتر از دو ساعت در پروازهای کیش ایر ، از مسافران پذيرائي نوع اول بعمل خواهد آمد و ارائه اين پذيرائي مشروط به وجود زمان كافي جهت پذيرايي و عدم افزايش تأخير بيشتر در پرواز کیش ایر مي‌باشد و اگر تاخیر بین 2 تا 4 ساعت باشد بایستی:
  • انجام پذيرائي مناسب حداقل نوع اول با توجه به امكانات فرودگاهي
  • فراهم نمودن امكان برقراري ارتباط تلفني جهت اطالع رساني
  • تغيير پرواز کیش ایر در صورت درخواست مسافر و امكان انجام آن
  • انجام اقدامات لازم جهت اعزام با ساير شركت های هواپيمایی
 • در نهایت برای تاخیرهای بیش از 4 ساعت ایرلاین کیش ایر موظف است، علاوه بر رعايت مفاد بند ب ، نسبت به جبران خسارت به ميزان مربوطه اقدام نماید.
 • البته در مورد پروازهايي كه بدليل شرايط جوي ويا فورس ماژور فرودگاه مبداء، مقصد و مسيردچار تأخير و يا ابطال بيش از دو ساعت مي‌گردند، شركت های هواپيمایی با رعايت مقررات پذيرائي نوع اول ازمسافرين صرفاً موظف به استرداد كامل قیمت بلیط کیش ایر به مسافرين مي‌باشند.
 • در صورتي كه پرواز کیش ایر درمكاني به غيراز مقصد مسافر و يا نقطه مياني در پروازهای اتصالي مندرج در يک بليط کیش ایر توقف نمايد، ایرلاین کیش ایر موظف است که :
  مسافر را به مبدا يا مقصد پرواز مطابق يكي از روش ها یعنی با استفاده از قطار و اتوبوس  منتقل کند و یا ضمن پرداخت قیمت بلیط کیش ایر و خسارات به مبدا بازگرداند.
 • در صورت فقدان و يا آسيب ديدگي جامه دان و بار همراه، ایرلاین کیش ایربراساس دستورالعمل پيگيري، جستجو و يا جبران خسارت خود وفق پيمان ورشو موظف به تأمين رضايت مسافران است.
 • مسافردر صورت فقدان و يا آسيب‌ديدگي جامه‌دان و بار همراه، لازم است، بلافاصله قبل از ترک فرودگاه گزارش و ليست محتويات آن را به ایرلاین کیش ایر ارائه فرمايند.
 • در صورت تأخير در تحويل جامه دان و بار همراه، ضروري است مسافرحداكثر ظرف مدت 21 روز نسبت اعالم مراتب بصورت كتبي به ایرلاین کیش ایر اقدام فرمايند.
 • به منظور تأمين تسهيلات رفاهي و ايمني مسافرين توانخواه، شركت هاي حمل كننده در چارچوب دستورالعمل هاي تخصصي ذيربط اقدامات الزم را در ارائه خدمات مناسب و رايگان معمول خواهند نمود.
 • در صورت خرید بلیط کیش ایر با قیمت بالاتر از نرخ های مصوب ایرلاین کیش ایر ، می‌توان مراتب را سریعاً از طریق سایت کیش ایر و یا سامانه پیامکی شکایت اطلاع رسانی کرد. برای اطلاع از سقف مجاز قیمت‌ها به آدرس https://www.kishairlines.ir/topFares/ بروید. سامانه رسیدگی به شکایت مسافرین  : senak.ir  سر بزنید.
 • شرايط خاص مسافر توانخواه مي‌بايست در زمان خريد بليط کیش ایر و حداكثر تا 48 ساعت قبل از پرواز کیش ایر به شركت هواپیمای کیش ایر لاین اعلام گردد. ضروري است، مسافران جهت آگاهي از چگونگي اين خدمات با دفتر ایرلاین کیش ایر تماس حاصل فرمايند.
 • مسافر بيمار در دوره پس از عمل جراحي و يا دوران نقاهت از قاعده مسافرين توانخواه مستثني مي‌باشند و تابع مقررات حمل بيمار شركت هواپیمایی کیش ایر خواهند بود.
 • شركت هواپيمایی کیش ایر و دفاتر نمايندگی فروش بليط کیش ایر موظف هستند، بليط کیش ایر مسافر را با مشخصات كامل (اعم از شرايط و ضوابط بليط صادره، قيمت نهائي بهاي پايه، عوارض، قواعد ابطال و هزينه هاي اضافه، نام شركت حمل كننده و ساير اطلاعات ضروري به مسافر) ارائه نمايند.
 • هرگونه اقدامات اهانت آميز، توهين، رفتارغيرمسئولانه و غيرمتعارف توسط كاركنان ويا مسافرين كه باعث بروز وضعيت ناهنجار در محيط فرودگاه، هواپيما، ترمينال و ساير اماكن مرتبط گردد، مشمول پيگرد قانوني از سوي مراجع انتظامي و قضائي خواهد بود.
 • شركت هواپیمایی کیش ایر لاین موظف است که جرايم مقرر در اين دستورالعمل را براساس امكانات موجود در قالب پرداختهاي اعم از الكترونيک، اعتباري، حواله و... به نحوي كه از سوي مسافرين قابل بهره برداري جهت ابتياع بليط در مسير دلخواه داخلی باشد، با ذكرمبلغ تحويل مسافرين نمايند.

 

 1. خرید اینترنتی بلیط هواپیما کیش ایر (قوانین)

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما کیش ایر به صفحه اصلی سایت کیش ایر یعنی https://www.kishairlines.ir مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت بلیط کیش ایر و شرایط خرید بلیط کیش ایر می‌توان به سایت کیش ایر و صفحه‌ی   https://www.kishairlines.ir/topFares  سر زد.

 

پرواز کیش ایر (اطلاعت ضروری)

 • میزان بار مجاز و رایگان همراه مسافر در پرواز کیش ایر که دارای صندلی می‌باشد 20 کیلوگرم و برای مسافران بدون صندلی (نوزاد) 10کیلوگرم خواهد بود.
 • هرگونه نارسایی بار (مفقودی، خسارت دیده شده) در بدو ورود مسافر به اطلاع مسئولین شرکت هواپیمایی کیش ایر در فرودگاه مقصد برسد. بدیهی است هرگونه ادعای مسافر پس از خروج از سالن فرودگاه هیچگونه مسئولیتی را متوجه شرکت هواپیمایی کیش ایر لاین نخواهد کرد.
 • درزمان وارد کردن مشخصات مسافران مشخصات ارائه شده باید کاملاً منطبق با اطلاعات کارت شناسایی مسافر (شناسنامه و کارت ملی) باشد.
 • مسافران حداکثر 15 دقیقه فرصت برای پرداخت قیمت بلیط کیش ایر و مبلغ صندلی های خریداری شده  دارند.
 • اگر مراحل خرید بلیط کیش ایر با موفقیت انجام شود، سیستم به صورت اتوماتیک شماره (های) بلیط کیش ایر صادر شده را به مسافر اعلام می کند و در پایان ، رسید مربوط به خرید آنلاین بلیط هواپیما کیش ایر روی صفحه ظاهر و به مسافران ارائه می‌شود.
 • مسافر می بایست پرینت رسید خرید آنلاین بلیط هواپیما کیش ایر را در هنگام پرواز کیش ایر به مأمور مربوطه ارائه نماید.
 • حضور مسافر در کلیه فرودگاهه ای داخلی دو ساعت و مناطق آزاد دو و نیم ساعت قبل از پرواز کیش ایر ضروری است.
 • پروازهای کیش ایر (داخلی) از مبداء تهران از ترمینال پروازهای کیش ایر مهرآباد (ترمینال 1 فرودگاه مهرآباد) انجام می شود.
 • جهت دریافت کارت سوار شدن به پرواز کیش ایر ، ارائه کارت شناسایی معتبر (کارت ملی – شناسنامه ) تمامی مسافران الزامی می باشد.
 • در صورتیکه اطلاعات صحیح مربوط به سن نوزاد وکودک ارائه نگرد، مسافر پذیرش نمی‌شود.
 • شرکت هواپیمایی کیش ایر هیچگونه مسئولیتی در قبال اثاثیه مسافرانی که بلافاصله بعد ازورود مطالبه نگردد، نخواهد داشت.
 • به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار و افراد با بیماری های قلبی- عروقی، بیماری های تنفسی و صرع یا هرگونه بیماری دیگری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به پرواز کیش ایر الزامی است.
 • صادر شدن بلیط اینترنتی هواپیما کیش ایر در صورت تایید قطعی پرداخت از جانب بانک مسافر امکانپذیر است. در غیر اینصورت رزرو بلیط هواپیما کیش ایر باطل شده و بلیط اینترنتی هواپیما کیش ایر صادر نمی گردد.
 • مسافر بایستی اطلاعات پرواز کیش ایر خود را چاپ کند. ارائه آن در فرودگاه به باجه پذیرش مسافر الزامی است.
 • مسافر موظف به نگهداری از کدهای اعلام شده از جانب سیستم و ارائه آن به مأمور کنترل پرواز در فرودگاه است.

 

پروازهای کیش ایر (مسیر پروازی)

مسیرهای پروازی این ایرلاین به شرح زیر است:

 

مبدا پرواز کیش ایر

مقصد پرواز کیش ایر

بلیط هواپیما کبش ایر از کیش

دبی ،  تهران ، اهواز ، شیراز ، کرمانشاه ، ساری ، مشهد ، اصفهان ، مسقط ، بندرعباس ، رشت

بلیط هواپیما کبش ایر از تهران

کیش ، آبادان ، اهواز ، عسلویه ، مشهد

بلیط هواپیما کبش ایر از بندرعباس

ابوموسی ، دبی ، کیش ، اصفهان

بلیط هواپیما کبش ایر از شیراز

کیش ، عسلویه ، مسقط ، دبی

بلیط هواپیما کبش ایر از مشهد

تهران ، کیش ، کویت

بلیط هواپیما کبش ایر از عسلویه

تهران ، شیراز

بلیط هواپیما کبش ایر از دبی

شیراز ، قشم ، بندرعباس ، اهواز ، کیش ، لار

بلیط هواپیما کبش ایر از لار

دبی

بلیط هواپیما کبش ایر از آبادان

تهران

بلیط هواپیما کبش ایر از اهواز

دبی ، کیش ، تهران

بلیط هواپیما کبش ایر از رشت

کیش

بلیط هواپیما کبش ایر از اصفهان

بندرعباس ،کیش

بلیط هواپیما کبش ایر از قشم

دبی

بلیط هواپیما کبش ایر از چابهار

مسقط

بلیط هواپیما کبش ایر از ساری

کیش

بلیط هواپیما کبش ایر از مسقط

چابهار ، شیراز ، کیش

بلیط هواپیما کبش ایر از ابوموسی

بندرعباس

بلیط هواپیما کبش ایر از کویت

مشهد

بلیط هواپیما کبش ایر از کرمانشاه

کیش

 

پرنامه پروازی کیش ایر

برای دریافت پرنامه پروازی کیش ایر هم توصیه ما این است که به آدرس اینترنتی https://www.kishairlines.ir/flight-schedule/ مراجعه نمایید.

دفاتر فروش بلیط کیش ایر

دفاتر فروش بلیط کیش ایر در استان تهران

آدرس : بلوار اصلی شهرک اکباتان - بالاتر از ورزشگاه راه آهن - ساختمان کیش

تلفن : 021-44665644-8021-48681005021-48681002   

تلفن : 021-48681006

آدرس : so.hg@kishair.aero

 

آدرس : بزرگراه آفریقا – بعدازچهارراه جهان کودک - نبش خیابان کیش - ساختمان شماره 45

تلفن : 021-88777086021-88885866

تلفن : 021-88771491

آدرس الکترونیکی: so.jk@kishair.aero

 

آدرس: فرودگاه امام خمینی

تلفکس: 02144666809

آدرس الکترونیکی: sta.ika@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در استان آبادان

آدرس: طبقه دوم فرودگاه آبادان

تلفن: 061-53364785

فکس: 061-5326888

آدرس الکترونیکی    so.abd@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان اصفهان

آدرس : خیابان استانداری - خیابان سعدی – پلاک 7 - جنب هتل مهر - دفترهواپیمایی کیش

تلفن : 031-32206262031-32204477031-32211906

تلفکس : 031-32205352

آدرس :  so.ifn@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان اهواز

آدرس : فرودگاه اهواز

تلفن : 061-34433606

فکس:

آدرس الکترونیکی : sta.awz@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان بندرعباس

آدرس : میدان یادبود - به سمت مرکز شهر- جنب ساختمان مکه آسمانها - مجتمع یاس - طبقه همکف

تلفن : 076-32251850076-32251851

تلفکس : 076-32251852

آدرس الکترونیکی: so.bnd@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان شیراز

آدرس : ابتدای مشکین فام - پل حر- روبروی آتش نشانی

تلفن : 071-32273645071-32273646

تلفکس: 071-32273660

آدرس الکترونیکی : so.syz@kishair.aero

 

دفاتر فروش بلیط کیش ایر در جزیره کیش

آدرس : بازار بین المللی پردیس

آدرس : 076-  44456517076-44456518076-44456519

فکس: 076-44456030

آدرس الکترونیکی : so.pardis@kishair.aero

 

آدرس : میدان سنایی - جنب ساختمان کیش ایر- مجموعه هتل های فارابی

تلفن : 076-44455736

فکس : 076-44455751

آدرس الکترونیکی    so.farabi@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان  مشهد

آدرس : فرودگاه بین المللی شهیدهاشمی نژاد

تلفن : 051-33400558

تلفکس: 051-33400587

آدرس الکترونیکی : so.mhd@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان  تبریز

آدرس: فرودگاه تبریز

تلفن :041-32606154 

فکس: 041-32612909

آدرس الکترونیکی: sta.tbz@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان گرگان

آدرس : فرودگاه گرگان

تلفن : 017-3268025

آدرس الکترونیک sta.gbt@kishair.aero:

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در استان گیلان

آدرس : فرودگاه رشت

تلفن : 013-33735806

آدرس الکترونیکی : sta.ras@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در مازندران

آدرس : فرودگاه ساری

تلفن : 011-33723088

آدرس الکترونیکی :  sta.sry@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در عسلویه

آدرس : فرودگاه عسلویه

تلفن : 077-31373836

آدرس الکترونیکی : sta.pgu@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در  استان همدان

آدرس : فرودگاه همدان

تلفن : 081-2569189

آدرس الکترونیکی : sta.hmd@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در لار

آدرس : فرودگاه لار

آدرس : 071-52268587

آدرس الکترونیکی : sta.lrr@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در کشور امارات متحده عربی

شهر : دبی

آدرس : میدان ماهی - خیابان عمربن خطاب - جنب هتل کلاریح - دفترهواپیمایی کیش

تلفن : 0097-1427270100097-142720006

فکس : 0097-142720036

آدرس الکترونیکی : so.dxb@kishair.aero

 

دفتر فروش بلیط کیش ایر در کشور عمان

شهر: مسقط

آدرس : منطقه ساروج - مرکز خرید الماس – واحد 8 و 9 و  10

تلفن : 0096824694588

فکس : 0097-1427

 

تماس با شرکت هواپیمایی کیش ایر

دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی کیش ایر

نشانی : جزیره زیبای کیش، میدان سنایی، جنب بازار مریم ، ساختمان مرکزی کیش ایر- طبقه سوم - واحد مدیریت

کد پستی :  73367-79419

نام مسئول : سرکار خانم نامور (امور اداری)

تلفن تماس : 07644455729

فکس : 07644455725

پست الکترونیک : secretariat.kish@kishairline.com

 

نشانی دبیرخانه مرکزی کیش ایر در تهران: تهران - شهرک اکباتان - فاز اول - بلوار شهید نفیسی - مقابل ورزشگاه راه آهن - ساختمان مرکزی کیش ایر- طبقه اول

نام مسئول دبیرخانه: جناب آقای سبحانی

تلفن: 48680000                                                            فکس: 02148681030

کد پستی: 1393853113                                            صندوق پستی: 389 – 13955

 

روابط عمومی و امور بین الملل شکرت هواپیمایی کیش ایر

مدیریت دفتر مدیرعامل، روابط عمومی و امور بین الملل کیش ایر : سرکار خانم اسدی

شماره‌ی تماس: 48680000

شماره‌ی فکس: 44664279-021

پست الکترونیکی: info@kishairline.com

 

شکایات در شرکت هواپیمایی کیش ایر

همچنین برای اعلام شکایات خود به این شرکت می‌توانید به آدرس https://www.kishairlines.ir/complaint/  بروید. در این صفحه با پر کردن فرم مربوطه شکایات خود را در مورد مسائل مختلف مثل تاخیر، عدم اطلاع‌رسانی، لغو اطلاع‌رسانی، تغییر مسیر و...  شکایات خود را به اطلاع مسئولین ذیربط برسانید.

ایرلاین های دیگر

بلیط هواپیما اترک ، بلیط هواپیما ایران ایر ، بلیط هواپیما آسمان ، بلیط هواپیما کارون ، بلیط هواپیما قشم ایر