لطفا صبر کنید...

شهربازی متاسمیندا در تفلیس | جاذبه های تفلیس
امتیاز 4/78/5 از 3 نظر
4

1396/02/13

     اگر میخواهید در فصل تابستان از توری لحظه آخری لذت ببرید، یکی از مسیرهای پیشنهادی ما، کشور گرجستان خواهد بود. شهربازی متاسمیندا » یکی از جاذبه های گردشگری شهر تفلیس گرجستان، تپه بلند متاسمیندا (Mtatsminda) می باشد. این تپه در بخش مرکزی شهر واقع شده و تا غرب شهر تفلیس امتداد می یابد و به‌ طور کامل مشرف بر شهر تفلیس است؛ همچنین در بالای تپه متاسمیندا یک دکل به ارتفاع 210 متر واقع شده که مربوط به بخش ارتباطات تلویزیونی تفلیس می باشد.

شهربازی دیدنی متاسمیندا در تفلیس

در ارتفاع 800 متر بالاتر ازشهر بر روی تپه متاسمیندا، یک پارک بسیار بزرگ به اسم بمبرا (Bombora) قرار دارد ؛ این پارک مساحتی در حدود 1 کلیومتر مربع را در بر گرفته و یکی از مکان های تفریحی و سرگرمی مناسب برای نسل جوان در تفلیس به شمار می رود؛ طبق آمار این پارک یکی از پارک هایی است که در طول سال بیشترین بازدید کننده را در بین دیگر پارک ها در گرجستان به خود اختصاص می دهد.

شهر بازی پارک متاسمیندا

شهر بازی پارک متاسمیندا » در پارک متاسمیندا چرخ و فلک عظیمی با ارتفاعی در حدود 80 متر قرار دارد که وقتی در آن نشسته اید، در بالاترین ارتفاع آن شما می توانید به طور تقریبی همه نقاط شهر تفلیس را ببینید و بدون شک تجربه ای لذت بخش و البته هیجان انگیزی برای شما خواهد بود ؛ همچنین باید به این نکته اشاره کرد که این چرخ و فلک در بین بزرگترین چرخ و فلک ها در جهان دارای جایگاه پنجم می باشد و این خود یکی از امتیازاتی است که باعث جذب توریست ها به این پارک می شود.

شهربازی دیدنی متاسمیندا در تفلیس

از دیگر سرگرمی های موجود دراین شهر بازی قطاری است که با سوار شدن در آن می توانید از تمام بخش های مکان های تفریحی دیدن کنید و همچنین سرگرمی های دیگری برای سلایق مختلف از جمله: کارتینگ، ترن هوایی، قایق سواری، مینی قطار پرش معکوس از ارتفاع با طناب، فضای آب بازی و غیره وجود دارد .

شهربازی دیدنی متاسمیندا در تفلیس

ورودی پارک زیبای متاسمیندا برای عموم مردم رایگان است ولی در بخش شهر بازی برای استفاده از هر وسیله سرگرمی باید هزینه ای پرداخت کرد، به همین منظور شما می توانید با پرداخت مبلغی،کارت اعتباری مخصوص وسایل شهر بازی را از کیوسکی که مقابل درب ورودی است تهیه نمایید.

شهربازی دیدنی متاسمیندا در تفلیس

همچنین پارک متاسمیندا دارای رستوران و کافه هایی در فضای باز می باشد که مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت خانواده ها ایجاد کرده است، همچنین در این پارک باغ هایی زیبا با درختانی بلند وجود دارد که در فصل تابستان، مردم زیر سایه آنها اوقات فراغت خود را سپری می کنند.

شهربازی دیدنی متاسمیندا در تفلیس

مسیرهای دسترسی به پارک متاسمیندا

مسیرهای دسترسی به پارک متاسمیندا » چند راه برای رسیدن به پارک متاسمیندا از داخل شهر تفلیس وجود دارد که عبارتند از: مسیری که با سوار شدن در تاکسی و پرداخت مبلغی در حدود 10 دلار از داخل شهر تفلیس می توان به این پارک رسید و یا با اتوبوس های شهری زرد رنگ، یا مترو روستاولی می توان به پارک دسترسی پیدا کرد. راه دیگری نیز برای رسیدن به پارک متاسمیندا وجود دارد و آن استفاده از راه آهن کابلی در ایستگاه (Chonkadze) است؛ این راه آهن کابلی یکی ازطولانی ترین راه آهن های کابلی در جهان است که دارای طولی برابر با 501 متر و شیبی با زاویه 55 درجه است؛ که در سال 1903 تا 1905 توسط مهندسین بلژیکی ساخته شد.

شهربازی دیدنی متاسمیندا در تفلیس

کلمات جستجو شده :

شهربازی متاسمیندا, تفلیس گرجستان, تپه متاسمیندا, پارک بمبرا, مکان های تفریحی, رستوران و کافه, راه آهن کابلی, شهر تفلیس, گرجستان, جاذبه های گردشگری, توریستی

دسته ها: