لطفا صبر کنید...

بازار سبزیجات و میوه جات بلگراد Vegetable Bazaar Belgrade
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/06

      زمانی که می خواهید نگاهی اجمالی به زندگی روزمره مردم داشته باشید، یک بازار سبزیجات در فضای باز مکان خوبی برای بازدید است. این گونه مکان ها احتمالاً تنها جایی است که در آن می توانید تمام اقشار مردم را بیابید. در این بازار، انواع میوه ها و سبزیجات تازه، گل ها، گوشت، پنیر، ماهی، عسل طبیعی، چای، آرد، قارچ های وحشی، وسایل دست ساز، حیوانات خانگی و .... را می توانید بیابید.

غرفه ها مابین خیابان های ماکسیما گورکوگ و Njegoševa قرار گرفته اند. اقلام فروشی غرفه ها از واسطه ها یا کشاورزان محلی خریداری می شود. انواع و اقسام محصولات باغی و صیفی جات فصل و خارج فصل در این بازار یافت می شود و هر کشاورز یا غرفه دار، جدا از محصولات تولیدی خود، دیگر محصولات را نیز می فروشد. می توانید در میان غرفه ها بگردید و میوه ها و محصولات را بردارید و لمس کنید و انتخاب کنید. در اکثر بازارهای اروپایی برداشتن یا لمس میوه ها و محصولات ممنوع است اما در اینجا چنین محدودیت هایی را ندارید؛ حتی می توانید روی قیمت فروشنده چانه بزنید. بهترین انوع میوه ها و سبزیجات در فضای باز رشد می کنند و گلخانه ای نیستند. ممکن است شکل و ظاهر آن ها چندان متناسب یا مرتب نباشد، اما طعم و مزه ی عالی دارند. بیشتر غرفه ها اجاره ای هستند. دستفروش ها و غرفه ها دارها تمایل دارند با اهالی شهر دوست شوند و گفتگوهای صمیمانه و گرمی بین مشتریان و فروشندگان شکل می گیرد. اینگونه بازاری همچنین جایی ست برای گفتگوهای روزمره و تبادل شایعات و بحث های روزانه درمورد سیاستمداران و فوتبالیست ها و بازی شطرنج و غیره.
Kalenić متنوع ترین ماهی ها و غذاهای دریایی بلگراد را ارائه می دهد. البته ها ماهی های واقعاً تازه در این بازار به قیمت بالاتری فروخته می شود و اگر می خواهید با قیمت کمتری خریداری کنید، لازم است به سراغ ماهیگیران بروید. در قسمت دیگر بخش لبنیات بازار است. در این بخش می توانید انواع مختلف  پنیر، گوشت خوک و گاو، خرچنگ و مانند آن را ببینید. همچنین انواع سوسیس و تخم مرغ هم در این بخش یافت می شود. در حاشیه بازار در خیابان ماکسیما گورکوگ، صفی را در مقابل یک کیوسک فلزی می بینید. در آنجا نان در یک اجاق برقی پخته می شود. در بخش دیگری از بازار، لباس های دست دوم یافت می شود. ساعت کاری بازار، دوشنبه 6 صبح تا 8 شب و در فصل زمستان 8 صبح تا 4 عصر است. اگر می خواهید بازار را در اوج شلوغی ببینید بهترین ساعت بین 8 صبح تا 2 بعدازظهر است. پارکینگ درست در کنار بازار  و ورودی آن در خیابان ماکسیما گورکوگ است.

بعد از بازدید از بازار می توانید به کافه های خیابان های Nevesinjska و Njegoševa بروید. در آنجا انوع قهوه و اسپرسو و کاپوچینو سرو می شود. همچنین بهترین بستنی های سنتی نیز در این کافه ها سرو می شود. اگر می خواهید مروری بر روزنامه های محلی داشته باشید، می توانید به Kalenić kafana در ورودی خیابان Mileševska بروید. برای طعم و مزه بی نظیر خوراکی های کافه ها  می توانید به کافه های Moment و Priča در نزدیکی پتروگراداس و Tegla Bar در کوشه کرونسکا و خیابان وینجینا، هم سری بزنید. شیرینی فروشی سارلو  انواع نوشیدنی ها عجیب و غریب بدون افزودنی را به فروش می رساند و Compania de Vinos هم انتخاب خوبی برای نوشیدنی صربستانی است.

دسته ها: