لطفا صبر کنید...

10 تئاتر و نمايش زنده ی برتر در بالي
امتیاز 4/89/5 از 1 نظر
0

1396/05/26

تئاتر های بالی همانند فستیوال های بالی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بالی در اندونزی می باشند در این مقاله از نگین سفر قصد داریم تا 10 تئاتر و نمایش برتر را در بالی اندونزی خدمتتان معرفی کنیم تا در هنگام رفتن به تور های اندونزی این تئاتر ها و نمایش های زنده را از دست ندهید پس با ما همراه باشید .

 تئاتر و نمايش زنده ی برتر در بالي اندونزی

آمفي تئاتر معبد اولواتو Uluwatu
پارك فرهنگي سوريا ماندالا در منطقه تاناه Surya Mandala–Tanah
نمايش آگونگ Agung در تئاتر بالي
نمايش دودان در تئاتر نوسا دو Devdan- Nusa Dua
تئاتر روباز آرما ARMA
پارك فرهنگ GWK (Garuda Wisnu Kencana)
رقص بارونگ جامبه بودايا Jambe Budaya Barong
رقص پوترا بارونگ و كريس Putra Barong & Kris
رقص بارونگ ساهادوا Sahadewa
رقص هاي كريس و بارونگ ساري ويساتا بودايا Sari Wisata Budaya

  1. آمفي تئاتر معبد اولواتو Uluwatu

يكي از بهترين مكان ها براي ديدن مراسم هاي آواز و رقص هاي سنتي بالي معروف به ككاك Kecak آمفي تئاتر معبد اولواتو است. اين نمايش تماما توسط مردم روستاي پكاتو Pecatu انجام مي شود. در اين نمايش دو گروه رقص ككاك را اجرا مي كنند. يكي از رقص هاي معروف به نام آكاپلا acapella شامل 12 نفر رقصنده ی مرد است كه در هنگام رقص كلمه چاك chaak را به صورت ريتميك تكرار مي كنند. اين نمايش معمولا در حوالي غروب اجرا مي شود و تا يك ساعت ادامه دارد.

  1. پارك فرهنگي سوريا ماندالا در منطقه تاناه Surya Mandala – Tanah

آمفي تئاتر منطقه ی تاناه در هنگام غروب فعاليت خود را شروع مي كند و تجربه خيلي خوبي براي گردشگراني است كه از ديدن معابد دريايي بازمي گردند. در اين نمايش رقص معروفي به نام رقص آتش انجام مي شود كه در واقع قسمتي از افسانه رامايانا Ramayana است. رقصنده هاي مرد در اين نمايش با آوازي که مي خوانند به طور همزمان مي رقصند و به صورت ريتميك كلمه آكاپلا acapella را تكرار مي كنند. اين پارك فرهنگي در غرب باتو بولونگ Batu Bolong واقع شده است.

 

  1. نمايش آگونگ Agung در تئاتر بالي

اين تئاتر در ساختماني مدرن در پارك سافاري و دريانوردي جيانيار Gianyar برگزار می شود.

موضوع نمايش آگونگ بر اساس يك افسانه است و در آن رقص هاي خاصي انجام مي شود. رقصنده ها در اين نمايش لباس هاي مخصوص می پوشند و در صحنه نمایش آهنگ هاي دراماتيك پخش شده و نورپردازي هاي بسيار زيبايي انجام مي گردد. يكي از ويژگي هاي خاص اين نمايش تركيب رقص هاي سنتي و معاصر است. همچنين در این رقص ها از حيواناتي مانند پرندگان و ببرها به عنوان بازيگران نمايش استفاده می کنند.

4. نمايش دودان در تئاتر نوسا دو Devdan- Nusa Dua

نمايش دودان يك نماش 90 دقيقه اي است كه داستان پسر و دختري را روايت مي كند كه از همه چيز خود دست مي كشند و به دنبال گنجي دست نيافتني مي روند. اين گنج صندوقي پر از اشيای خاص از فرهنگ هاي مختلف مجمع الجزاير اندونزي است. در این نمايش ماجراجويي هاي اين دو نفر نشان داده مي شود. نام ترجمه شده اين نمايش گنج مجمع الجزاير است.

نمايش با حركات آكروباتيك برروي سن و هنر نمایی رقصنده هايي كه از سقف به وسيله نوار هاي ابريشمي تاب مي خورند، پايان مي يابد.

  1. تئاتر روباز آرما ARMA

اين تئاتر در موزه آرما قرار دارد و يكي از نمايش هايي است كه حتما بايد به تماشای آن رفت.

ماسك هاي لگونگ Legong – رقص هاي مشهور بارونگ و كريس Barong- Kris و رقص ها و داستان هاي مختلف محلي بسياري در اين نمايش وجود دارد. در هنگامي كه ماه در آسمان بالا مي آيد به خصوص در شب هايي كه ماه كامل است سايه روشن هاي بسيار زيبايي در اين مكان به وجود مي آيد و فضا داراي حالت خاصي مي شود. اين مراسم در روستايي به نام پلياتان Peliatan انجام مي شود و در كنار نمايش بسته هاي غذاهاي محلي نيز به فروش مي رسد.

  1. پارك فرهنگ GWK (Garuda Wisnu Kencana):

اين پارك فرهنگي يكي از بزرگترين نمايشگاه هاي مجسمه سازي در دنياست و انواع مختلفي از مراسم هاي فرهنگي در اين پارك اجرا مي شوند. مراسم هايي از قبيل رقص هاي ككاك و اركستر بامبو و نمايش بارونگ Barong كه نمايشي در رابطه با تقابل خوبي و بدي است.

  1. رقص بارونگ جامبه بودايا Jambe Budaya Barong

این رقص نوع ديگري از رقص بارونگ است كه در محل برگزاري مدرن تر توسط بوميان همان منطقه اجرا شده و در آن از ميمون هاي با مزه ای استفاده مي شود كه نمايش را جذاب تر مي كنند.

 8. رقص پوترا بارونگ و كريس Putra Barong & Kris

اين رقص در محلي عمومي اجرا مي شود و برگزاركنندگان مراسم فقط در طول روز و در صبح ها به نمایش می پردازند. موضوع نمايش مقابله بين خوبي و بدي است كه در پنج نوبت اجرا مي شود.

  1. رقص بارونگ ساهادوا Sahadewa

محل اجرای این رقص در سال 1972 ساخته شده و از آن زمان به بعد هر روز در آن نمايش برگزار مي شود. نمايش ها در فضاي باز هستند و معمولا رقص هاي بارونگ و ككاك و ديگر رقص هاي محلي نیز در اين مكان اجرا مي شوند. در اين مكان غذاهاي محلي هم سرو مي شود.

  1. رقص هاي كريس و بارونگ ساري ويساتا بودايا Sari Wisata Budaya

استيج ساري ويساتا بودايا در روستاي سوونگ كوه Suwung Kauh قراردارد و همه روزه مراسم هايي از قبيل رقص هاي كريس و بورانگ در آن اجرا مي شود. در زمان نمايش جزوه هايي بين تماشاچيان پخش مي شود كه در آن توضيحاتي راجع به نمايش اصلي كه افسانه كانولارانگ است نوشته شده است. اين افسانه در رابطه با تقابل ميان نيروهاي نيك و شر است. نمايش ها در صبح برگزار شده و تا يك ساعت ادامه دارند.

کلمات جستجو شده :

آمفي تئاتر معبد اولواتو, پارك فرهنگي سوريا ماندالا در منطقه تاناه, نمايش آگونگ Agung در تئاتر بالي, نمايش دودان در تئاتر نوسا دو , تئاتر روباز آرما, پارك فرهنگ, رقص بارونگ جامبه بودايا , رقص پوترا بارونگ و كريس, رقص بارونگ ساهادوا, رقص هاي كريس و بارونگ ساري ويساتا بودايا, تور اندونزی, تور لحظه آخر بالی,

دسته ها: