هواپیمایی تابان ، خرید بلیط هواپیما تابان

هواپیمایی تابان ، خرید بلیط هواپیما تابان

تابان ايرلاين

تابان ايرلاين که یکی از جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی خصوصی ایران محسوب می‌شود به وسیله‌ی آقای  اصغر عبدالله‌پور و با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر تاسیس شد.  هواپیمایی تابان  که در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد قرار دارد در سال ۱۳۸۴ از سازمان هواپیمایی کشوری ایران مجوز گرفت. فعالیت شرکت هواپیمایی تابان یک سال بعد از اخذ مجوز یعنی در سال 1385 آغاز شد. همچنین  محل تاسیس تابان ایرلاین مشهد است. امروزه به نظر می‌رسد در میان ایرلاین‌ها ایرانی یکی از ستاره‌های تابان هواپیمایی تابان باشد. این ایر در حال حاضر در میان ایرلاین‌های خصوصی جزو بزرگ‌ترین‌ها به شمار می‌‌رود.

ناوگان هواپیمایی تابان با مجموع 8 فروند هواپیما علاوه بر پروازهای داخلی  قابلیت پرواز به چندین کشور خارجی را هم  دارد. ترکیه، عراق ،پاکستان و ... مقاصدی هستند که در زمره‌ی لیست پرواز تابان در خارج از کشور قرار می‌گیرند.

بلیط هواپیما تابان

برای تهیه بلیط هواپیما تابان می‌توانید از چند طریق اقدام کنید:

1. مراجعه به سایت هواپیمایی تابان و خرید بلیط تابان به صورت مستقیم از خود هواپیمایی.
2. مراجعه به سایت کی سفر و خرید بلیط تابان مطمئن همراه با مشاورۀ رایگان و گارانتی قیمت‌ها.
3. خرید از سایر آژانس‌های مسافرتی.

نوجه داشته باشید که بلیط هواپیما تابان را از ارائه منندگان معتبر تهیه کنید تا به دام واسطه‌ها و دلالان بازار گردشگری نیافتید.

سامانۀ فروش آنلاین بلیط و تور کی سفر با حذف واسطه‌ها قدمی مؤثر به نفع خریدار و گردشگر برداشته و فرآیند خرید بلیط هواپیما تابان را به کاری آسان تبدیل کرده است.

قطب هواپیمایی تابان

قطب اول تابان ایر فرودگاه هاشمی مشهد و قطب دوم آن فرودگاه امام خمینی تهران است. همچنین لازم به ذکر است که ورودی  ترمینال هواپیمایی تابان در فرودگاه مهرآباد ترمینال شماره 4 است.  همچنین ترمینال شماره 6 فرودگاه مهرآباد ترمینال پروازهای تابان محسوب می‌شود. در نهایت مسافران برای اینکه سر در گم نشوند باید بدانند که اگر با شرکت تابان ایرلاین در مهرآباد پرواز دارند آنگاه ترمینال پرواز تابان یا شماره 4 است و یا شماره 6. در حالت کلی، اگر فرودگاه مورد نظر شما دارای چندین ترمینال بود شما می‌توانید با پرسش از مسئولین فرودگاه، از محل ترمينال هواپيمايی تابان مطلع شوید.

هواپيمايي تابان

TABAN AIR  شناسه‌ی هواپيمایی  تابان است و کد یاتا* و ** یاتا به ترتیب HH  و TBN  می‌باشد.

 البته برای بسیاری از خوانندگان گرامی ممکن است کلمات یاتا و ایکائو بالا ناآشنا باشد که در زیر به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

کد یاتا: کد یاتا یا کد فرودگاهی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (International Air Transport Association airport code) برای مشخص کردن و شناسایی فرودگاه های سراسر دنیا به کار می‌رود.

کد ایکائو : کد فرودگاهی ایکائو یا مکان‌یاب ایکائو کدی است که برای شناسایی فرودگاه های جهان.

اما باز به موضوع هواپیمایی تابان بازگردیم چرا که از قدیم گفته شده است که : "از هرچه بگذریم صحبت شرکت هواپیمایی خوش‌تر است! مورد بعدی که در مورد این شرکت می‌خواهیم با شما در میان بگذریم مسیرها و مقصدهای پروازهای تابان است. تابان ایرلاین پروازهای داخلی و خارجی متنوعی به شهرهای مختلفی دارد. اطلاعات پرواز تابان به شرح زیر است

پروازهای تابان

پرواز تابان مشهد اصفهان:  فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد / فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

پرواز تابان مشهد کاشان :   فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد / کاشان  

پرواز تهران مشهد تابان :   فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد / فرودگاه مهرآباد تهران

پرواز تابان مشهد ساری :   فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد / فرودگاه دشت ناز ساری

پرواز تابان تهران تفلیس :   فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران / فرودگاه  تفلیس گرجستان

پرواز تابان اصفهان نجف :   فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان / فرودگاه نجف عراق

پرواز تابان تهران نجف :   فرودگاه بین المللی اما خمینی تهران / فرودگاه نجف عراق

پرواز تابان مشهد نجف :   فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد / فرودگاه نجف عراق

پرواز تابان تهران استانبول ( پرواز تابان به استانبول ) : فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران / فرودگاه استانبول ترکیه     

پرواز تابان تهران ماکو :  فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران / فرودگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو 

پرواز تابان تهران شیراز :   فرودگاه مهر آباد تهران / فرودگاه شهید دستغیب شیراز

پرواز تابان مشهد لاهور : فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد / فرودگاه لاهور پاکستان   

پرواز تابان مشهد بغداد : فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد / فرودگاه بغداد عراق

پرواز تابان تهران بغداد : فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران / فرودگاه بغداد عراق        

البته لازم به ذکر است که تمامی مسیرهای بالا را هم رفت و برگشت دارد. یعنی مثلا هم از تهران به بغداد و هم از بغداد به تهران دارای پرواز است. در میان پروازهای فوق می‌توان ادعا کرد که پرواز تابان به استانبول یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها است.  پرواز تابان استانبول در شهریور 1398 (زمان نوشتن این متن) حدود همچنین پرواز تهران مشهد تابان نیز جزو بیش‌ترین پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی تابان است.

 

کیفیت هواپیمایی تابان

"با آرامش در اوج"  عبارتی است که بیانگر شعار شرکت هوایی تابان است. این شعار را اگر تابان سرلوحه‌ی خود در عمل قرار دهد، آنگاه می‌توان انتظار بالایی را از کیفیت هواپیمایی تابان داشت. یکی از مزایای این متن هم این است که به بررسی این ایرلاین می‌پردازد و ممکن است اطلاعات مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. با ما باشید تا با تابان ایرلاین بیش‌تر آشنا شویم و از میزان کیفیت هواپیمایی تابان آگاهی بیش‌تری کسب کنیم. همچنین مورد بعدی که باید در تعیین کیفیت هواپیمایی تابان بایستی به آن توجه شود، قیمت پروازهای خارجی تابان است. چرا که باید ارزیابی کرد که آیا به اصطلاح هزینه‌ی این بلیط ها به فایده‌اش می‌ارزد یا خیر. ما در این مقاله به دنبال پاسخ دادن به چنین پرسش‌هایی خواهیم بود.

 

ناوگان هواپیمایی تابان

ناوگان هواپیمایی تابان از 8 فروند هواپیما برخوردار است. این هشت فروند هواپیما شامل 5 فروند مک دانل ام سی، 1 فروند بوئینگ 737 و 1 فروند بی ای ئی 146 می‌شود. سعی می‌کنیم در این بخش به شرح مختصری از هرکدام از هواپیماهای مذکور برای شما خوانندگان عزیز بپردازیم:

 1. مک‌دانل داگلاس ام‌دی 80 هواپیمایی تابان

مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰ (McDonnell Douglas MD)  یک هواپیمای مسافربری دو موتوره است که توسط شرکت مک‌دانل داگلاس به بازار ارائه شد. هواپیمای MD 80 در دسته هواپیمای ارزان قیمت برای مسافرت    economyقرار می‌گیرد. داگلاس ام‌دی-۸۰ نسل جدیدی از هواپیمای قدیمی تر این شرکت، مک‌دانل داگلاس دی‌سی-۹0 است که تشابه زیادی هم  با خانواده مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۹۰ دارند.

مک‌دانل طول این هواپیما ۴۵ متر و ارتفاع آن نیز 9 متر است.این هواپیما ظرفیت 172 مسافر را دارد و اولین پرواز خود را در سال 1987 تجربه کرد. مک‌دانل بیشنیه‌ی سرعت آن هم 925 کیلومتر در محدوده‌ی پرواز 3476 کیلومتری است.

 

 1. بوئینگ ۷۳۷ تابان ایرلاین

این هوایپیما که معروف به بچه بوئینگ است یک هواپیمای مسافربری باریک پیکر و تک راهرو است. طراحی این هواپیما از از دهه 70  میلادی شروع شد وبه پرواز در آمد. یک سال بعد با بکارگیری در ناوگان لوفتانزا، کاربرد تجاری آن آغاز شد. مدل ابتدایی ظرف مدت کوتاهی با مدلی طویل تر جایگزین شد. بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی کارا و محبوب است و تاکنون بیش از هفت هزار مورد سفارش ساخت آن به بوئینگ داده شده‌است و بیش از پنج هزار فروند از آن تولیده گردیده‌است. بوئینگ ۷۳۷ از دو موتور توربوفن در زیر بالهایش برخوردار است.

طول و ارتفاع این هواپیما به ترتیب  ۳۰٫۵  و 11.3 متر است. ظرفیت آن حدود 130 مسافر است. حداکثر می‌‌تواند 890 کیلوکتر بر ساعت پرواز کند و محدوده‌ی پرواز آن 4700 متری زمین خواهد بود.
این هواپیما که یکی از پرکاربردترین هواپیماهای حال حاضر دنیا به شمار می‌رود آمار خیره کننده‌ای دارد. یک چهارم هواپیماهای ناوگان‌های دنیا را این هواپیما تشکیل می‌دهد. در سال ۲۰۰۶ به‌طور متوسط در هر ۵ ثانیه یک ۷۳۷ در جایی فرود می‌آمد.

 

 1.  بریتیش ایروسپیس ۱۴۶ ایرلاین تابان

 بی‌ای‌ئی ۱۴۶ یک هواپیمای مسافربری متوسط ساخت شرکت بریتیش آئرواسپیس (هم‌اکنون بخشی از بی‌ای‌ئی سیستمز) در کشور انگلیس می‌باشد. این هواپیمای نه چندان بزرگ دارای 112 صندلی است . این هوتپیما که نزدیک 24 تن وزن دارد قابلیت پرواز با سرعت 812 کیلومتر را دارد. اولین پرواز BAE 146 در سال ۱۹۸۱ انجام گرفت و دو سال بعد کاربرد تجاری یافت. در سال ۱۹۹۲، نمونه بهبود یافته این هواپیما با عنوان Avro RJ به بازار آمد. در نهایت نیز ساخت این هواپیما از سال ۲۰۰۱ پس از تولید ۳۸۷ فروند متوقف گشت.

 همچنین در مورد کارکنان تابان ایر نیز باید گفت که هواپیمایی تابان استخدام کارمندان خود را تا جایی که توانسته از کسانی استفاده کرده که بیش‌ترین رضایت را برایشان به ارمغان بیاورند. استخدام هواپیمایی تابان از میان آراسته‌ترین جوانان این مرزوبوم انجام گرفته است.

 

آژانس هواپیمایی تابان

آژانس هواپیمایی تابان دارای تورهای خارجی و داخلی متعددی است. کشورهای خارجی که در زمره‌ی تورهای تابان قرار می‌گیرند شامل ترکیه، گرجستان، صربستان، تایلند، ترکیه، مالزی، امارات و هند (بهشت کوچک گوا مقصد پروازهای تابان در تورهای خارجی است. توصیه ما اینست در صورت تمایل، برای اطلاعات بیش‌تر در مورد این منطقه زیبا، در اینترنت سرچ کنید) می‌شود. همچنین سه شهر مشهد، کیش و شیراز مقصد پرواز های تابان در تورهای داخلی هستند. در نهایت می‌توان ادعا کرد تورهای آژانس هواپیمایی تابان پرواز خود را به سمت حدود 11 مقصد انجام می‌دهد. البته در این میان به نظر می‌رسد پرواز تابان استانبول پرطرفدارترین پرواز تابان باشد.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما تابان

امروزه با گسترش اینترنت و گوشی‌های هوشمند، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند خریدهای خود را اینترنتی انجام دهند. خرید اینترنتی بلیط وسایل نقلیه از جمله بلیط هواپیما هم یکی از مواردی است که با استقبال زیادی روبرو شده است. برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما تابان می‌توانید از سایت های مختلف  استفاده کنید. همچنین با مراجعه به سایت شرکت هواپیمایی تابان نیز می‌توانید اقدام به خرید بلیط هواپیما تابان نمایید. شما با مراجعه به آدرس http://ebooking.taban.aero/ و سپس ثبت‌نام عضویت در سایت هواپیمایی تابان ، امکان رزرو بلیط هواپیمایی تابان را برای خود فراهم می‌سازید. همچنین برای آگاهی از قیمت بلیط‌ هواپیمایی تابان می‌توانید به آدرس اینترنتی هواپیمایی تابان مراجعه فرمایید و در صورت جلب رضایت اقدام به رزرو بلیط هواپیما تابان کنید. توصیه ما هم این است با مراجعه به سایت هواپیمایی تابان خرید بلیط هواپیما تابان خود را انجام دهید.

 

قوانین مربوط به خرید بلیط هواپیما تابان

 • توجه کنید که در سايت شرکت هواپیمایی تابان رزرو بلیط هواپیمایی تابان و یا استرداد بلیط هواپیما تابان را وقتی انجام می‌دهید چندين صفحه‌ی اینترنتی را همزمان باز نکنید. ممکن است موجب اشكال در روند خريد بلیط هواپیما تابان و يا استرداد شوید. لذا پیشنهاد ما به شما خوانندگان گرامی این است در صورت تمایل به خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی تابان  فقط يك صفحه را هنگام خرید باز نمایید تا دچار مشکل نشوید.
 • اگر بليط الکترونيک حاضر به هر علتی، توسط دارنده به طور کامل يا بخشي بلا استفاده شده باشد، تنها ظرف 6 ماه از تاريخ صدور طبق ضوابط و تشريفات شرکت هواپیمایی قابل استرداد است. پس از طی این مدت هیچ گونه استرداد و جبران خسارت پذیرفته نخواهد شد. پس برای پیگیری بلیط هواپیما تابان قبل از این موعد اقدام بفرمایید.
 • قبل از ورود به سيستم خريد اينترنتی بلیط هواپیمایی تابان ، مقررات خريد اينترنتی را مطالعه کنید و سپس در صورت پذيرش قوانین، خرید خود را نهایی کنید.
 • صدور بليط اينترنتی در صورت تاييد قطعي پرداخت از جانب بانك امكان پذير است.
 • بلیط هواپیما تابان غیر قابل انتقال است،  البته به جز موارد ضروری توسط ضوابط لازم الاجرا.
 • برخی بلیط ها مثل بلیط های لحظه آخری تابان و چارتر تابان به صورت تخفیف دار فروخته می‌شوند. این امر باعث می‌شود به طور کامل و یا جزئی غیرقابل استرداد باشند .
 • بلیط هواپیما تابان همیشه جزء دارایی شرکت هواپیمایی تابان ایر می‌باشد .
 • كليه عمليات خريد اينترنتی بليط هواپيمايی تابان در سايت هواپيمايی تابان مشمول قوانين جاري تجارت الكترونيك است و هر گونه تخلف تحت پيگرد قانوني قرار می‌گیرد .
 • مسافر باید یک ساعت و نیم قبل از پرواز تابان در فرودگاه حضور داشته باشد.
 • ارائه کارت شناسايي عکس دار و معتبر جهت سوار شدن به هواپيما تابان الزامي خواهد بود.

 

قوانین مربوط به بار مسافر هواپیما تابان

 • حمل و نقلي که طبق اين شرايط انجام مي‌گيرد تابع مقررات و محدوديتهاي مربوط به مسئوليتهاي مقرر در پيمان ورشو است.
 • کلیه چمدان ها، محموله‌ها و بارهای دستی حمل شده در تمامی هواپیماهای شرکت هواپیمایی تابان توسط اُرگان مربوطه فرودگاهی، تفتیش و بازرسی خواهند شد. این بازرسی ها به طرق دستگاه اشعه ایکس، بازرسی دستی و فیزیکی و استفاده از ردیاب‌های دستی صورت می‌گیرد.
 • گاهی ممکن است بنا به تشخیص بازرس تمامی وسایل در ایستگاه‌های بازرسی تفتیش فیزیکی و دستی می‌شوند. مسافران موظف به رعایت قانون هستند و بایستی به ماموران اجازه دهند کار خودشان را انجام دهند.
 • هواپیمایی تابان هیچ گونه مسئولیتی در پذیرفتن برای کالاهای شکستنی و فاسدشدنی، پول، جواهرات ، نقره جات، اقلام قیمتی، اوراق بهادار، اسناد و مدارک شناسایی ندارد.
 • همراه داشتن اشیائی مثل چاقو (در هر سایز)، اشیاء فلزی، قطعات یدکی، چتر، اشیاء منحنی با لبه تیز، که می توانند به عنوان سلاح در داخل کابین استفاده شوند، به عنوان بار دستی به داخل کابین ممنوع هستند. البته تمامی اقلام مذکور می توانند به عنوان بار پذیرش شده حمل گردند.
 • در مورد بار پذیرش شده یا تحویلی نیز باید نکاتی را خاطر نشان کرد.  از جمله اینکه بار پذیرش شده صرفاً بایستی حاوی لوازم شخصی از قبیل لباس، کفش، کتاب و... باشد. همچنین استعمال دخانیات در تمامی پروازهای هواپیمایی تابان ممنوع می باشد، لذا حمل کبریت یا فندک های گازی به داخل هواپیما نه به عنوان "بار دستی"، و نه به عنوان "بار تحویلی" ممنوع است.
 • اگر مسافری موفق به سوار شدن در هواپیما نشود بار یا چمدان وی قبل از پرواز از داخل هواپیما تخلیه می‌شود.
 • ورود تمایعات، گازهای پخش شونده در هوا (اِسپری ها/افشانه ها,...) و ژل هایی که دارای حجم بیش از 100 میلی لیتر یا بیش از 3.4 اُنس آبگونه به داخل کابین مجاز نیست. این اقلام را اما می‌توان به عنوان بار پذیرش شده به هواپیما برد.
 • هزینه‌ی محاسبه اضافه بار برای هر کیلوگرم در شبکه پروازی تابان معادل 1/5% نرخ تمام بهای بلیت یکسره درجه عادی در همان مسیرمحاسبه می‌شود.
 • حمل جنگ افزارها ، سلاح های گرم و همچنین مهمات با وزن بیش از 5 کیلوگرم به عنوان بار پذیرش شده مسافر ممنوع هستند. موارد مذکور بایستی به ترمینال باربری برده شوند تا به عنوان محموله یا کارگو در قسمت انبار هواپیما  حمل شوند. البته سلاح های کمتر از 5 کیلوگرم می توانند در شرایط اجباری و با اطلاع پرسنل خدمات زمینی و مستندات مناسب ارائه شده، به عنوان بار پذیرش شده مسافر حمل شوند.
 • اگر مسافر قصد حمل سلاح های گرم یا جنگ افزارها از هر نوعی در هواپیماهای شرکت هواپیمایی تابان را دارد لازم است این موضوع به طور رسمی از پیش اعلام شود. در این صورت این موارد به عنوان یک آیتم امنیتی، جداگانه حمل خواهند شد.

 

 قوانین ورود به هواپیما تابان ایرلاین

 • از پذیرش مسافرین مست که رفتارهای خشونت آمیز از خود نشان می دهند تا زمانی که کاملاً هوشیار شوند، جلوگیری می‌شود.
 • تمام مسافرین در حالی که هواپیما تابان در حال ترانزیت را ترک می نمایند، قبل از آنکه مجدد به داخل هواپیما تابان سوار شوند، حتماً مورد تفتیش و بازرسی قرار می‌گیرند.
 • مسافرت‌هاي كوتاه مدت و داخلي براي خانم هاي باردار تا 32 هفتگي به شرط ارايه گواهي پزشك و تعيين تاريخ تقريبي وضع حمل امکان پذیر است . اما در مسافرت هاي طولاني و بين المللي گواهي پزشكي مربوط مبني بر بدون اشكال بودن پرواز زنان باردار بايد قبلاً به تاييد قسمت پزشكي شركت هواپيمايی مربوطه برسد .
 • در برخی كشورها از مسافريني كه از نقاط معيني از دنيا وارد مي شوند كارت مخصوص بهداشت و واكسيناسيون درخواست می‌شود! قبل از تهيه مقدمات سفر و خريد بليط هواپیما تابان بهتر است مقررات كشور مقصد خود در اين مورد آگاه شوید.

 

توصیه های عمومی شرکت هواپیمایی تابان

 • اطلاعات کلی راجع به مسیر پرواز را پیش خود داشته باشید. این اطلاعات شامل شماره پرواز ،مدت زمان احتمالی پرواز با شرکت هوایی تابان , شماره تلفن هتل و سرپرست گروه  می‌شوند.
 • از همراه داشتن پاسپورت معتبر و در صورت لزوم ویزا و کلیه مدارک مرتبط با سفر خود مطمئن شوید .
 • به خاطر شباهت بعضی چمدان‌ها بهتر است خودتان یک نشان و علامت روی آن الصاق فرمایید. همچنین می‌توانید مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی،شماره تلفن و آدرس خود را نوشته و در چمدان قرار دهید.
 • اگر بیماری خاصی دارید، سوابق پزشکی خود را همراه داشته باشید و به پرسنل هواپیمایی تابان در زمان خرید بلیط هواپیما تابان اطلاع دهید .
 • سعی کنید زودتر به قسمت کانتر پذیرش شرکت هواپیمایی تابان در فرودگاه مراجعه کنید. چرا که در صورت هرگونه مشکل احتمالی زمان کافی برای حل آن داشته باشید که از پروازتان جا نمانید.
 • برای پروازهای داخلی با شرکت هواپیمایی تابان باید حداقل 2 ساعت قبل از پرواز و جهت پروازهای هواپیمایی تابان خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.
 • کانتر پذیرش مسافر ایرلاین تابان در پروازهای داخلی نیم ساعت قبل از پرواز و در پروازهای خارجی 60 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود.
 • هنگام حضور در سالن انتظار به بلندگوی اعلام فرودگاه توجه کنید، چون ممکن است به دلایل گوناگون اعم از مشکلات جامه دان ،اداره گذرنامه ,دریافت فیش و حتی بررسی مجدد مدارک و غیره اسم یا اطلاعات مربوط به شما یا پرواز شما اعلام شود.
 • در هنگام ورود و خروج از هر کشور در پروازهای خارجی به مهر ورود و خروج و تاریخ درج آنها در گذرنامه دقت کنید که اشتباهی در آن رخ نداده باشد.

 

قوانین مربوط به جامه‌دان در هواپیما تابان

منظوراز جامه دان کالاها وسایراموالی است که مسافر درصورت نیاز و متناسب برای پوشیدن , استفاده , آسایش و راحتی درارتباط با سفر , با خود به همراه دارد . توصیه ما این است که پول , طلا و جواهرات و هرگونه فلزات قیمتی, اسناد و اوراق بهادار, وثیقه , مدارک و ضمانت نامه های بانکی و امثال آن , سوییچ خودرو , کلید, کامپیوتر شخصی ( تبلت ولپ تاپ) و گوشی همراه , دوربین , کارت اعتباری , پاسپورت و مدارک شناسایی و هرگونه مورد مشابه ... در جامه دان قرار ندهیدو چنین وسایلی را یا با خود حمل نکنید یا در صورت لزوم  همراه خود و در کیف دستی خود، در کابین هواپیما، نگه‌داری کنید.

 • جامه دان هایی که برای پذیرش در یک زمان با توجه به کلاس پروازی توسط دو یا چند مسافر که با یکدیگر در یک پرواز به یک مقصد مشترک سفر مینمایند رامی توان میان آنها به اشتراک ((pool)) گذاشت .مجموع بار مجاز برابربرای جامه‌دان تشتراکی برابر مجموع بار مجاز برای هر فرد خواهد بود.
 • شرکت هوایی تابان پذیرش و حمل کالاهای خطرناک را عهده‌دار نخواهد شد .
 • به طور کلی کالاهای خطرناک توسط مسافرو یا کروی پرواز نباید حمل شود . كالای خطرناك ، شامل هر کالايي است که به جان انسان ,اموال ایشان يا به بدنه هواپيما آسيب برساند. این کلاها شامل مواردی ازقبيل  مواد منفجره، آتش زا و غيره، چسب ها،  مواد آتش زا، كبريت،مواد اكسيدکننده و اکسيد شونده ازقبيل سفيد کننده ها و پاک کننده ها، هر نوع چراغ قوه، مواد عفوني، مواد راديواكتيو، مواد سمي و... می‌شوند.
 • برخی کالاها هم با عنوان ممنوعه شناخته می‌شوند و همان‌طور که از اسمشان مشخص است حمل آن‌ها در هواپیما ممنوع است. این موارد شامل وسایلی که باعث قطع عضو شوند ,گرز‚ اسپری فلفل و غیره . انواع تجهیزات امنیتی ازقبیل چمدان های مخصوص حمل اسناد، باتریهای لیتیوم، وسایل شوک دهنده و وسایل حاوی مواد محرک و آزار دهنده می‌شوند.
 • در صورتی که ابعاد بسته یا جامه دان مسافر از 158cm بیشتر باشد مسافر ملزم به پرداخت هزینه اضافه حجم نیز می باشد .
 • هر مسافر بدون به جز بار مجاز خود می‌تواند بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی یک کیف دستی نیز با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. البته مزیت دیگر این کیف دستی این است که بر خلاف بار مسافر که در انبار قرار دارد، در پیش  مسافر و در داخل کابین است.  مسافر می‌تواند وسایل ضروری و ارزشمند خود را در این کیف به همراه خود داشته باشد.
 • کیف دستی یا بسته کوچک درابعاد 23 سانتی‌متر در 40 سانتی‌متتر در 55 سانتی‌متر متناسب با سفر خواهد بود.
 • حداکثر وزن کیف دستی برای مسافران عادی در مسیر داخلی و خارجی به میزان 05 کیلوگرم و برای مسافران بیزنس در مسیر داخلی و خارجی  به میزان 7 کیلو گرم خواهد بود.
 • حفاظت ازتمام این وسایل اضافی برعهده مسافر است .

 

قوانین مربوط به حمل موجودات زنده در هواپیما تابان

حمل موجود زنده درقفس جزء بارمجازمسافر قرار ندارد. هر مسافر درصورت حمل موجود زنده حتی درصورت نداشتن بارمجاز رایگان موظف است  که هزینه جهت کرایه حمل حیوان را پرداخت کند . پس از احراز تمامی شرایط نرخ اضافه بار معمول مسیر به صورت ذیل محاسبه و اخذ شود .در هیچ شرایطی پرندگان وتخم آنها در کابین مسافری قرار نخواهند گرفت .برای محاسبه وزن بار موجودات زنده از روش زیر استفاده خواهد شد:

پرندگان = وزن کامل پرنده به همراه قفس × 4

حیوانات اهلی = وزن کامل حیوان به همراه قفس ×2

 

قوانین مربوط به بیماران در شرکت هواپیمایی تابان

 • ارائه گواهي پزشک براي سوار شدن به هواپيما بر اساس قانون ياتا براي افراد بيمار الزامی بوده و در صورت مراجعه به کانتر بدون گواهي پزشک هر گونه پیامدی بر عهده‌ی مسافر است.
 • برای خانم‌های باردار تک قلو و دوقلو به ترتیب تا انتهای هفته 36 و 32  بارداری نیازی به کسب مجوز پزشک هوایی نیست. ارائه مدرک معتبر پزشکی ممهور به مهر پزشک متخصص زنان وزایمان که حاکی از سن باراری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی است.
 • به طور کلی اخذ مجوز پزشکی جهت پرواز برای بیماران عفونی، روانی، نیازمند مراقبت حین پرواز، حساس به پروا(به طوری‌که پرواز حال آنان را وخیم کند) و زنان باردار بعد از هفته‌ 36 الزامی است.
 • برای خانم‌های باردار تک قلو و دوقلو به ترتیب تا انتهای هفته 36 و 32  بارداری نیازی به کسب مجوز پزشک هوایی نیست. ارائه مدرک معتبر پزشکی ممهور به مهر پزشک متخصص زنان وزایمان که حاکی از سن باراری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی است.
 • مسافران زیر نیز ورودشان به پروازهای شرکت تابان ممنوع خواهد بود:

مسافرانی که به دلیل وخامت بیماری احتمال فوت آنها در پرواز وجود دارد

مسافرانی که به دلیل نوع بیماری وضعیت ناخوشایندی را برای سایر مسافران ایجاد می‌نمایند.
 مسافرانی که بیمار روانی  باشند به طوری که غیر قابل کنترل بوده و احتمال به مخاطره انداختن امنیت هواپیما و سایر مسافران توسط ایشان می‌رود.

مبتلایان به بیماری های عفونی که خطر سرایت بیماری ایشان به سایر مسافران وجود دارد.
حاملگی بعد از هفته 34 بارداری

نوزادان زیر یک هفته از زمان تولد

مسافرینی که قادر به استفاده از صندلی استاندارد هواپیما در هیچیک از حالات آن نمی باشند.

 • به طور کلی بیماران باید قبل از اخذ بلیط دفاتر فروش را در جریان بیماری خود قرار داده و با اخذ فرم مجوز سفر نسبت به تکمیل آن توسط پزشک معتمد شرکت اقدام کنند.
 • مدت اعتبار تاییدیه پزشک معتمد شرکت در پروازهای داخلی و خارجی از زمان صدور 48 ساعت است.
 • آدرس مرکز پزشکی تابان : ابتدای اتوبان تهران , کرج، خیابان آزادگان ، جنب دادسرای اطفال، پلاک 14, مرکز پزشک هوایی تابان , دکتر کورش سلیمانی

تلفن تماس: 02148382601الی 02148382604

فکس: 02148382730

 

سوانح و حوادث شرکت هواپیمایی تابان

یکی دیگر از مواردی که بعضا برای برخی مخاطبان مهم است حادثه‌هایی است که برای ایرلاین مد نظر آن‌ها پیش آمده است. شابد اهمیت این موضوع بدین خاطر است که مسافران می‌خواهند سوابق ایرلاین‌های مختلف را بررسی و مقایسه کنند و درنهایت ایرلاین‌ها با روایت آمار از نظر امنیت با هم مقایسه کنند. گاهی باید اجازه داد تا آمار و داده‌ها صحبت کنند. در این جا برخی حوادث را که متاسفانه برای شرکت تابان پیش آمده‌اند خدمت شما عزیزان اعلام می‌کنیم:

 یک فروند هواپیمای توپولوف در سال 1388 که از آبادان عازم مشهد بود که متاسفانه در هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد دچار آتش‌سوزی شد. داخل هواپیما و موتورها به کل سوخت و بال سمت راست و دم و چرخ هواپیما به علت این آتش‌سوزی جدا شد. این حادثه ۴۷ مصدوم داشت ولی خوشبختانه تلفات منجر به فوت نداشت. این جدی‌ترین حادثه‌ای بوده که در این 14 ساله برای هواپیمایی تابان رخ داده است. البته حوادث دیگری نیز برای این ایرلاین پیش آمده که جزئی و مختصر بوده‌اند.

 مثلا در سال ۱۳۹۴، پروازی که از تهران به سمت نجف می‌رفت، پس از حدود یک ساعت و نیم پرواز به دلیل نقص فنی به وجود آمده مجبور به بازگشت به فرودگاه امام خمینی شد.

چندین بار دیگر اتفاقاتی کم و بیش مشابه مورد قبل برای تابان رخ داده است. این اتفاقات ریز یک بار  90 در سال، دوبار در سال 94، سه بار در سال 96 و یک بار در سال 98 رخ داده2اند که خوشبختانه در همه‌ی آن‌ها فرودگاه بازگشت و فرود موفقی را داشته است. به نظر کارنامه‌ی امنیت پرواز این ایرلاین طبیعی است و در حد متوسطی از امنیت قرار دارد.

 

تماس با هواپیمایی تابان ایر

آدرس دفتر هواپیمایی تابان  : تهران - بلوار فردوس غرب - خیابان سازمان برنامه مرکزی - خیابان 17 مرکزی - کوچه وحدت - پلاک 555 کدپستی : 1483713519

شماره تماس هواپیمایی تابان: 44668277 – 021 ، 4854-021

شماره فاکس هواپیمایی تابان: 44634168 – 021

شماره تلفن هواپیمایی تابان برای دریافت اس‌ام‌اس : 300074931‌

تلگرام : https://telegram.me/TABAN_AIRLINES

اینستاگرام : https://www.instagram.com/taban_airlines/

فیس بوک : https://www.facebook.com/tabanairlines

 

آدرس دوم: فرودگاه جزیره کیش - دفتر ایستگاه شرکت هواپیمایی تابان

تمام موارد بالا راهی است برای ارتباط با این شرکت که که در نهایت صفر تاصد  اطلاعات پرواز هواپیمایی تابان برای شما حاصل شود.

 

همچنین شما عزیزان می‌توانید، برای دریافت لیست دفاتر  فروش حضوری و  این ایرلاین  به سایت ایرلاین تابان و در قسمت http://taban.aero/fa/list-of-sales-offices.html  مراجعه نمایید. این دفاتر برای هواپیمایی تابان فروش بلیط را انجام می‌دهند.

 برای اعلام شکایات و پیشنهادات خود نیز به آدرس http://taban.aero/fa/feedback.html  سر بزنید. در این قسمت سایت با پرکردن فرم مربوط به مشخصات خود صدای خود را می‌توانید به مدیریت این ایرلاین برسانید.

 در پایان برای شما سروران آرزو می‌کنیم که اگر با تابان پرواز داشتید، تجربه‌ای خوب و خوش برایتان رقم بخورد.

 

ایرلاین های دیگر

بلیط هواپیما قشم ایر ، بلیط هواپیما وارش ، بلیط هواپیما اترک ، بلیط هواپیما کیش ایر ، بلیط هواپیما ماهان