لطفا صبر کنید...

قلعه اتللو Othello معروف ترین نقطه فاماگوستا Famagusta
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/13

قلعه اتللو Othello در قلب فاماگوستا Famagusta واقع شده است. هنری لوسیان Henry Lucian، پادشاه قبرس، در اوایل قرن 13 به منظور حفاظت از بندر شروع به ساخت اولین برج این قلعه در فاماگوستا نمود. در نهایت قلعه اتللو ساخته شد و در سال 1310 به منظور اطمینان بیشتر توسط یک خندق محاصره شد. این امر موجب غیرقابل نفوذ شدن قلعه نه تنها از طریق دریا بلکه از طریق زمین نیز شد.

پس از ورود ونیزی ها به این منطقه، قلعه اتللو گسترش یافته و بازسازی شد و در نهایت به پایگاه توپخانه ونیزی ها تبدیل شد. بر اساس برخی از گزارش ها، لئوناردو داوینچی Leonardo da Vinci در بازسازی قلعه اتللو در سال 1481 ایفای نقش کرده است.

قلعه اتللو شامل 4 برج است که توسط راهروهای داخلی به هم متصل می شوند و به منظور استقرار سریع ارتش استفاده می شده است. این ساختمان هنوز هم پا برجاست. شما می توانید از برج واقع در شمال شرقی به بخش صنعتی نگاه سریع و اجمالی داشته باشید.

امروزه شایعاتی در رابطه با زیرزمینی ناشناخته در قلعه اتللو به گوش می رسد. این شایعات حاکی از وجود گنجی گران بها در زیرزمین است. علی رغم این شایعات و با وجود حفاری های صورت گرفته در این قلعه، تاکنون هیچ گنجی یافت نشده است.

قلعه اتللو به عنوان محافظی از دروازه دریایی عمل می کند. قبل از رویداد غم انگیز سال 1974، کشتی تفریحی در این بخش از فاماگوستا متوقف شد و منظره ی دیدنی و شگفت انگیز قلعه اتللو مورد استقبال مهمانان واقع شد.

به جرئت می توان گفت جاذبه اصلی قلعه فاماگوستا در قبرس شمالی، برج اتللو است که در زمان محاصره قلعه به عنوان مقر اصلی دفاع استفاده می شده است. در بالای در ورودی قلعه، یک حکاکی برجسته و نمادی از ونیز و هم چنین نام استاد چیره دست، نیکلو فسکری Nicolo Foscari که به بازسازی قلعه پرداخت به چشم می خورد. طول دیواره های قلعه حدود 3.6 کیلومتر، ارتفاع آن 15-17 متر و ضخامت آن 5-6 متر است. برج اتللو دارای یکی از بهترین منظره های پانورامای شهر و مشرف به بندر می باشد.

مقیاس و سبک معماری داخل قلعه اتللو بسیار قابل تحسین و اعجاب انگیز می باشد. هم چنین فضایی برای رقص های محلی ساکنان در داخل حیاط قلعه در نظر گرفته شده است. در اطراف حیاط، اتاق های بزرگی وجود دارد که از جمله باشکوه ترین این اتاق ها می توان به سالن پذیرایی و سالن ناهارخوری اشاره کرد. در طرف دیگر یک آشپزخانه بزرگ وجود دارد که به دلیل کمبود پنجره تا حدودی تاریک است. سقف این قلعه به وسیله سنگ های آهکی پوشیده شده اما به تدریج و با گذشت زمان بخش هایی از آن فرسایش یافته است.

نزدیک حیاط قلعه، در قسمت شمالی و جنوبی، اسحله های قدیمی اسپانیایی و ترکی و هم چنین پوسته های سنگی و آهنی وجود دارد. قدمت برخی از این اسلحه ها و سنگ ها به 400 سال پیش باز می گردد.

موزه ی اتللو همه روزه به جز دوشنبه ها باز است و هزینه ورود به آن 7 لیره ترکیه است

دسته ها: