لطفا صبر کنید...

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature
امتیاز 5/5 از 1 نظر
0

1396/05/25

   اگر کمی از شلوغی دنپاسار و سواحل گردشگری پرهیاهیو فاصله بگیرید، پیدا کردن زیبایی های طبیعی جزیره بالی سخت نخواهد بود، اما برای کشف برخی از شگفت انگیز ترین مناظر دیدنی آن باید تلاش بیشتری به خرج دهید.

   در واقع بعضی از این جاذبه ها به ندرت توسط توریست ها بازدید می شوند. برای لذت بردن از برترین مظاهر شکوه و دست نخورده جزیره خدایان، باید با یک راهنمای محلی با تجربه همراه شوید و یا خود برنامه ریزی مناسبی برای سفر به این مناطق انجام دهید. در این مقاله به معرفی 12 جاذبه برتر طبیعی بالی می پردازیم.

 1. تنگه ی مقدس و مخفی Sukawati

   در نزدیکی Pura Beji Guwang واقع در Sukawati، یک تنگه مقدس و مخفی وجود دارد که اشکال داخلی آن و ترکیب رنگ های متنوع به کار رفته در صخره های آن باورنکردنی است و مطمئنا منبع الهام بخشی برای هر هنرمند، عکاس، انسان خلاق و یا هر کسی که می خواهد از این منظره لذت ببرد خواهد بود. حتما از این تنگه بازدید کنید.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. استخر بی انتها با منظره ای بی نظیر از اقیانوس - آبشار Peguyangan، Nusa Penida

   آبشار Peguyangan واقع در Nusa Penida یک جریان عمودی از آب بوده و مانند آبشار جنگل مرکز بالی نیست، بلکه در عوض مجموعه ای از فواره های آبشاری کوتاه است که در نهایت راه خود را در یک دره پرشیب به سمت دریا باز می کنند. در مکانی دور از دره، این آبشارها مکانی مناسب برای تمام افرادی که قصد لذت بردن از چشمه های آبگرم طبیعی و تکیه دادن به لبه های استخر کم عمق در میان جریان سریع آب را دارند، به وجود می آورد.

 1. صخره مرتفع در ساحل ملاتسی (Ungasan)

   یکی از جذاب ترین مناطق ساحل جنوبی بالی این صخره است که اغلب گردشگران آن را نادیده می گیرند. بیشتر عکاسان خوش ذوق از این جاذبه منحصر به فرد آگاه هستند و خود را برای ثبت مناظر بی نظیر به ملاتسی می رسانند، زیرا شکل صخره های زیبا، مرتفع و شگفت انگیز، آن ها را به خود جذب می کند. توجه داشته باشید که ساحل ملاستی (Ungasan) را با ساحل نزدیک Tanah Lot، جایی که پس از باران، آبشارهای دیدنی و جذابی بر روی نوک صخره ظاهر می شوند، اشتباه نگیرید. آن ساحل به تنهایی جاذبه ی دیگری است!

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. یک مکان مخفی در برکه آنجل

   برکه آنجل یکی از گنجینه های مخفی Nusa Penida است و به عنوان یک استخر طبیعی محسوب می شود. با وجود رنگ های زمردی و آب های کریستالی، برکه ی آنجل ظاهر خیره کننده ای دارد و ظاهرا کف سبز رنگ این استخر بی نهایت خاص برای راه رفتن خیلی راحت هستند (لغزنده و خطرناک نیستند)، در واقع راه رفتن روی آن ها حس راه رفتن روی یک سطح پرزدار را دارد!

 1. باغ های مخفی سامبانگان

   در نقاط دور شمال بالی، روستای سامبانگان پنهان شده است. فقط افراد محلی و تعداد انگشت شماری از گردشگران باهوش، دیدن شکوفه های نفس گیر جنگل ها و آبشارهای نزدیک Sambangan که به باغ های مخفی معروفند را تجربه کرده اند.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. باکیت تلبوتیز در Nusa Penida

   در ناحیه سبز و با طراوت Nusa Penida، دسته ای از تپه های مخروطی با اشکال غیر معمولی قرار دارند که به نام عجیب باکیت تلبوتیز شناخته می شوند.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. ساحل آتو، Nusa Penida

Nusa Penida محل قرارگیری زیباترین سواحل بالی از جمله ساحل آتو در قسمت شرقی جزیره می باشد. با نگاه کردن از ساحل هلالی ماسه ای، می توانید صخره های خیره کننده ی قله کوه جانتیل در سمت چپ و جزیره سنگی Labuan Ampuak با قله های پراکنده آن را در سمت راست مشاهده کنید. آتو به خصوص در زمان جزر بسیار زیبا است، یعنی درست وقتی که مرجان های در معرض دید یک پس زمینه پر جنب و جوش و زنده برای عکس گرفتن از ساحل ایجاد می کنند.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. منظره آتشفشان کوه باتور، قابل مشاهده از روستای پینگان

   کوه باتور (ارتفاع 1،717 متر) پر بازدیدترین کوه آتشفشان بالی است، اما اکثر بازدیدکنندگان معمولا برای دیدن منظره های شگفت انگیز از نفس های آتشین این کوه آتشفشان، به اردوگاه های گردشگری در روستای کینتامی می روند.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. صخره های سبز و غار کوچک Undisan Bangli

   رسیدن به این محل با گذشتن از کنار منظره هایی از شالیزارها، جنگل ها و حوضچه ها و آبشارهای نزدیک در اطراف آن، خود یک سفر ماجراجویانه خواهد بود. صخره های سبز Undisan عمدتا صخره هایی پوشیده شده از خزه می باشند که دیوارهای دو طرف یک دره را تشکیل می دهند. فکر می کنید راز بزرگتر و کشف نشده این صخره های سبز چیست؟ اگر جریان آب را در محلی که صخره های سبز یکی می شوند، دنبال کنید، در داخل صخره ها یک غار مخفی کشف می کنید.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. انفجار آبی باشکوه در Nusa Dua

   ضربه زدن امواج عظیم اقیانوس هند به صخره های سنگی را تصور کنید. آیا تا به حال شخصا یک انفجار آبی دیده اید؟ از صخره ی پنهان در Nusa Dua دیدن کنید تا شاهد یکی از زیباترین مناظر طبیعت باشید. این پدیده طبیعی زمانی اتفاق می افتد که امواج به فضای باریک در صخره سنگ برخورد کنند، جایی که با ایجاد فشار، آب به بیرون پاشیده می شود!

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. صخره ی موزی شکل، Nusa Penida

   صخره های موزی Nusa Penida از اقیانوس بیرون زده اند و شاید بتوان گفت چشم گیرترین صخره های ساحلی در بالی محسوب می شوند. اگر در بالای آنها ایستاده باشید و به پایین نگاه کنید، حتی با ابهت تر به نظر می رسند.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

 1. دریای درهم شکسته Pasih Uwug

Pasih Uwug    که به عنوان دریای درهم شکسته شناخته می شود، یکی از جاذبه های منحصر به فرد Nusa Penida است که یک پدیده زمین شناسی جذاب نیز محسوب می شود. علت این نامگذاری آن است که در اولین نگاه، یک کمان طبیعی ایجاد شده با صخره های سنگی را خواهید دید. این قوس یا آن طور که برخی می گویند، سوراخ این صخره سنگ در واقع یک غار بوده است.

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature

کلمات جستجو شده:

طبیعت خارق العاده بالی Bali's Nature, سواحل گردشگری, جزیره خدایان, تنگه ی مقدس و مخفی Sukawati, استخر بی انتها با منظره ای بی نظیر از اقیانوس  آبشار Peguyangan, آبشار Peguyangan, چشمه های آبگرم طبیعی, صخره مرتفع در ساحل ملاتسی, جذاب ترین مناطق ساحل جنوبی بالی, مکان مخفی در برکه آنجل, باغ های مخفی سامبانگان, باکیت تلبوتیز در Nusa Penida, ساحل آتو, زیباترین سواحل بالی, قله کوه جانتیل, جزیره سنگی Labuan Ampuak, منظره آتشفشان کوه باتور قابل مشاهده از روستای پینگان, پر بازدیدترین کوه آتشفشان بالی, روستای کینتامی, صخره های سبز و غار کوچک Undisan Bangli, انفجار آبی باشکوه در Nusa Dua, صخره ی موزی شکل, دریای درهم شکسته,

دسته ها: