لطفا صبر کنید...

10 فستیوال برتر بالی
امتیاز 5/5 از 1 نظر
0

1396/05/26

اندونزی یکی از کشور های است که فستیوال های مختلفی در طول سال در آن برگزار می شود در این مقاله از نگین سفر سعی بر این داریم تا تعدادی از فستیوال های معروف بالی در اندونزی را برای شما تشریح کنیم.

  1. فستیوال هنری بالی

در مرکز بالی در بین ماه های ژانویه و جولای، فستیوال هنری بالی آغاز می شود. رژه اول مراسم بسیار دیدنی است. این رژه در میدان دنپاسار پوپوتان رنون Denpasar’s Puputan Renon و روبروی موزه باجرا ساندهی Bajra Sandhi برگزار می شود. در این مراسم سفیران جزایر دیگر هم شرکت می کنند و گردشگران می توانند در این فستیوال شاهد انواع مراسم ها و جشن های سنتی باشند.

10 فستیوال برتر بالی

  1. فستیوال کایت بالی: Kite Festival

مردم بالی به ساخت کایت های بزرگ شهرت دارند و بهترین زمان برای دیدن این کایت های بزرگ در آسمان در فصل های بادخیز بالی یعنی بین جولای و آگوست است. هر ساله در این مراسم گروه های بسیاری از مناطق مختلف به این فستیوال می آیند تا کایت های خود را در مقابل دیگران بیازمایند. اندازه میان دو بال برخی از این کایت ها به 11 متر وطول دم برخی ازآنها به 240 متر می رسد.

10 فستیوال برتر بالی

  1. عید نایپ: Nyepi

این روز با نام روز سکوت و انزوا هم شناخته می شود. این روز جذابیت زیادی برای گردشگران ندارد و در آن روز اکثر مردم در خانه های خود می مانند و رفت و آمد ممنوع می شود؛ اما در بعد از ظهر روز قبل شما می توانید شاهد رژه رفتن غول ها باشید. این غول ها ماکت هایی به عنوان سمبلی از نیروهای اهریمنی می باشند. این رژه در هیچ کجای دنیا نظیر ندارد. بعد از رژه مردم بالی به معابد خانوادگی خود می روند و برای مردگان خود دعا و طلب آمرزش می کنند.

10 فستیوال برتر بالی

 

  1. گالونگان و کونینگان Galungan and Kuningan

در طی مراسم گالونگان گردشگران شاهد بهترین مراسم های خیابانی در بالی هستند. صف هایی بی پایان از سبد های بامبو تزئین شده برای بزرگداشت و یادآوری پیروزی دهارما dharma یا خوبی در مقابل آدهارما adharma یا بدی تشکیل می شود. این مراسم تا موقع کونیگان ادامه می یابد و خود کونیگان هم مراسم هایی مشابه این مراسم دارد که تا 10 روز ادامه می یابد.

10 فستیوال برتر بالی

  1. جشن نوسا دو Nusa Dua Fiesta

جشن نوسا دو جشن یک هفته ای از نمایشگاه های هنری است. مراسم های فرهنگی و ورزشی در ساحل های زیبای بالی از سال 1996 برگزار می شود. این جشن پذیرای تعداد زیادی از مردم و گردشگران است و در کنار این جشن می توانید از نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه اتومبیل های آنتیک دیدن کنید. هم چنین می توان از اجرای گروه های موسیقی به صورت زنده لذت ببرید.

10 فستیوال برتر بالی

  1. فستیوال روستای سانور sanur:

 برخلاف بقیه سال که سواحل روستای سانور در خواب عمیقی به سر می برد در ماه آگوست با شروع جشن های هفتگی فستیوال سواحل این روستا جان دوباره ای پیدا می کنند. مرکز اصلی فستیوال در منطقه مایسونت Maisonette در کنار هتل بزرگ و ساحلی بالی قرار دارد اما در سالهای اخیر این جشن به مناطق دیگر هم گسترش پیدا کرده است. در این فستیوال همه نوع مراسم از قبیل بازارها، جشنواره های غذا، لباس و مد، یوگا، فعالیت های ورزشی و کلاس های آگاهی بخشی راجع به محیط زیست وجود دارد.

10 فستیوال برتر بالی

  1. فستیوال روح بالی:

اگر به یوگا علاقه مندید این فستیوال مخصوص شماست. در این فستیوال، یوگا کار ها از تمامی دنیا شرکت می کنند و انواع کلاس ها در تمامی سطوح از مبتدی تا حرفه ای در آن وجود دارد، همچنین در غرفه ها تمامی وسایل حفاظت از سلامت و یوگا به فروش می رسد. بخش هایی برای کودکان هم وجود دارد که انواع تفریحات و وسایل بازی به همراه آموزش یوگا در آن به چشم می خورد.

10 فستیوال برتر بالی

  1. پرانگ پاندان: Perang Pandan

در این مراسم مردان جوان روستای تنگانان پگرینگسینگان Tenganan Pegringsingan, باهم مبارزه می کنند در این مبارزه هر فرد به یک چماق کوچک در یک دست و یک سپر در دست دیگر مجهز می شود. این مبارزه کمی خشن است و در آن افراد دچار خون ریزی ناشی از جراحات هم می شوند اما درآخر مراسم همه با روی خوش و لبخند مراسم را به پایان می برند. این مراسم بخاطر بزرگداشت خدای آسمان هندو Hindu برگزار می شود.

10 فستیوال برتر بالی

اگر تصمیم گرفتید که در ماه آگوست در روستای لجیان بالی اقامت کنید آماده ی جشنی در محوطه ای به طول 700 متر در کنار ساحل باشید.

این جشن به مدت چهار روز برگزار می شود و افراد از سراسر اندونزی در آن شرکت می کنند وانواع غذاها و وسایل در بازارهای آن یافت می شود.

10 فستیوال برتر بالی

  1. ساحل برتر (فرا ساحل) بالی:

این مراسم برای اولین بار در سال 2015 انجام شد و پس از آن هرسال در شهر سمینیاک  Seminyakبرگزار می شود و بزرگترین فستیوال موسیقی در بالی است. هر ساله تعداد زیادی از نوازندگان سازهای الکترونیکی و گروه های مختلف و بسیاری از DJ ها در این مراسم جمع می شوند.

10 فستیوال برتر بالی

کلمات جستجو شده:

10 فستیوال برتر بالی, فستیوال هنری بالی, میدان دنپاسار پوپوتان رنون, موزه باجرا ساندهی, فستیوال کایت بالی, عید نایپ, گالونگان و کونینگان, بهترین مراسم های خیابانی در بالی, جشن نوسا دو, فستیوال روستای سانور, سواحل روستای سانور, منطقه مایسونت, فستیوال روح بالی, پرانگ پاندان, روستای تنگانان پگرینگسینگان, روستای لجیان بالی, ساحل برتر بالی, شهر سمینیاک,

دسته ها: