لطفا صبر کنید...

قلعه بلگراد Belgrade Fortress
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/06

قلعه بلگراد Belgrade Fortress

قلعه بلگراد که بر روی کوهی سفید و بالای تلاقی دو رود بزرگ ساخته شده، در طول 16 قرن بارها و بارها تخریب و بازسازی شده و هنوز هم نماد پایتخت صربستان است. اگر قبلاً از پایتخت صربستان بازدید کرده اید، حتماً این قلعه را که در بالای دو رود سوا و دانوب قرار دارد و همچون محافظی برای شهر است، دیده اید. اگر تا به حال به بلگراد سفر نکرده اید، باید به پایتخت صربستان رفته و تور شهری را شرکت کنید. در سایه برج های بلند، روح تاریخ را احساس خواهید کرد که هنوز در این مکان زنده است. بنای ویکتور در طول زمان نظاره گر رودها و محافظ سواحل آن هاست.

قلعه بلگراد در یک بازه زمانی بسیار طولانی از قرن دوم تا هجدهم میلادی ساخته شد و چندین بار تخریب و بازسازی شده است. این قلعه نماد شهر بوده و از رشد و پرورش شهر محافظت می کند. ارتش ها، مردم و فاتحان نشان های زیادی از خود بجا گذاشته اند. رومی ها، صرب ها، ترک ها، اتریش –مجارها همگی در این منطقه حضور داشته اند. رومی ها نخستین استحکامات را در قرن دوم ساختند و بعد از آن لژیون های رومی محافظان منطقه بودند. بعدها این استحکامات توسط گت ها، هون ها، آوارها و اسلاوها تخریب شد.

زیبایی و اهمیت تنها با دیدن آن درک می شود. در هر قدمی که در این قلعه برداشته می شود، تاریخ ورق می خورد.

یکی از آثار معماری اسلامی در بلگراد، مقبره داماد علی پاشا است. کسانی که به تاریخ جنگ علاقمندند، نباید موزه نظامی و برج Nebojša  در این منطقه از شهر را از دست بدهند. این برج توسط ترک ها تبدیل به سیاهچال شده بود. منظره رودهای دانوب و سوا بسیار جذاب است. ویکتور در بالای دیوارهای شهر، نماد بلگراد و پیروزی است. مجسمه برنز یک مرد برهنه که یک کبوتر و یک شمشیر دارد، ساخته مجسمه ساز ایوان مردروویچ است که به مناسبت دهمین سالگرد راهپیمایی سالنیکا ساخته شد.

قلعه بلگراد همچنان پابرجاست و افسانه ها و داستان های بسیاری را در دل خود دارد.

دسته ها: