لطفا صبر کنید...

برج های امارات Emirate Towers
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/27

برج های امارات Emirate Towers

دو برج آسمان خراش امارات 309 و 354.6 متر ارتفاع دارند و در میان بیست و سومین و چهل و هفتمین برج های مرتفع جهان قرارگرفته اند. این دو برج تا زمان ساخت برج خلیفه "Burj Khalifa" در دبی، مرتفع ترین برج های جهان به شمار می رفتند. با وجود گذشت زمانی طولانی، برج های امارات "Emirate Towers" هنوز هم به عنوان یکی از ساختمان های مهم و زیبا در آسمان شهر دبی خودنمایی می کنند.


نحوه ی ساخت و ساز

تکمیل کردن پروژه ی ساخت این دو برج بسیار سخت بود و در کنار آن درخواست شیخ محمد بن رشید المکتوم مبنی بر تکمیل کردن این پروژه در 52 ماه، کار را دشوارتر می کرد. برای برطرف کردن این مشکل، تیم طراحی این ساختمان یعنی شرکت Norr، با بهترین مهندسان و معماران از کشورهای کانادا، ایالات متحده ی آمریکا و استرالیا وارد مذاکره شد و آن ها را برای همکاری در این پروژه ی عظیم متقاعد کرد.

موقعیت

برج های امارات "Emirate Towers" در مرکز تجاری شهر، در کنار جاده ی شیخ زائد قرارگرفته اند و به عنوان نمادی از شهر دبی در امارات متحده ی عربی به شمار می روند.

 این دو برج بااینکه در مهم ترین قسمت تجاری شهر قرارگرفته اند، دسترسی بسیار آسان به بزرگراه، مراکز خرید و همچنین فرودگاه بین المللی دبی و امکانات تفریحی متعددی را در اختیار شما قرار می دهند.

برج های امارات توسط تیم طراحی Norr ساخته شده و دقیقا جوری طراحی شده اند که شیخ محمد بن رشید المکتوم، نخست وزیر امارات متحده ی عربی در نظر داشت. شیخ محمد بن رشید المکتوم قصد داشت ساختمانی جدید بسازد که چارچوب برج مرکز تجارت جهانی باشد. ساختمان مرکز تجارت جهانی نیز به دستور پدر او ساخته شده است.

مجموعه ی برج های امارات شامل برج اداری امارات، یعنی برج 1 و برج لوکس و مدرن جمیرای امارات یعنی برج 2 می شود که برج 2، 400 اتاق مجهز را در بر می گیرد.

این دو برج در طبقات پایینی به یکدیگر متصل می شوند که در این قسمت یک مرکز خرید سه طبقه به نام "The Boulevard" قرارگرفته و فروشگاه ها، رستوران ها و کافه های زیادی را در خود جای داده است و مساحت آن به 9000 متر مربع می رسد.

برج 2 از این مجموعه، هتل 5 ستاره ی جمیرای امارات "Jumeirah Emirate" به شمار می رود. هتل این برج که به عنوان هتلی تجاری نیز شناخته می شود امکاناتی چون؛ زیبایی، تکنولوژی بالا، لوکس و مدرن بودن، ظرافت و... را در دسترس مشتریان خود قرار داده است.

ساختار و مواد به کار رفته

پنل های نقره ای رنگ و شیشه های بازتاب کننده از جنس نقره و برنز در ساختار این ساختمان استفاده شده اند. طراحی خاص و متفاوت این ساختمان ها، آن ها را تبدیل به نمادی از شهر مدرن دبی کرده است و هر دو برج بر روی سه پا بتون قرارگرفته اند.

پیدا کردن این دو برج در شهر دبی کار آسانی است و تنها باید به دنبال خیابان شیخ زائد بگردید.

دسته ها: