هواپیمایی ایران ایر ، خرید بلیط هواپیما ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر ، خرید بلیط هواپیما ایران ایر

هواپیمایی ايران اير ( iran air ) را می‌توان اولین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دانست که همچنان فعال است و به عنوان هواپیمایی ملی ایران شناخته می‌شود. هواپیمایی هما بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی داخلی می‌باشد و دفتر هواپیمایی ایران ایر (مرکزی) در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد. هواپیمایی ایران ایر به بیش از 40 مقصد داخلی و خارجی پرواز مستقیم دارد و سالانه بیش از 6 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند. پروازهای داخلی و خارجی ایران ایر از اوایل تاسیس تنها در فرودگاه مهرآباد تهران صورت می‌گرفت. از سال 1383 به تدریج پروازهای خارجی ایران ایر به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی انتقال یافت و از فرودگاه مادر تنها به منظور جابه‌جایی بار و مسافر داخلی استفاده می‌شود. در ادامه می‌خواهیم با معرفی ناوگان هواپیمایی ایران ایر ، سایت هواپیمای ایران ایر ، آشنایی با قوانین استعلام بلیط ایران ایر ، معرفی کلی سایت خرید آنلاین بلیط هواپیما ایران ایر و نحوه رزرو و خرید اینترنتی بلیط  ایران ایر و خرید بلیط پرواز های خارجی ایران ایر ، نگاهی به قوانین کلی بار و قیمت اضافه بار هواپیمایی ایران ایر ، لیست پروازهای ایران ایر، رزرو بلیط هواپیما هما ، آدرس دفتر هواپیمایی ایران ایر و هواپیمایی ایران ایر خرید اینترنتی بلیط یک اطلاعات کامل و کافی را ارائه دهیم.

بلیط هواپیما ایران ایر

برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر می‌توانید از چند طریق اقدام کنید:

1. مراجعه به سایت هواپیمایی ایران ایر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر به صورت مستقیم از خود هواپیمایی ایران ایر .
2. مراجعه به سایت کی سفر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر مطمئن همراه با مشاوره رایگان و گارانتی قیمت‌های بلیط هواپیما ایران ایر .
3. خرید از سایر آژانس‌های مسافرتی.

نوجه داشته باشید که بلیط هواپیما ایران ایر را از ارائه کنندگان معتبر تهیه کنید تا به دام واسطه‌ها و دلالان بازار گردشگری نیافتید.

سامانه فروش آنلاین بلیط و تور کی سفر با حذف واسطه‌ها قدمی مؤثر به نفع خریدار و گردشگر برداشته و فرآیند خرید بلیط هواپیما ایران ایر را به کاری آسان تبدیل کرده است.

ایران ایر

در سال 1321 به همت دو تن از فعالان بازرگانی ایران به نام‌های رضا افشار و غلام ابتهاج اولین شرکت هواپیمایی ایران با نام ایرانیان ایرویز تاسیس شد. با اینکه در آن سال‌ها تقاضا برای سفرهای هوایی بسیار پایین بود و زیرساخت‌های مناسب وجود نداشت، با حمایت مسئولین وقت هواپيمایی هما توانست خط هوایی تهران مشهد را افتتاح کند و بلیط هواپیما تهران مشهد ایران ایر را ارائه کند. بدین ترتیب ایرانیان برای اولین بار در تاریخ می‌توانستند سفر هوایی داشته باشند. در ادامه ایرانیان ایرویز توانست پروازهای خود را به شهرهای اصفهان، بوشهر، شیراز، آبادان و اهواز گسترش دهد پرواز خارجی ایران ایر هدفی بود که آژانس هواپیمایی ایران ایر بعدها به دنبال آن بود . انحصار در بازار توانست سود بسیاری را نصیب ایرانیان ایرویز کند تا آنجا که شرکت هواپیمایی هما توانست را پروازهای خروجی ایران ایر را نیز به مقاصد بیروت، قاهره، پاریس و تل‌آویو راه‌اندازی کند. در سال 1333 شرکت پرشین ایرسرویس با نام هواپیمایی پارس تاسیس شد که تا سال‌ها رقیب ایرانیان ایرویز باقی ماند.

هواپیمایی پارس ابتدا تنها به منظور جابه‌جایی بار تاسیس شده بود. در ادامه شرکت توانست چندین مقصد خارجی را نیز به مقاصد پروازی خود اضافه کند. مسافران می‌توانستند از طریق پروازهای این شرکت از دو فرودگاه مهرآباد و فرودگاه آبادان به مقاصد پاریس، لندن، بروکسل و ژنو پرواز داشته باشند. در سال 1340 توسط دولت ایران این دو شرکت ادغام شدند و شرکت حاصله با نام شرکت هواپیمایی ملی ایران ( هما ) ملی اعلام شد.

ایران ایر پیش از انقلاب 1357

دهه 50 شمسی را دهه طلایی هواپیمایی ملی ایران هما می‌دانند. در این دهه هواپیمایی هما به سرعت توانست نسبت به نوسازی ناوگان خود اقدام کند و در ردیف ایرلاین‌های معتبر جهانی قرار بگیرد. مدیریت هواپیمایی هما توانست به خوبی موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران را در مرکز دنیا تشخیص دهد و با خرید هواپیماهای گران‌قیمت و مدرن به توسعه کمی و کیفی پروازها بپردازد. در این دهه هواپیمایی هما ایر توانست به اکثر شهرهای بزرگ اروپا پرواز مستقیم داشته باشد آنطور که تنها در یک هفته بیش از 30 پرواز به مقصد لندن صورت می‌گرفت. در این دهه اکثر پروازهای با مسافت طولانی، حداقل یک بار در میان مسیر سوخت‌گیری داشتند و پرواز هما  توانست ایران را به عنوان ایستگاهی جهانی که شرق و غرب را به یکدیگر متصل می‌کرد، به جهان بشناساند.

در دهه 50 پروازهای تهران به مقصد فرودگاه جان اف کندی نیویورک با یک توقف در فرودگاه هیترو لندن صورت می‌گرفت. هواپیمائی ایران ایر توانست با خرید هواپیماهای عظیم‌الجثه بوینگ 747 اس‌پی، پرواز تهران نیویورک را بدون توقف انجام دهد و بدین ترتیب، هواپیمایی هما ایران ایر  طولانی‌ترین خط پروازی بدون توقف جهان را یعنی پرواز ایران ایر ، راه‌اندازی کرد. در سال 1356 هواپیمایی هما به بیش از 31 مقصد پروازی داخلی و خارجی پرواز داشت. برخی از این مقاصد پروازی از جمله پکن، توکیو و نیویورک در دورترین فاصله قرار داشتند و هما در نظر داشت شهرهای لس‌آنجلس و سیدنی را نیز به مقاصد پروازی خود اضافه کند. هما پیش از انقلاب اسلامی شهرتی جهانی داشت و بسیاری از مسافران بین‌المللی هواپیمایی ایران ایر را از مدرن‌ترین و ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان می‌دانستند. در سال 1355 هواپیمایی ایران ایر توانست پس از هواپیمایی کوانتاس از کشور استرالیا، دومین هواپیمایی ایمن در جهان لقب بگیرد.

ایران ایر پس از انقلاب 1357

تغیر مدیریت و استراتژی‌های شرکت هواپیمایی هما پس از انقلاب و نابسامانی‌های پیش آمده باعث شد هواپیمایی هما از دوران اوج خود فاصله بگیرد. بسیاری از پروازهای خارجی هواپیمایی هما لغو شد و فرودگاه مهرآباد به تنها فرودگاه بین‌المللی ایران تبدیل شد. جنگ هشت ساله به نوبه خود بیش از پیش به فعالیت‌های هواپیمایی هما لطمه زد و فرودگاه آبادان (مرکز فعالیت‌های نفتی ایران) از چرخه خارج شد. جنگ باعث شده بود معدود پروازهای هما باقی مانده نیز با تاخیرهای پی در پی روبه‌رو شود و به تدریج ایران ایر از رقبای محلی خود عقب بماند.

از جمله اتفاقات مهم پس از جنگ ورود شرکت‌های هواپیمایی خصوصی به عرصه رقابت بود که منجر شد ایران ایر دیگر آن جایگاه افسانه‌ای سابق خود را پیدا نکند. شرکت های هواپیمایی ماهان ، کاسپین و کیش ایر اولین شرکت‌های خصوصی بودند که از اوایل دهه هفتاد شمسی وارد رقابت با شرکت هواپیمایی هما شدند. تحریم‌ها مهم‌ترین مانع در مسیر رشد شرکت های هواپیمایی داخلی هستند که باعث شده شرکت های هواپیمایی از جمله ایران ایر در تجهیز و نوسازی ناوگان هوایی خود عملکرد مناسبی نداشته باشند. به علاوه اینکه تحریم‌های پروازی و سوخت‌رسانی نیز مزید بر علت شده و رشد صنعت هواپیمایی ایران را به تعویق انداخته‌اند. هواپیمایی ایران ایر توانسته با خرید هواپیماهای دست دوم از ترکیه و یونان ناوگان هوایی خود را نوسازی کرده و به مرز استانداردهای جهانی برساند.

هواپیمایی ایران ایر از ابتدای تاسیس با نام هواپیمایی هما شناخته می‌شد تا اینکه در سال 1360 بنا به تصمیم مدیران وقت به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغیر نام داد. ایران ایر تنها شرکت هواپیمایی داخلی است که از ابتدای تاسیس مجاز به استفاده از پرچم ایران در تبلیغات خود بوده و هست.

ناوگان هواپیمای ایران ایر

ناوگان هواپیمایی ایران ایر را می‌توان در سه برهه تاریخی مورد بررسی قرار داد. از ابتدای تاسیس ایرانیان ایرویز در سال 1321 تا سال تاسیس هواپیمایی ملی. از سال تاسیس (1340) هواپیمایی ملی ایران تا انقلاب 1357 و دوره سوم از انقلاب 57 تا کنون.

  • ناوگان هواپیمایی ایران ایر از سال 1321 تا 1340

در ابتدای تاسیس هواپیمایی اران ایر از چند فروند هواپیمای داگلاس دی‌سی-3 استفاده می‌شد. این هواپیما در سال 1935 توسط شرکت هواپیماسازی داگلاس ساخته شد و ورود آن به ناوگان حمل و نقل هوایی جهان انقلابی بزرگ را در پی داشت. پس از آن چند فروند هواپیمای داگلاس دی‌سی-4 خریداری شد و به ناوگان هواپیمایی ایران ایر تور اضافه شد. هواپیمای اخیر نسبت به مدل پیشین آن که با دو موتور پرواز می‌کرد، دارای چهار موتور بود و می‌توانست مسافت‌های دورتری را بپیماید. پس از آن ایرانیان ایرویز از شرکت بریتانیایی ویکرز سه فروند هواپیمای چهار موتوره ویکرز ویسکونت خریداری کرد و ناوگان خود را گسترش داد. شاه ایران از یک فروند هواپیمای ویکرز ویسکونت به عنوان هواپیمای شخصی استفاده می‌کرد.

پرشین ایرسرویس نیز که ابتدا تنها به منظور حمل هوایی بار تاسیس شده بود چند فروند هواپیمای دو موتوره آورویورک ساخت شرکت بریتانیایی آورو را به خدمت گرفت. پس از آن با گسترش دامنه فعالیت‌های شرکت، چند فروند هواپیمای داگلاس دی‌سی-7 نیز به خدمت گرفته شد که مدل پیشرفته‌تری از مدل‌های قدیمی‌تر داگلاس دی‌سی بودند.

  • ناوگان هواپیمایی ایران ایر از 1340 تا 1357

در چهار سال ابتدایی تاسیس هواپیمایی هما از هواپیماهای دو شرکت ایرانیان ایرویز و پرشین ایرسرویس استفاده می‌شد. پس از آن در سال 1344 اولین پرواز با هواپیمای جت بوینگ 737-100 صورت گرفت. هما تصمیم گرفت تمام ناوگان خود را با هواپیماهای جت تعویض کند و پس از آن عصر طلایی هواپیمایی ملی ایران آغاز شد.

ناوگان هواپیمایی ایران ایر

هواپیما ایران ایر

فعال

سفارش

مسافران

توضیحات

هما

اکونومی

مجموع

ایرباس ای ۲۰۰–۳۰۰بی۲ هواپیمایی ایران ایر

1

_

18

236

254

 

ایرباس ای ۲۰۰–۳۰۰بی۴ هواپیمایی ایران ایر

1

_

18

236

254

 

ایرباس ای ۶۰۰–۳۰۰ آر هواپیمایی ایران ایر

4

_

22

239

261

 

ایرباس ای ۳۰۰–۳۱۰ هواپیمایی ایران ایر

1

_

14

198

212

 

ایرباس ای ۱۰۰-۳۱۹ هواپیمایی ایران ایر

3

_

TBA

TBA

TBA

 

ایرباس ای ۲۰۰–۳۲۰ هواپیمایی ایران ایر

4

_

12

144

156

 

ایرباس ای ۲۰۰–۳۲۱ هواپیمایی ایران ایر

1

_

12

182

194

ادامه تحویل کنسل شد

ایرباس ای ۲۰۰–۳۳۰ هواپیمایی ایران ایر

2

_

32

206

238

ادامه تحویل کنسل شد

ای‌تی‌آر ۶۰۰–۷۲ هواپیمایی ایران ایر

13

_

70

70

_

ادامه تحویل کنسل شد

فوکر ۱۰۰ هواپیمایی ایران ایر

3

_

_

104

104

 

مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۲ هواپیمایی ایران ایر

1

_

12

140

152

 

ناوگان باری هواپیمایی ایران ایر

ایرباس ای ۲۰۰–۳۰۰بی۴ اف هواپیمایی ایران ایر

2

_

کارگو

 

بوئینگ ۲۰۰–۷۴۷ اف هواپیمایی ایران ایر

1

_

کارگو

 

مجموع

36

191

 

هواپیمای ایران ایر

بازنشستگی

توضیحات

ایرباس ای ۲۰۰–۳۱۰ هواپیمایی ایران ایر

۲۰۰۹

ایرباس ای ۲۰۰–۳۴۰ هواپیمایی ایران ایر

اکتبر ۲۰۰۷

اجاره از شرکت هواپیمایی کونویاسا

بوئینگ ۳۰۰–۷۰۷ هواپیمایی ایران ایر

حدود ۲۰۰۰

بوئینگ ۱۰۰–۷۲۷ هواپیمایی ایران ایر

۲۰۰۶

بوئینگ ۲۰۰–۷۲۷ پیشرفته هواپیمایی ایران ایر

۲۰۱۴

بوئینگ ۲۰۰–۷۳۷ هواپیمایی ایران ایر

پیش از ۲۰۰۴

بوئینگ ۱۰۰–۷۴۷ بی هواپیمایی ایران ایر

ژانویه ۲۰۱۴

ایران ایر اولین اپراتور این مدل بود و آخرین شرکتی بود که این مدل را از سرویس خارج کرد

بوئینگ ۲۰۰–۷۴۷ اف هواپیمایی ایران ایر

۲۰۰۴

EP-ICC در نمایشگاه هوایی تهران زمین گیر شد

بوئینگ ۲۰۰–۷۴۷ ام هواپیمایی ایران ایر

مه ۲۰۱۶

بوئینگ ۷۴۷اس‌پی هواپیمایی ایران ایر

۱۰ ژوئیه ۲۰۱۶

ایران ایر آخرین کاربر این مدل در پروازهای مسافربری بود

کانویر ۲۴۰ هواپیمایی ایران ایر

دهه ۱۹۶۰

داگلاس دی‌سی-۳ هواپیمایی ایران ایر

۱۹۷۲

داگلاس دی‌سی-۴ هواپیمایی ایران ایر

دهه ۱۹۶۰

داگلاس دی‌سی- هواپیمایی ایران ایر۶

۱۹۷۲

داگلاس دی‌سی-۷ هواپیمایی ایران ایر

-

داگلاس دی‌سی-۸ هواپیمایی ایران ایر

۱۹۷۷

مک دانل داگلاس دی‌سی-۹ هواپیمایی ایران ایر

۱۹۷۶

لاکهید ال ۷۴۹ کانستلیشن هواپیمایی ایران ایر

-

ویکرز ویسکونت هواپیمایی ایران ایر

دهه ۱۹۶۰

هواپیمایی هما

همان‌طور که توضیح دادیم هما مخفف هواپیمایی ملی ایران است. لوگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ( هما ) با الهام از پرنده اساطیری هما در تخت جمشید توسط ادوارد زهرابیان طراحی شده است که یکی از زیباترین نشان‌های تجاری ایران به شمار می‌رود. لوگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما، یعنی این پرنده اساطیری با ادغام 3 ویژگی از 3 حیوان مختلف طراحی شده است، سر عقاب، گوش گاو و یال اسب. جالب است بدانید در سال 2013 این طرح توسط آژانس خبری حمل و نقل هوایی به دلیل جذابیت و سادگی خاصی که داشت به عنوان لوگوی برتر از میان 30 لوگوی برتر هواپیمایی انتخاب شد. نشان هما با رنگ آبی پررنگ بر روی دم هواپیماهای هواپيمايي هما نقش بسته است. این برند در سال 1392 نیز در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران از میان 100 لوگوی انتخابی نشان اول را کسب کرد. آژانس هواپیمایی هما با داشتن چنین لوگویی بسیار راحت شناسایی می‌شود، همچنین آژانس هواپیمایی هما با عتبار خود این نشان را بسیار پر آوازه کرده است.  

شرکت هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر بطور کلی دارای 2 کلاس پروازی می‌باشد که عبارتند از هما کلاس و کلاس اکونومی. هما کلاس دارای صندلی مخصوص درجه یک است که مزیت آن ارائه خدمات ویژه به مسافران در طول پرواز است، کلاس اکونومی ارزان‌ترین نوع بلیط با حداقل استاندارد خدمات است که جایگاه آن در انتهای هواپیما بعد از هما کلاس می‌باشد.

قوانین مربوط به کنسلی و استرداد بلیط هواپیما ایران ایر

شرایط استرداد و کنسلی بلیط هواپیما ایران ایر را می‌توان در سایت هواپیمایی ایران ایر به طور کامل مشاهده کرد اما اینجا به منظور آشنایی مسافران با شرایط استرداد بلیط هواپیما ایران ایر ، قوانین کلی را بصورت مختصر آورده‌ایم:

1- قوانین مربوط به استرداد بلیط هواپیما ایران ایر را می‌توان در پشت بليط هما نیز یافت. به منظور استرداد بلیط ایران ایر باید در سایت شرکت هواپیمایی ایران ایر به سراغ لیست پرواز ایران ایر که در صفحه نخست خرید بلیط اینترنتی ایران ایر می‌باشد رفته و دکمه استرداد را با ذکر دلیل استرداد انتخاب کنید. لازم به ذکر است وجه قابل استرداد فقط به کارت پرداخت کننده مسترد می گردد .

2- از آنجائیکه نرخ بلیط های رفت و برگشت پروازهای هواپیمایی ایران ایر به نسبت از مجموع نرخهای دو بلیط یکطرفه در همان مسیر هواپیمایی ایران ایر ارزان تر است ، در صورت تقاضای استرداد بلیط هواپیما ایران ایر رفت و برگشتی که تنها یک مسیر آن استفاده شده، هزینه استرداد با کسر مبلغ یک بلیط هواپیما ایران ایر یکطرفه با بالاترین نرخ موجود در آن کابین محاسبه می گردد، لازم به ذکر است در صورت No-Show در مسیر برگشت ، هزینه آن نیز لحاظ خواهد شد.

3- مهلت کنسل کردن رزرو تا 24 ساعت قبل از ساعت پرواز هواپیما ایران ایر می باشد در غیر اینصورت استرداد قیمت بلیط ایران ایر با کسر جریمه no-show صورت می پذیرد.

4-کلاس نرخی E  غیر قابل استرداد و تغییر می باشد و در صورت عدم استفاده بلیط هواپیما ایران ایر در تاریخ مقرر ، قیمت بلیط ایران ایر بصورت کامل سوخت خواهد شد . بار مجاز همراه مسافر در اين کلاس نرخي30KG   مي باشد.

5- هزينه No-Show در کلیه کلاسهاي نرخي L, X, N,Q,K,M,V,S,Y,I,C,J  مبلغ 6.000.000 مي باشد و هزينه تغيير تاريخ کلیه کلاس های نرخي  به استثنای Q,V,S,Y,C,J  مبلغ 4.000.000 ریال مي باشد. هزينه استرداد کلیه کلاس های نرخي مبلغ 4.000.000 ريال مي باشد.

6- بار مجاز همراه مسافر در کابین اکونومی هواپیمایی ایران ایر 30کیلوگرم و در کابین بیزینس هواپیمایی ایران ایر 40 کیلوگرم مي باشد . بار مسافر نوزاد در کلیه کلاسهای فوق شامل 10 کیلو بار همراه می باشد.

(هزینه های اعلام شده مختص بلیط های خارجی ایران ایر با شروع مسافرت از ایران می باشد).

7- هزینه های اعلام شده در پروازهای خارجی ایران ایر از مبدا شهرستان (به استثنا پروازهای نماد مشترک ) 75% هزینه های تعیین شده از تهران می باشد.

8- هر گونه تغییر در بلیط هواپیما ایران ایر قبل از شروع مسافرت بر اساس نرخ روز محاسبه و در صورت افزایش از مسافر دریافت خواهد شد.

قوانین مربوط به حمل بار شرکت هواپیمایی ایران ایر

حال دانستن قوانین مربوط به حمل بار ، هزینه اضافه بار ایران ایر ، اضافه بار ایران ایر ، قوانین باربری ایران ایر ، خدمات بار ایران ایر ، نرخ اضافه بار ایران ایر و دیگر موارد خالی از لطف نیست:

تحویل و نحوه خسارت بسته/جامه‌دان: بسته یا جامه‌دان حمل شده به موجب این شرایط قراردادی، به ارائه دهنده رسید بسته/جامه‌دان تحویل می گردد. مبنای محاسبه و پرداخت غرامت در صورت بروز خسارت ، وزن ثبت شده در رسید جامه دان مسافر که هنگام پذیرش محاسبه گردیده خواهد بود قابل ذکر است وزن هر بسته جامه دان متعارف حداکثر 23 کیلو گرم می باشد و شرکت هواپیمایی ایران ایر تعهدی در قبال پارگی زیپ ، جدا و یا شکسته شدن و خرابی قفل ،دسته و چرخ جامه دانهای با وزن بالاتر از مقدار یاد شده را نخواهد داشت. شرکت هواپیمایی ایران ایر مسئولیتی در قبال خسارت وارده به توشه و جامه دانی که توسط مسافر به داخل هواپیماهای ایران ایر منتقل شده و به علت حجم و یا وزن بیش از مقدار مجاز به داخل بخش بار هواپیما ایران ایر منتقل می گردند را ندارد ،رسید الصاقی به این دسته از جامه دان و توشه مسافر (LIMITED  RELEASE) بوده که از رسید های معمولی متمایز می باشد. در صورت ورود خسارت به بسته/جامه دان بایستی شکایت با رعایت موارد مذکور، به صورت مکتوب به شرکت هواپیمایی ایران ایر اعلام گردد. بدیهی است پس از انقضاء تاریخهای تعیین شده ، شرکت هواپیمایی ایران ایر فاقد هرگونه مسئولیتی در ارتباط با ادعای مسافر خواهد بود.

در صورت ورود خسارت تحت هر عنوان، بلافاصله در همان روز پرواز ایران ایر و حداکثر ظرف مدت 7 روز از تاریخ دریافت بسته/جامه دان پذیرفته شده.

در صورت تاخیر در حمل و تحویل بسته/جامه دان پذیرفته شده، حداکثر ظرف مدت 21 روز از تاریخ تحویل پذیرش بسته/جامه دان توسط حمل کننده.

مسئولیت شرکت هواپیمایی ایران ایر در صورت ورود انواع خسارت از قبیل : فقدان، آسیب دیدگی و تاخیر در حمل بسته/جامه دان همراه مسافر، محدود به معادل ریالی 20 (بیست ) دلار آمریکا به ازاء هر کیلوگرم بسته/جامه دان پذیرش شده خسارت دیده، با رعایت ضوابط مربوطه خواهد بود.

شرکت هواپیمایی ایران ایر فاقد هرگونه مسئولیتی در ارتباط با وجه نقد، طلا و جواهر، کالای شکستنی ،با ارزش و فاسد شدنی بوده و هیچگونه ادعایی در این خصوص قابل پذیرش نخواهد بود.

بلیط هواپیما ایران ایر از تاریخ صدور فقط برای مدت یکسال اعتبار دارد، مگر اینکه شرایط خاص دیگری توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر در خصوص مدت زمان اعتبار، در بلیط هواپیما ایران ایر درج شده باشد. در شرکت خدمات فرودگاهی هما کرایه حمل طبق توافقات صورت پذیرفته ،فقط تا قبل از شروع عملیات حمل قابل تغییر و تعدیل است. بدیهی است در صورت عدم پرداخت کرایه تعیین شده از سوی دارنده بلیط هواپیما هما ، شرکت حمل کننده مجاز به عدم پذیرش و عدم حمل هوایی دارنده بلیط هواپیما هما خواهد بود.

در صورت عدم استفاده بلیط هواپیما هما به هر علت توسط دارنده، به طور کامل و یا بخشی از آن، تنها ظرف 18 ماه از تاریخ صدور بلیط هواپیما هما ، و صرفاٌ با لحاظ مقررات و ضوابط تعیین شده و در حّد مقرّر از سوی هما قابلیت استرداد داشته و بعد از انقضاء مدت تعیین شده از درجه اعتبار ساقط و فاقد هرگونه ارزش مالی می باشد.

حمل کننده تعهد می نماید ،نهایت تلاش خود را در حمل مسافر و جامه دان/بسته همراه وی تا حد امکان بعمل آورد. در مورد ساعات مندرج در برنامه های پروازی ایران ایر یا سایر بخش ها، تضمینی وجود ندارد و بخشی از این قرارداد محسوب نمی شود.

حمل کننده می تواند بدون اطلاع، اقدام به تعویض شرکت های حمل کننده یا هواپیما و در صورت لزوم ،بنا به تشخیص خود تغییر و یا حذف نقاط توقف مندرج در این بلیت نماید. برنامه های پروازی بدون اطلاع قبلی قابل تغییر و ابطال می باشند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر مجاز به عدم فروش بلیط هواپیما هما و حمل مسافر دارای سوء رفتار مستند در پروازهای قبلی شرکت هواپیمایی ایران ایر و سایر شرکتهای حمل هوایی می باشد.

دارنده بلیط هواپیما ایران ایر ( مسافر) موظف به رعایت کلیه الزامات دولتی برای سفر، از قبیل به همراه داشتن مدارک لازم و اسناد ورود و خروج می باشد. مسئولیت صحت و اصالت اسناد و مدارک بر عهده مسافر بوده و خسارت وارده ناشی از عدم اعتبار، توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر قابل مطالبه و وصول می باشد.

کارگزاران، کارمندان یا نمایندگان شرکت هواپیمایی ایران ایر تحت هیچ شرایطی مجاز به تغییر، اصلاح و یا صرفنظر کردن از شرایط و تعهدات قراردادی نخواهند بود.

دارنده بلیط هواپیما هما با آگاهی از شرایط مقرر در این بلیط ، حق هرگونه ادعایی را بیش از آنچه در حدود مسئولیت های قراردادی شرکت هواپیمایی ایران ایر تبیین شده، تحت هر عنوان از خود سلب و ساقط می نماید.

به آگاهی می رساند، براساس قوانین و مقررات اعمال شده از سوی کشورهای مقصد و نیز با توجه به شرایط و مفاد مندرج در دستورالعمل منتشره از سوی آن کشورها، شرکت های هوایی الزام دارند تا اطلاعات مربوط به نگهداری جا، پذیرش و سوارشدن مسافران به هواپیما (شامل اطلاعات بلیط، نگهداری جا و گذرنامه) را به مراجع ذیصلاح کشورهای مقصد ارسال نمایند .

سایت ایران ایر

سایت ایران ایر یک از پر بازدیدترین سایت‌های iran airlines است با آدرس اینترنتی: iranair.com. شما با ورود به سایت شرکت هواپیمایی ایران ایر می‌توانید اطلاعات بسیار کاملی در مورد شرکت هوایی ایران ایر کسب کنید، از این نظر این سایت بسیار کامل است و شامل چندین بخش است که هر بخش اطلاعاتی بسیار دقیق را شامل می‌شود، بخش‌هایی مثل: اطلاعات و نمای کلی از شرکت هواپیمایی ایران ایر که در همان صفحه نخست نسایت ایران ایر مایش داده می‌شود، خرید اینترنتی بلیط ایران ایر که خود شامل رزرو بلیط پروازهای خارجی ایران ایر و داخلی آن می‌باشد، همین‌طور اطلاعات پرواز ایران ایر مثل تایم‌های پرواز و مقاصد مختلف که کار را برای مشتری در هنگام خرید بلیط هما بسیار ساده می‌کند. همچنین می‌توان با ارجاع به ایران ایر بوکینگ از دیگر خدمات این سایت شرکت ایران ایر بهره‌مند شوید. ایران ایر بلیط را می‌توان با خیال راحت از همین سایت شرکت هواپیمایی هما رزرو نمود که در ادامه به این موضوع پرداخته‌ایم.

فروش بلیط هواپیما ایران ایر به 2 طریق صورت می‌گیرد: اول از طریق سایت فروش بلیط ایران ایر ، و دوم از طریق مراجعه حضوری به دفاتر رزرو بلیط هواپیما ایران ایر . مثلا اگر در تهران هستید به دفتر ایران ایر تهران رجوع می‌کنید، در آن‌جا با توجه به مقصد خود از طریق برنامه پروازی ایران ایر از زمان پرواز و قیمت بلیط ایران ایر آگاه می‌شوید، البته با داشتن شماره تلفن هواپیمایی ایران ایر می‌توانید از طریق اطلاعات پروازهای ایران ایر شماره پرواز ایران ایر مقصد خود را پرسیده و مثلا اگر استانبول مقصد شما است از ساعت پرواز ایران ایر به استانبول و ترمینال پرواز ایران ایر نیز با خبر شوید. اما راه دوم بسیار ساده تر است. کافی است شما با استفاده از اینترنت وارد سایت فروش بلیط هواپیمایی ایران ایر شده و از قیمت بلیط هواپیما ایران ایر مطلع شوید. فرآیند بسیار ساده است، شما در مرورگر گوگل خرید آنلاین بلیط هواپیما ایران ایر را وارد کرده سپس ترمینال پرواز ایران ایر تور خود را انتخاب می‌کنید، اگر نمی‌دانید یک مقصد دلخواه از کدام ترمینال است عبارت پرواز ایران ایر از کدام ترمینال است را وارد کنید، بعد از انتخاب ترمینال پروازهای ایران ایر تور وارد لیست پروازهای ایران ایر شده و به دنبال خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر بگردید.

در آن‌جا امکان مشاهده لینک‌های خرید بلیط پرواز خارجی ایران ایر ، رزرو ایران ایر ، خرید بلیط اینترنتی هما ، خرید اینترنتی هما ، هواپیمایی ایران ایر رزرو بلیط ، رزرو بلیط ایران ایر خارجی ، بلیط هواپیما ایران ایر خارجی ، بلیط هواپیما هما ، قیمت بلیط پروازهای خارجی ایران ایر ، رزرو پرواز ایران ایر ، قیمت بلیط خارجی ایران ایر ، چاپ بلیط هواپیما ایران ایر ، نرخ بلیط پروازهای خارجی ایران ایر ، نرخ پروازهای خارجی ایران ایر ، خرید اینترنتی بلیط هواپیما هما ، هواپیمایی هما ، خرید اینترنتی بلیط ، فروش بلیط هما ، خريد بليط هما ، خرید اینترنتی بلیط هما ، قیمت بلیط هواپیما هما ، رزرو بلیط ایران ایر ، هواپیمایی جمهوری اسلامی ، برنامه پروازهای ایران ایر ، برنامه پروازهای خارجی ایران ایر ، اخبار هواپیمایی ایران ایر ، دفتر هواپيمايي ايران اير ، خرید هواپیما ایران ایر ، ساعت پرواز ایران ایر ، كنسل كردن بليط هواپيما ایران ایر ، جدول پروازهای ایران ایر ، خرید ایران ایر ، ایران ایر پروازهای خارجی ، ایران ایر خرید اینترنتی بلیط هواپیما ، ایران ایر بلیط خارجی ، خرید بلیط آنلاین ایران ایر ، قیمت اضافه بار ایران ایر ، ایران ایر پرواز خارجی ، ایران ایر بلیط اینترنتی ، ایران ایر پرواز داخلی ، هواپیماهای ایران ایر ، فروش بلیط ایران ایر ، خرید بلیت ایران ایر ، پرواز های ایران ایر ، ایران ایر فرودگاه امام خمینی ، بلیط اینترنتی ایران ایر ، فروش اینترنتی بلیط ایران ایر ، بلیط پرواز خارجی ایران ایر ، بلیط هواپیما خارجی ایران ایر ، خرید بلیط پروازهای خارجی ایران ایر ، رزرو بلیط هواپیما خارجی ایران ایر ، بلیط پروازهای خارجی ایران ایر ، خرید آنلاین بلیط ایران ایر ، فروش اینترنتی ایران ایر ، فروش اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر ، خرید بلیط ایران ایر خارجی ، رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر ، خرید بلیط هواپیما ایران ایر خارجی ، رزرو بلیط هواپیما ایران ایر خارجی ، خرید بلیط خارجی ایران ایر ، بلیط ایران ایر خارجی ، رزرو بلیط خارجی ایران ایر ، فروش بلیط هواپیمایی ایران ایر ، خرید بلیط هواپیما داخلی ایران ایر ، خرید بلیط هواپیما اینترنتی ایران ایر ، قیمت پروازهای خارجی ایران ایر ، تهیه بلیط هواپیما ایران ایر ، سایت خرید بلیط هواپیما ایران ایر ، رزرو اینترنتی ایران ایر ، پیگیری بلیط هواپیما ایران ایر ، خرید بلیط ایران ایر داخلی ، خرید اینترنتی ایران ایر ، خرید بلیط از ایران ایر ، چارتر ایران ایر ، دفتر فروش بلیط ایران ایر ، پرواز های داخلی ایران ایر ، پرواز داخلی ایران ایر ، خرید اینترنتی هواپیمایی ایران ایر ، رزرو هواپیمایی ایران ایر ، رزرو ايران اير ، ایران ایر رزرو بلیط ، فروش ایران ایر ، خرید آنلاین ایران ایر ، لیست پروازهای خارجی ایران ایر ، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خرید بلیط ، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بلیط ، ایران ایر بلیط هواپیما ، ایران ایر تور خرید بلیط وجود دارد که هر کدام را که انتخاب کنید شما را به سایت اصلی هواپیمایی ایران ایر متصل می‌کند، این نکته‌ای است که به خاطر جامع بودن سایت بوجود می‌آید.

خرید بلیط هواپیما ایران ایر

همان‌طور که گفتیم برای خرید بلیط ایران ایر کافی است وارد سایت هواپیمایی هما ایران ایر شوید و به بخش خرید بلیط اینترنتی هواپیما ایران ایر وارد شده و با انتخاب  رزرو اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر  اقدام به رزرو بلیط ایران ایر کنید، اما راه دیگری هم هست و آن سرچ عبارات مختلفی در گوگل است که برای شما سایت‌های مختلف مربوط به رزرو بلیط هواپیما ایران ایر را نمایش می‌دهد. مثلا اگر عبارت سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی هما را وارد گوگل کنید برای شما تمام سایت‌های با موضوع سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی ایران ایر نمایش داده می‌شود که از طریق آن‌ها می‌توانید به راحتی خرید بلیط هواپیما هما را انجام دهید. عبارت دیگری مثل  سایت خرید بلیط هواپیمایی ایران ایر نیز شما را به همین مسیر متصل می‌کند، بعضی سرچ‌ها هستند که حالات خاص‌تری را مد نظر دارند، مثلا کسی که می‌خواهد اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی ایران ایر کند کافی است عبارت خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی ایران ایر را سرچ کند، این عبارت شما را به پلتفرم‌های خاص تری مثل قیمت بلیط هواپیما خارجی ایران ایر هدایت می‌کند، در آن‌جا در قسمت لیست پروازهای خارجی ایران ایر می‌توانید مسیر پروازی دلخواه خود را با اطلاعات کامل راجع به تایم حرکت و قیمت بلیط خارجی ایران ایر پیدا کنید، در قسمت اطلاعات پرواز ایران ایر خارجی برای هر مسیر اطلاعات کامل نهفته است.

مثل مسیرهای پروازی مشهور زیر: پرواز تهران آمستردام ایران ایر ، پرواز تهران لندن ایران ایر ، ایران ایر استکهلم ،ایران ایر میلان ، ایران ایر لندن ، پرواز پاریس به تهران ایران ایر ، پرواز ایران ایر از فرانکفورت به تهران ، پرواز تهران آنکارا ایران ایر ، ایران ایر کلن ، پرواز تهران کپنهاگ ایران ایر ، پرواز ایران ایر به آلمان ، تهران پاریس ایران ایر ، پرواز ایران ایر به استانبول ، پرواز تهران مادرید ایران ایر ، پروازهای ایران ایر به آلمان ، پرواز ایران ایر به سوئیس ، پرواز تهران هامبورگ ایران ایر ، تهران فرانکفورت ایران ایر ، پرواز هامبورگ به تهران ایران ایر ، تهران هامبورگ ایران ایر ، پرواز تهران میلان ایران ایر ، پرواز تهران استکهلم ایران ایر ، پرواز تهران رم ایران ایر ، پرواز ایران ایر به پاریس ، ایران ایر فرانکفورت ، پرواز تهران فرانکفورت ایران ایر ، پرواز ایران ایر به دبی ، پرواز تهران وین ایران ایر ، پرواز تهران پاریس ایران ایر ، پروازهای ایران ایر به اروپا ، پرواز تهران آتن ایران ایر ، همچنین علاوه بر این امکان مشاهده قیمت بلیط پرواز خارجی ایران ایر شامل مقاصد مشهور که در ادامه آمده موجود است: قیمت بلیط هواپیما تهران هامبورگ ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران آنکارا ایران ایر ، قیمت بلیط تهران مسکو ایران ایر ، قیمت بلیط هند ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران بمبی ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما آلمان ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران رم ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران کپنهاگ ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما فرانسه ایران ایر ، قیمت بلیط فرانسه ایران ایر ، قیمت بلیط آنتالیا ایران ایر ، قیمت بلیط اتریش ایران ایر ، قیمت بلیط ایتالیا ایران ایر ، قیمت بلیط هلند ایران ایر ، قیمت بلیط چین ایران ایر ، قیمت بلیط مالزی ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران پاریس ایران ایر ، قیمت بلیط تهران وین ایران ایر ، قیمت بلیط لبنان ایران ایر ، قیمت بلیط تهران هامبورگ ایران ایر ، قیمت بلیط تهران لندن ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران وین ایران ایر ، قیمت بلیط تهران پاریس ایران ایر ، قیمت بلیط تهران آمستردام با ایران ایر ، قیمت بلیط تهران فرانکفورت ایران ایر ، قیمت بلیط ایران ایر تهران بیروت ، قیمت بلیط تهران پاریس ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران بمبئی ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما تهران مسکو ایران ایر و قیمت بلیط استانبول ایران ایر.

البته همین نوع سرچ برای دریافت اطلاعات از برنامه پروازهای داخلی ایران ایر نیز شدنی است به این صورت که کافی است عبارتی مثل پروازهای داخلی ایران ایر را سرچ کنید تا مقاصد پروازی ایران ایر بعلاوه ساعت پروازهای ایران ایر را نمایش دهد، عموما مسیرهای پروازی مشهور داخلی عبارتند از:  پرواز تهران مشهد ایران ایر ، پرواز تهران اصفهان ایران ایر ، پرواز تهران بوشهر ایران ایر ، پرواز تهران کرمان ایران ایر و پرواز تهران تبریز ایران ایر.

که البته مانند مورد پروازهای خارجی می‌توان قیمت پروازهای داخلی را نیز مشاهده کرد، مثلا برای مقاصد مشهوری مثل: قیمت بلیط هواپیما تهران تبریز ایران ایر ، قیمت بلیط تهران کیش ایران ایر ، قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران ایران ایر .

همچنین شرکت هواپیمایی هما یک خدماتی برای شهدای عزیز در نظر گرقته است، و آن‌هم تخفیفی در قیمت بلیط برای این عزیزان است که می‌توانید در قسمت خرید بلیط هواپیما ایران ایر برای خانواده شهدا آن‌را ببینید. 

یکی از گزینه‌های ایران ایر خرید بلیط استفاده از گزینه بلیط چارتر ایران ایر است، کسانی که با بلیط چارتر آشنایی دارند می‌دانند که با استفاده از ایران ایر چارتر می‌توانند سفر ارزان‌تری را داشته باشند.

هواپيمايي ايران هما یا همان ایران ایرلاین یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفرهای چارتری است، چرا که هواپیمائی هما به بسیاری از نقاط جهان سفر داشته و این باعث می‌شود بلیط چارتری برای شما ارزان تمام شود. ایر ایران همچنین بهترین کیفیت را از نظر خدمات به مشتریان دارد،هما ایران ایر همواره برای جلب رضایت مشتریان تلاش می‌کرده و این هما ایرلاین را به عنوان معتبرترین ایرلاین شناسانده است. دیگر خدمات ایران ایر هما را در سایت هواپیمایی هما مطالعه کنید.

سخن آخر در باب هواپیمایی ایران ایر

آژانس هواپیمایی هما با قدمت دیرینه‌ای که دارد توانسته است از هر نظر به نوعی بهترین باشد، ایرلاین ایران ایر با اعتبار زیادی که کسب کرده است همچنان در صدر جدول هواپیمایی‌های داخلی قرار دارد. جالب است که حتی سایت شرکت ایران ایر نیز از نظر طراحی و سادگی کار جز بهترین سایت‌های هواپیمایی می‌باشد، به همین خاطر بخشی از مقاله به سایت هواپیمایی ایران اختصاص یافت که از ویژگی‌های خاص هواپیمایی ایران ایر هما می‌باشد. هر نکته‌ای که ناگفته ماند را می‌توانید در سایت رسمی ایران ایر بطور دقیق مشاهده کنید، ایران ایر هواپیمایی همچنین در حال تبدیل شدن به یکی از غول‌های صنعت هواپیمایی جهان است.

ایرلاین های دیگر

بلیط هواپیما ساها ، بلیط هواپیما قشم ایر ، بلیط هواپیما کاسپین ، بلیط هواپیما کیش ایر ، بلیط هواپیما وارش