موزه راهمی کوک Rahmi M Koç; اولین و تنها موزه وسایل صنعتی ترکیه | نگین سفر

لطفا صبر کنید...

موزه راهمی کوک Rahmi M Koç; اولین و تنها موزه وسایل صنعتی ترکیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/12/28

    موزه راهمی کوک Rahmi M Koç در ضلع شمالی Haliç واقع شده است. موزه پر زرق و برق راهمی کوک Rahmi M Koç اولین موزه اختصاص یافته به تاریخ حمل و نقل، صنعت و ارتباطات در ترکیه است. موزه راهمی کوک Rahmi M Koç در سال 1994 توسط فردی به نام راهمی کوک Rahmi (یک تاجر ثروتمند که از دوران کودکی عاشق اشیا مکانیکی و صنعتی بود) تأسیس شد. این موزه محصولاتی از گذشته صنعتی استانبول در معرض نمایش همگان قرار داده است و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین، جذاب ترین، عاشقانه ترین و تاریخی ترین جاذبه های توریستی محسوب می شود. این موزه شامل مجموعه قابل توجهی از اتومبیل های داخلی، هواپیماها، قایق ها، اتوبوس ها و دیگر وسایل صنعتی است که روند توسعه وسایل مکانیکی و صنعتی را از گذشته تا به امروز نشان می دهد. موزه راهمی کوک Rahmi M Koç فضای بسیار لذت بخشی برای مسافران و به خصوص کودکان ایجاد کرده است. سالانه ده ها هزار نفر از بزرگسالان و کودکان برای بازدید از این موزه به استانبول می آیند.

 

موزه راهمی کوک Rahmi M Koç دارای دو بخش مجزاست: یک ساختمان جدید که در نزدیکی یک کارخانه کشتی سازی مربوط به قرن 19 در کنار جاده طلایی ساخته شده است و یک ساختمان پوشیده شده از سنگ بیزانتی که تحت عنوان لنگرهان Lengerhane شناخته می شود، از این ساختمان به عنوان مرکز ریخته گری در زمان عثمانی ها استفاده می شده است و در حال حاضر یک سیاره نما و یک مجموعه ای عظیم از انواع مختلف قطارها و قایق ها در آن نگهداری می شود. به منظور آشنایی بیشتر با هر یک از وسایل موجود در موزه، تابلوهایی در کنار آن ها تعبیه شده است که توضیحاتی به زبان ترکی و انگلیسی بر روی آن ها نوشته شده است.

 طبقه اول این موزه به نمایشگاه اصلی کلندر استیم فری Kalender steam ferry اختصاص یافته است که در سال 1991 در نیوکاسل انگلستان ساخته شد. این طبقه شامل موتورهای بخار، توربین های بخار و انواع مختلفی از دیگ های بخار است که در ماشین های صنعتی، کشتی های دریایی و وسایل نقلیه زمینی به کار برده می شود. اکثر وسایل این موزه از مجموعه خصوصی آقای راهمی Rahmi Koç's کوک انتخاب شده است. تعداد اندکی از وسایل نیز توسط سازمان ها و افراد مختلف به این موزه اهدا شده است. هم چنین دستگاه های اندازه گیری و اسطرلاب های مورد استفاده ستاره شناسان مسلمان برای اندازه گیری زوایا در این موزه نگهداری می شود.

در این مکان علاوه بر موزه، رستوران های زنجیره ای راهمی کوک Rahmi M Koç وجود دارد. این رستوران ها با دکوراسیون های آنتیک تزئین شده اند و یک محیط آرام را برای شما به ارمغان خواهند آورد. هم چنین یک رستوران با غذاهای مخصوص ترکی در کنار آبشار، یک کافه بر روی کشتی بازسازی شده از سال 1953 و یک رستوران فرانسوی وجود دارد.

ساعت کار موزه در روزهای سه شنبه تا جمعه از 10 صبح تا 5 بعدظهر و روز های شنبه و یک شنبه از 10 صبح تا 6 بعدظهر است. هم چنین هزینه پذیرش موزه راهمی کوک Rahmi M Koç معادل 6 لیره ترکیه است.

دسته ها: