لطفا صبر کنید...

بازار باز شهر نیکوسیا قبرس شمالی  Nicosia Open Market North Cyprus
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/17

بازار باز شهر نیکوسیا شامل تعدادی بازار در نقاط مختلف شهر می شود. اکثر فروشندگان میوه جات و سبزیجات خود ، کشاورز و تولید کننده ی آن هستند که برای فروش محصولاتشان از روستا های اطراف شهر به این بازار آمده اند. در ادامه به بررسی هر 4 بازار این شهر می پردازیم.

بازار میوه ی نیکوسیا Nicosia Fruit Market

بزرگترین بازار فضای باز شهر نیکوسیا " Nicosia "، حجم عظیمی از محلی ها و توریست هایی که می خواهند نگاهی به تولیدات محلی و شیرینی های خانگی بیندازند، را به سمت خود می کشد. این بازار در کنار میدان تاریخی آکسی " Historic Oxi Square " قرار گرفته و مکانی شلوغ،  پر از میوه ها و سبزیجات محلی که طعم و مزه ی تکان دهنده ای دارند می باشد. این محصولات از دو جامعه ی کشاورزی مدرن و سنتی به دست می آید که می توان تفاوت در طعم هر دوی آن ها را احساس کرد.

آن طرف جاده، در همسایگی این بازار و در خود بازار می توان قهوه فروشی هایی پیدا کرد که به سبک سنتی کافه نئو " Cafeneo " قهوه می فروشند. در این قهوه فروشی ها، می توان قهوه ی قبرسی " Cyprus Coffee " تهیه کرد که طعم و مزه ی بهتر و سنتی تری نسبت به دیگر قهوه ها دارد. فقط یادتان باشد که تمام قهوه را به سرعت ننوشید زیرا طعم خوش آن هنگامی نمایان می شود که  آن را آهسته و با آرامش بنوشید. فاصله ی این بازار تا Sandstone تنها 5 دقیقه می باشد و این بازار بزرگ هر هفته روزهای شنبه و چهارشنبه از ساعت 30/8 صبح تا 5 عصر باز است.

 

بیوک هان کاروانسرای بزرگ Buyuk Han The Great Inn

بزرگ ترین کاروانسرا در جزیره ی بیوک هان می باشد و به عنوان یکی از بهترین ساختمان ها در جزیره محسوب می شود. این کاروانسرا در طرف دیگر خط سبز خیابان لدرا " Ledra " واقع و به دست عثمانی ها در سال 1572 میلادی ساخته شده است. سال 1572 میلادی همان سالی می باشد که عثمانی ها " Ottomans  " قبرس را از دست ونیزی ها " Venetians " بیرون کشیدند و تمام آن را تصرف کردند. در مرکز این کاروانسرا یک مسجد قرار دارد و یک فواره نیز برای وضو گرفتن نماز گزاران در کنار این مسجد بنا شد. کاروانسرای بیوک هان به عنوان زندان نیز استفاده شد و آن مربوط به دوره ای می باشد که این جزیره تحت حاکمیت دولت بریتانیا بود  اما در سال 1893 میلادی به عنوان اقامتگاه برای خانواده های فقیر در نظر گرفته شد. پس از اینکه در بیشتر دهه ی 1990 میلادی در دست تعمیر بود  به عنوان یک مرکز برای هنرها و صنایع دستی در دسترس عموم قرار گرفت و امروزه شامل چندین گالری ، مجموعه و کارگاه هنری می شود. در محیط این کاروانسرا چندین کافه و سوغات فروشی نیز وجود دارد.

این کاروانسرا نیز فاصله ی زیادی با Sandstone  ندارد و تنها 8 دقیقه از این مکان فاصله دارد.

گینایکو بازار (بازار زنانه) Gynaikobazaro  (Woman's Market)

بازار گینایکو یکی از بزرگترین و طولانی ترین بازار های شهر نیکوسیا "Nicosia" می باشد که هنر ها و صنایع دستی زیادی در آن می توان یافت. در این بازار افرادی دور هم جمع شده اند که از هنر ها و توانایی هایشان در ساخت اشیای متنوع، درآمد کسب می کنند و شما با خریدشان هم موجب رونق بازار شده اید و هم می توانید آن وسیله ای که تهیه کرده اید را برای شخصی به عنوان هدیه ببرید. فروشنده ها ماه به ماه عوض می شوند که موجب تنوع و گوناگونی زیادی می شود اما به آن معناست که این بازار در بعضی ماه های سال از ماه های دیگر شلوغ تر است. این مکان تنها 4 دقیقه از Sandstone فاصله دارد و اولین یک شنبه ی هر ماه باز می شود.

بازار عتیقه فروشان شهر نیکوسیا Nicosia Flea Market

در سال 2012 میلادی تاسیس شد و در کاماکلی "Kaimakli" ، حومه ی شهر نیکوسیا قرار گرفته است. این بازار، اولین بازار شهر نیکوسیا می باشد که بیش از 60 فروشنده و 40 غرفه دارد و فروشندگان آن اجناس عتیقه، لوازم خانگی، آثار هنری و لباس های مجلل و پر زرق و برق می فروشند. حومه ی شهر که بازار در آن قرار دارد، مکان جالب و زیبایی می باشد ، که ارزش نگاه کردن را دارد. این بازار نسبت به دیگر بازار ها دورتر از Sandstone  قرار گرفته و اگر با ماشین شخصی یا تاکسی بروید 15 دقیقه طول می کشد تا به آنجا برسید. همچنین این بازار فقط روز های شنبه و یکشنبه ی هر هفته از ساعت 10 صبح تا 7 عصر باز است و می توانید اجناس مورد نیازتان را از این بازار در روزهای مذکور تهیه کنید.

 

دسته ها: