پرواز تهران نجف

کشورهای عراق، آذربایجان، افغانستان، ترکیه ، پاکستان، ترکمنستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به ترتیب در فهرست برترین کشورهایی هستند که بیش‌ترین گردشگر را به ایران می‌فرستند. در همین زمینه آمار نشان می‌دهد که بیش از ٧٠ درصد گردشگران ورودی به ایران را مردان تشکیل داده و جالب است که بیشترین گردشگرانی که با خانواده به ایران سفر کرده اند، عراقی‌ها هستند. عراق و ایران در طی جنگ خسارات عظیمی به هم وارد کردند. رفته رفته و با خروج صدام ازعراق رابطه‌ی این دو کشور همسایه روز به روز ترمیم شد. اما در حال حاضر، هر ساله میلیون‌ها مسافر بین این دو کشور رد وبدل می‌شوند. لذا در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با قطعیت و اطمینان بیشتری، نسبت به خرید پرواز تهران نجف اقدام فرمایید.

ادامه مطلب

اصلی‌ترین عامل مسافرت شهروندان این دو کشور به یکدیگر زیارت است اما علاوه بر زیارت این سفرها، بعضا جنبه‌ی درمانی دارند. با توجه به پتانسیل بالای ایران در پزشکی، پدیده‌ی گردشگری سلامت در ایران به شدت در حال گسترش است. البته اتا کنون تنها بخش کمی از این ظرفیت عظیم ایران را مورد استفاده قرار گرفته است. بدون شک با عزم مسئولین و گسترش صنعت پزشکی به طریق افزایش کمی و کیفی طبیبان و همچنین توسعه‌ی مهندسی پزشکی در ایران، می‌توان انتظار بسیار بیش‌تری از این پتانسیل بالقوه را داشت. همچنین با توجه به کاهش ارزش پول ایران در سال‌های اخیر و به خصوص در سال 1397، ایران تبدیل به یک کشور بسیار ارزان برای مسافران خارجی گشته است. وجود اماکن گردگری متنوع و متعدد ایران که بدون تعصب بعضا کم‌نظیر هستند عامل دیگری شده تا عراقی‌ها با رغبت بیش‌تری به ایران سفر کنند. همچنین علل دیگری این سفرها دارد که متاسفانه این فرصت کوتاه به ما اجازه نمی‌دهد به آن‌ها بپردازیم.

از طرفی نیز هر ساله افراد بسیاری از ایران به سمت عراق سفر می‌کنند. یکی از دلایل حجم بالای مسافر بین این دو کشور مقاصد مذهبی است. شهرهایی مثل کربلا، نجف، سامرا و... به خاطر وجود حرم ائمه ‌از اهمیت فراوانی برای ایرانیان برخوردار است. یکی از عظیم‌ترین اتفاقات گردشگری سال‌های اخیر در ایران، مراسم اربعین و پیاده‌روی زائرین ایرانی به سمت کربلا است. مسلما بعد از کربلا دومین شهر از عراق که بیش‌ترین مسافر را از ایران را به خود جذب می‌کند، نجف است.

اصلی‌ترین ویژگی نجف را برای گردشگران ایرانی را باید این دانست که قبر علی بن ابی‌طالب نخستین امام شیعیان واقع شده‌است. این عامل را باید اصلی‌ترین دلیل پرواز تهران نجف دانست. نجف مرکز استان نجف است و از مقدس‌ترین شهرهای شیعیان و مرکز قدرت سیاسی شیعیان در عراق به ‌شمار می‌رود. پس از کشته‌شدن علی بن ابی طالب توسط ابن ملجم طبق وصیت وی، او به‌طور ناشناس در منطقه‌ای نزدیک به شهر کوفه دفن شد.چنین روایت شده ، دستور داد که مقبره‌ای را در آن‌جا بسازند و در زمان کوتاهی شهر نجف در اطراف مقبره رشد کرد.


بلیط هواپیما تهران نجف

نجف در ۱۶۰ کیلومتری جنوب بغداد در مختصات °۳۱٫۹۹ شمالی و °۴۴٫۳۳ غربی قرار دارد. جمعیت نجف جدود 700000 نفر تخمین زده می‌شود. شهر نجف از لحاظ جغرافیایی در نزدیکی شهر کوفه قرار دارد. نزدیکی شهر نجف و کوفه به نحوی است که نمی‌توان این دو شهر را از همدیگر مجزا دانست. این شهر به دلیل همسایگی عراق با ایران فاصله نسبتا زیادی با تهران ندارد.‌

امروزه اصلی‌ترین راه رفتن به مشهد از طریق هواپیما است. ‌راه‌های متعددی برای خرید بلیط‌ هواپیما تهران نجف  وجود دارد. از مراجعهحضوری تا تماس تلفنی و یا خرید آنلاین، که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند. اما به نظر می‌رسد رفته رفته و با گذشت زمان خرید آنلاین بهترین گزینه باشد. روزبه روز خیابان‌ها شلوغ‌تر می‌شوند و زمان ارزشمندر، بنابر این افراد خرید اینترنتی بلیط هواپیما را انتخاب می‌کنند. شما همراهان گرامی نیز اگر قصد خرید بلیط هواپیما تهران نجف را دارید و اگر ایرلاین خاصی را مد نظر ندارید توصیه ما به شما خرید اینترنتی است. با جستجو در گوگل چندین سایت برای شما بارگذاری می‌شود که فقط نقش فروشگاه را دارند و بلیط هواپیماهای شرکت‌های مختلف را به نمایش می‌گذارند. با هرکدام که بیش‌تر حال کردید واز سایت راضی بودید، از آن سایت خرید نمایید.


قیمت بلیط هواپیما تهران نجف

قیمت بلیط یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید بلیط است. بلیط تهران نجف هم از این قاعده مستثنی نیست. قیمت بلیط هواپیما تهران نجف نسبت به سایر پروازهای خارجی، تقریبا ارزان قیمت محسوب می‌شود. دلیل این امر این است که فاصله‌ی این دو شهر به نسبت سایر پروازهای خارجی زیاد نیست . حتی بسیاری از پروازهای داخلی در ایران فاصله‌ی بیشتری نسبت به فاصله تهران نجف دارند. مثلا اگر شما قصد رفتن از تبریز به کیش را داشته باشید بایستی فاصله‌ی بیش‌تری را بپیمایید.

همان‌طور که می‌دانید پروازها دارای انواع مختلفی دارند. مثلا شما اگر قصد رفتن با پرواز نوع فرست کلاس را داشته باشید باید چندین برابر پرواز نوع اکونومی هزینه نمایید. در اینجا آسایش شما با مقدار هزینه‌ای که می‌کنید تقریبا رابطه‌ای مستقی دارد. هر چند که ممکن است فردی در پرواز اکونومی با آسایش کمتر اما آرامش بیش‌تری را نسبت به فردی در پرواز بیزنس کلاس و یا فرست کلاس داشته باشد.البته این مسئله‌ای شخصی و به فرد و روحیات او بستگی دارد.

بلیط ارزان هواپیما تهران نجف

در این بخش می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که برای خرید بلیط ارزان هواپیما تهران نجف باستی چه کار کنیم. خب همه به دنبال این هستند که با قیمت کمتر، منفعت بیش‌تری را جذب کنند. همچنین با توجه به افزایش شدید قیمت‌ها برای ایرانیان مخصوصا در بخش حمل و نقل هوایی، این مسئله اهمیت دوچندانی پیدا کرده است و همه به دنبال بلیط رزان هواپیما هستند. توصیه ما به شما عزیزان رجوع به سایت ملی چارتر است. البیته شما برای خرید بلیط ارزان هوتپیما تهران نجف می‌توانید به سایت‌های دیگری نیز سر بزنید. با اندکی جستجو در اینترنت موارد مختلفی را پیدا خواهید کرد که در آن‌ها بلیط‌های ارزان قیمت را به فروش می‌رسانند.

بلیط چارتر تهران نجف

به طور کلی بلیط چارتر به بلیط‌هایی گفته می‌شود که توسط چارترکننده تمام یا بخشی از صندلی‌های یک هواپیما را از یک شرکت می‌خرند و خودشان مجددا آن‌ها به فروش می‌گذارند. اما برخی از اوقات هم پیش می‌آید که صندلی‌ها به فروش نمی‌رسد و لذا چارتر کننده برای فروش آن‌ها اقدام به تخفیف در قیمت می‌کند. برای اطلاع از بلیط چارتر تهران نجف می‌تواید به سایت مختلفی چون کی سفر، ملی چارتر، فلایتیو، علی بابا و ... سر بزنید.

بلیط هواپیما تهران نجف اربعین

بستن جزئیات