لطفا صبر کنید...

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/20

کاسKas  شهری توریستی واقع در جنوب غربی ترکیه در مجاورت ساحل مدیترانه می باشد.راحت ترین راه رسیدن به این شهر سفر به دالامان Dalaman یا آنتالیاAntalya  است. پرواز های بسیاری از فرودگاه های ایالتی با انواع قیمت های مناسب و نسبتا پایین وجود دارد.

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi

منطقه ی گردشگری گومب گالاسی در 60 کیلومتری این شهر است و مکانی فوق العاده برای گردش و دور شدن از آفتاب و گرمای شدید تابستان می باشد. این منطقه واقع بر جلگه ی رشته کوه های آکداگ Akdog است و همین امر آن را به منطقه ای خوش آب و هوا و توریستی تبدیل می کند.

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi

منطقه گومب

 برای رسیدن به روستاهای کوهستانی گومب یالاسی می توان از اتوبوس هایی که از کاس حرکت می کنند استفاده کرد. این سیاحت به وسیله ی اتوبوس حدود دو ساعت طول می کشد. به طور معمول در هر روز چهار یا پنج اتوبوس در ساعت هایی معین از کاس به سمت گومب حرکت می کنند. مسیر حرکت به سمت گومب از میان جنگل های کاج وسرو است؛ این جنگل ها روستاهای گومب را پوشش می دهند.

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi

در گومب می توان در یکی از پانسیون های واقع در نزدیکی روستای مرکزی اقامت داشت. لازم به ذکر است مهمان نوازی مردم ترکیه به خصوص ساکنین این مناطق کوهستانی بر سر زبان هاست. برای صرف غذا رستوران هایی در قسمت مرکزی گومب هستند که محصولات رسیده ی این منطقه در آن جا به مصرف می رسد.  هر ساله در ماه ژانویه فستیوالی معروف به نام تاهتاسیس Tahtacis در گومب برقرار است که توسط روستاییان برگزار می شود.همچنین در اواخر ماه آگوست می توان از بازار ها و نمایشگاه هایی که کشاورزان این منطقه بر پا می کنند (Farmers’ Fair)، استفاده کرد و لذت برد. علاوه بر تابستان، در فصل بهار نیز پیاده روی، کوه پیمایی، گذشتن از میان باغ های مشهور روستاهای گومب، همچنین عبور از زمین های شیب دار پوشیده از درختان سرو و کاج می تواند بسیار فرح بخش باشد.

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi

گومب محلی مناسب برای روانه شدن به سمت رشته کوه های آکداگ Akdağ Mountain  برای علاقه مندان به کوه نوردی است. برای این سیاحت همراه داشتن نقشه و یادداشت راهنما ضروری باشد. همچنین همراه بردن عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب برای محافظت در برابر انعکاس نور حاصل از برف پیشنهاد می شوند. باید در نظر داشت که در ساعات شب دمای هوا کاهش پیدا میکند بنابراین بردن لباس و تجهیزات از ضروریات می باشد. در اواخر ماه آوریل نیز می توان برف های زمستانی را در نوک این کوه ها مشاهده کرد. بهار با آسمان صاف آبی، آب و هوای مناسب، سکوت کوهستان با منظره ی برف های باقی مانده بر قله ها می تواند بهترین فصل برای کوه نوردی باشد. با گرم تر شدن هوا در ماه های فصل تابستان مردم محلی دام ها و حیوانات خود را برای چرای فصلی به این منطقه می آورند. همچنین پناهگاه ها و چادر هایی برپا می شود و خانواده های بسیاری جمع می شوند تا اوقات خوشی را در کوهستان سپری کنند. 

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi

بسیاری از تورسیت ها نیز به منظور دیدن یسیل گول (دریاچه ی سبز)Yesil Gol  به گومب می آیند. این دریاچه ی کوهستانی تنها مکان آبی دائمی در راهی کوتاه بسمت آکداگ است. یسیل گول در ارتفاع 1800 متری در دامنه شرقی کوهستان آکداگ واقع است. آبشاری زیبا نیز در این نزدیکی وجود دارد.

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi

دریاچه ی سبز در منطقه گومب

دریاچه ی سبز، دریاچه ای تمیز، عمیق و زیبا است که بهترین وضع مساعد آن بین ماه های آوریل و ژوانویه می باشد. در فصل بهارهرچقدر زودتر برای سیاحت از این دریاچه اقدام کنید، از گیاهان و گل های وحشی اطراف آن بیشتر لذت خواهید برد. قسمت جنوبی دریاچه داری زمینی سبز با شیبی ملایم پوشیده از چمن است که بهترین مکان برای چادر زدن و لذت بردن از منظره ی اطراف می باشد.

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi

کلمات جستجو شده:

منطقه گردشگری گومب یالاسی Gombe Yalasi, کاسKas  شهری توریستی, ساحل مدیترانه, فرودگاه های ایالتی, رشته کوه های آکداگ Akdog, روستاهای کوهستانی گومب یالاسی, جنگل ها روستاهای گومب, قسمت مرکزی گومب, فستیوال تاهتاسیس, باغ های مشهور روستاهای گومب, دریاچه ی سبز, یسیل گول,

دسته ها: