پرواز تهران بیرجند

بیرجند مرکز خراسان جنوبی از شمال به قاینات، از شمال شرق به زیرکوه، از شرق به درمیان و سربیشه، از جنوب به خوسف و از غرب به سرایان محدود است. شهر بیرجند شهری مرزی است که با افغانستان 140 کیلومتر مرز مشترک دارد. معروف­ترین کوه­های بیرجند عبارتند از: رشته کوه باقران در جنوب، کوه شاه در غرب و رشته کوه مؤمن آباد. آب و هوای بیرجند نیمه بیابانی و بیابانی است. در این شهر رودخانه بزرگ و اصلی وجود ندارد و رودهای بیرجند که به «کال» معروف هستند، بیشتر رود فصلی هستند.

ادامه مطلب

در ادامه گردشگران عزیز را با دیدنی­های شهر زیبای بیرجند آشنا می­کنیم. عمارت اصلی مخصوص حاکم و خانواده او و تالار تشریفات بود، این عمارت شامل آیینه خانه، حوض­خانه با سقفی گنبدی شکل، حمام و مطبخ می­باشد. دریاچه و سد بند دره بیرجند یکی از گردش­گاه­های طبیعی و تاریخی پرطرفدار شهر بیرجند محسوب می­شود. سد بند دره در جنوب بیرجند در منطقه­ای کوهستانی از رشته کوه باقران قرار دارد. قدمت این سد به اواخر دوره زندیه و اوایل دوره قاجاریه می­رسد. بند دره با مصالحی چون سنگ­های شکسته کوه­ها، آجر، آهک و در نقاطی با ساروج ساخته شده است.

ارگ بهارستان (باغ زرشکی) یکی دیگر از جاذبه­های دیدنی شهر بیرجند است که بنای آن مربوط به دوره افشار است ویکی از زیاترین و باشکوهترین باغ­های ایرانی است. ساختمان اصلی کوشکی هشت ضلعی است که تزئینات بیرونی آن مشابه آجرکاری­ ارگ کریم خان زند در شیراز است. یکی از مهم­ترین رویدادهای مربوط به این بنا پناهنده شدن لطفعلی خان زند و همراهان به این ارگ است 

باغ اکبریه، بنایی زیباست که معماری آن متعلق به دوران قاجار است و در میانه باغی قرار دارد. باغ اکبریه براساس اسلوب معماری ایرانی و بصورت چهارباغ طراحی شده است. انبوه درختان کاج و درختان پسته و انار و بوته­های گل رز و انواع گیاهان دارویی و زینتی تنوع گیاهی بالایی را در این باغ بوجود آورده است. در قسمت جنوبی باغ عمارت زیبا و شگفت­انگیزی قرار گرفته است که شامل اتاق­های متعدد، شاه نشین، هشتی­ها، حوض­خانه، گنبدخانه(معروف به کلاه فرنگی) و اتاق آیینه می­شود.

مجموعه باغ و عمارت رحیم آباد در شهر بیرجند و در روستایی با همین نام واقع شده است. مجموعه تاریخی رحیم آباد شامل باغ، عمارت، حوض­خانه، برج­های نگهبانی،.... می­شود. عمارت اصلی باغ در شمال باغ و در دو طبقه ساخته شده است. اصلی­ترین بخش عمارت آیینه خانه است که تزیینات و گچ­بری­های زیبایی دارد.


 مدرسه شوکتیه در بیرجند پس از مدرسه دارالفنون و مدرسه رشدیه تبریز سومین مدرسه از نوع مدارس جدید در ایران محسوب می­شود. مدرسه شوکتیه به سبک معماری کویری ایران به صورت چهارفصل ساخته شده که از یک فضای مرکزی به­صورت حیاط و بخشی پیوسته دورتا دور آن تشکیل شده است. این بنا بصورت تک ایوانی است که ایوانی بلند و باشکوه دارد و از اجزا و عناصر معماری ایرانی همچون ورودی، هشتی، دهلیزها، ایوان، حجره­های اطراف حیاط، شاه­نشین و حمام تشکیل شده است. در این بنا یک کلاه فرنگی زیبا در میان گنبد تالارشوکتیه وجود دارد که رسمی­بندی زیبایی تزئین شده است. همچنین مقرنس­ها، گچ­بری­­ها و آجرکاری­های بسیار زیبایی در این بنا به چشم می­خورد.

به دلیل ذوق و علاقه مردم بیرجند به موسیقی سنتی انواع سازهای ایرانی در این شهر ساخته می­شود و می­توانید سازهای ایرانی را در این شهر خریداری کنید. زرشک، عناب، جاجیم، گبه و گلیم و نمد از محصولات طبیعی و دستی این شهر است

مسجد جامع چهار درخت نمادی از هنر اصیل ایرانی و یکی از قدیمی­ترین بناهای شهر بیرجند است. مسجد چهار درخت، از نوع مساجد شبستانی است که عمده­ترین اجزای معماری بنای آن را شبستان ستوندار، ورودی در دو جهت، صحن، محراب و فرم نورگیرها تشکیل می­دهد. مسجد دارای 21 ستون به فرم چهار ضلعی است. این بنا دارای دو محراب است. بنا به روایات یک محراب برای نمازگزاران شیعه و دیگری برای اهل سنت در نظرگرفته شده است. اما برخی بر این اعتقاد هستند که به دلیل احترام گذاشتن به قبله اول مسلمین یک محراب در مسیر بیت المقدس قرار گرفته است.

 

بلیط هواپیما تهران بیرجند

بیرجند یکی از توریستی­ترین مقاصد گردشگری است که از نظر تاریخی اهمیت ویژه­ای دارد. آیا مطلع هستید که بیرجند نخستین شهری است که در ایران از سیستم آب رسانی برخوردار شد؟ حتی قبل از تهران!! بیرجند در دوره صفوی یکی از مهم­ترین شهرهای ایران بود که بر سر راه جهانگردان قرار داشت که همین امر هم امروزه باعث شده است تا گردشگران بسیاری خواهان سفر با هواپیما به بیرجند شوند. علاوه بر این بیرجند قطب دانشگاهی شرق کشور است که از امکانات آموزشی بسیار عالی برخوردار است. فرودگاه بین­المللی بیرجند در شمال شهر واقع شده است. همان­طور که پیش­تر هم گفتیم بیرجند شهری کویری است و در بیش­تر روزهای سال آب و هوایی گرم و خشک دارد. به همین دلیل کی سفر به مسافران و گردشگران عزیز پیشنهاد می­کند از اواسط پاییز تا آخر فروردین به این شهر سفر کنند. البته بیش­تر سفرها هم در همین بازه زمانی به این شهر انجام می­شود. شایان ذکر است فاصله هوایی تهران تا بیرجند 784 کیلومتر است و بنابراین، شما با خرید بلیط هواپیما تهران بیرجند یک ساعت و هفت دقیقه را در پرواز سپری خواهید کرد.


قیمت بلیط هواپیمای تهران بیرجند

یکی از معیارهای مهم در خرید بلیط هواپیما تهران بیرجند، شرکت­های هوایی ارائه دهنده بلیط هواپیما هستند که در ارائه برخی از خدمات با هم متفاوت هستند. این تفاوت­ها بیش­تر در کلاس­های پروازی گوناگون به چشم می­آیند و منجر به تفاوت­های فاحش در قیمت بلیط هواپیما تهران بیرجند می­شود. به همین دلیل توصیه کی سفر این است که حتماً هنگام رزرو بلیط هواپیمای تهران بیرجند به برند ایرلاین ارائه دهنده بلیط بیرجند و نوع کلاس پروازی آن (بیزینس یا اکونومی) توجه کنید. همچنین به دلیل این که بیرجند شهری دانشگاهی است، قیمت بلیط هواپیما در تابستان ارزان­تر است.


بلیط چارتر تهران بیرجند

بلیط­ چارتر تهران بیرجند به ویژه بلیط­های لحظه آخری نوسان قیمت زیادی دارند و این نوسان قیمت به دلایلی از جمله زمان مسافرت بستگی دارد. این بلیط­ها غالباً از بلیط­های سیستمی ارزان­تر هستند. این بلیط مناسب کسانی است که قصد دارند در هزینه­های مسافرت خود صرفه­جویی کنند. در واقع، تفاوت بلیط سیستمی و بلیط چارتر در این است که اولاً قیمت بلیط­های چارتری بسیار پایین­تر از بلیط­های سیستمی است و ثانیاً بر خلاف بلیط­های سیستمی بلیط­های چارتری را نمی­توانید لغو کنید. در برخی از زمان­ها که تقاضا برای بلیط هواپیما زیاد است مثل ایام نوروز به ویژه با توجه به آب و هوای بیرجند، اواخر شهریور قیمت بلیط چارتر تهران بیرجند هم افزایش پیدا می­کند. کی سفر شما عزیزان را در یافتن ارزان­ترین بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری کمک می­کند.بستن جزئیات