کلیسای اسمیندا سامبا | نگین سفر

لطفا صبر کنید...

کلیسای اسمیندا سامبا تفلیس | جاذبه های گردشگری تفلیس
امتیاز 2.81/5 از 3 نظر
1

1396/03/02

کلیسای اسمیندا سامبا در شهر تفلیس کشور گرجستان قرار دارد و در سال 2004 ساخته شده و به عنوان نماد گرجستان جدید شناخته می شود. کلیسای جامع با ارتفاع 50 مترعنوان بلند ترین کلیسای گرجستان را دارا می باشد. این کلیسا بخشی از مجموعه اقامتی خاندان سلطنتی بزرگ تفلیس می باشد؛ مجموعه ای شامل یک صومعه، مدرسه الهیات، هتل و 9 کلسیای کوچک که 5 تا از آن ها در زیر زمین قرار دارند.  

کلیسای اسمیندا سامبا

گنبد طلایی کلیسای اسمیندا سامبا عملا از هر نقطه شهر قابل مشاهده است. کلیسای جامع تفلیس معمولا با نام Sameba شناخته می شود و در محله تاریخی Mtkvari و بالای ساحل قرار دارد. این کلیسا، کلیسای اصلی ارتودوکس در شهر تفلیس است و به عنوان سومین کلیسای بلند جهان شناخته شده است. هزینه ساخت این کلیسا توسط چندین خیر ناشناس و چند تاجر ثروتمند پرداخت شد.

کلیسای اسمیندا سامبا

این کلیسا دارای یک برج ناقوس می باشد که در بلندترین نقطه بنا قرار گرفته است. ساخت این بنا هم زمان با دوهزارمین سالگرد مسیحیت و هزارو پانصدمین سالگرد استقلال کلیسای گرجستان بود. تصمیم به ساخت کلیسای اسمیندا سامبا در سال 1989 گرفته شد؛ ولی کار ساخت آن از 23 نوامبر سال 1995 شروع و در سال 2004 به اتمام رسید.

کلیسای اسمیندا سامبا

اولین مراسم مذهب این کلیسا در 25 دسامبر سال 2002 و در حین ساخت آن انجام شد. مساحت کلی آن در حدود 5000 متر مربع است که گنجایش 15000 نفر را دارد. این کلیسا بر اساس سنت هایی از جمله قطعاتی از سنگ های مقدس سیون که در زیر زمین کلیسا قرار داده شده و خاک مقبره سنت جورج که از اورشلیم آورده شده است.

کلیسای اسمیندا سامبا

زنگ این کلیسای در کشور آلمان طراحی و ساخته و به گرجستان آورده و نصب شد. تعداد این زنگ ها به 9 عدد می رسد که بزرگترین آن ها چیزی در حدود 8000 کیلو گرم وزن دارد. کلیسای اسمیندا سامبا به سبک مدرنیسم طراحی شده و شباهت بسیار کمی با طراحی کلیسا های سنتی دارد؛ همین امر باعث شده تا این کلیسا و طراحی خیره کننده آن به یکی از جاذبه های گردشگری کشور گرجستان تبدیل شود و در میان گردشگران طرفداران بسیاری داشته باشد.

کلیسای اسمیندا سامبا

طراحی این کلیسا با چهره ای پیچیده با قوس ها و گچ بری های پیش ساخته بسیار جذاب و خیره کننده است. علاوه بر این ها نقاشی های دیواری این بنا که توسط نقاش معروف امیران گجلیدزه کشیده شده اند فضایی هنری را به این کاخ بخشیده است. نقاشی های دیگری نیز از Catholicos Patriarch وجود دارد که شامل چندین نقاشی زیبا و منحصر بفرد می باشد که بزرگترین آن ها نقاشی مریم مقدس در میانه کلیسا است.

کلیسای اسمیندا سامبا

کلیسای جامع اسمیندا سامبا به عنوان اصلی ترین جاذبه گردشگری تفلیس شناخته می شود. داخل کلیسا به شکل هنرمندانه ای نور پردازی شده و کف پوشی از سنگ مرمر با دیوار های نقاشی وجود دارد. برای حضور و رفتن در داخل کلیسا فرهنگ و آداب و رسومی وجود دارد که باید توسط بازدیدکنندگان رعایت شود. گردشگران باید مطمئن شوند که بدن خود را به خوبی پوشانده باشند و باید از لباس های آستین بلند به همراه شلوار استفاده کنند.

کلمات جستجو شده:

کلیسای اسمیندا سامبا, شهر تفلیس, کشور گرجستان, بلند ترین کلیسای گرجستان, کلیسای ارتودوکس, محله تاریخی Mtkvari, سنگ مقدس سیون, مقبره سنت جورج, اورشلیم, جاذبه های گردشگری کشور گرجستان, نقاش معروف امیران گجلیدزه, جاذبه گردشگری تفلیس,

دسته ها: