لطفا صبر کنید...

ساحل Sahilkoy
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/05/25

ساحل Sahilkoy

ساحل Sahilkoy

   استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه است، جدا از پر جمعیت بودن ان این شهر یک مرکز فرهنگی و اقتصادی برای ترکیه محسوب می شود. شهر استانبول در دو طرف Bosphorus قرار دارد، Bosphorus یک آبراهه باریک است که بین دریای سیاه در شمال و دریای مرمره در جنوب قرار گرفته. استانبول اروپا و آسیا را، هم به صورت فرهنگی و هم به صورت فیزیکی به هم پیوند می دهد. جمعیت استانبول در ابتدای سال 2017 حدود 15 میلیون نفر بوده که به این ترتیب یکی از پر جمعیت ترین شهرها در اروپا و دنیا به شمار می رود.

ساحل Sahilkoy

ناحیه آسیایی استانبول (SAKLIKOY در این بخش قرار دارد)

   بخش شرقی استانبول ناحیه آسیایی آن محسوب می شود، این بخش سرسبز هم با دریای مرمره و هم با دریای سیاه تماس دارد. می توانیم به راحتی بگوییم که استانبول شهری است که فصل بی باران ندارد. چیزی که شاید استانبول را بدنام کرده باشد، رطوبت نسبی سالانه بالای شهر یا شرجی شهر است، به خصوص در طی زمستان و تابستان.

ساحل Sahilkoy

توصیه ها در فصل های مختلف

   توصیه می کنیم در بهار، پاییز و زمستان با خود چتر همراه داشته باشید، در تابستان هم برای حفظ کردن خودتان از آفتاب و باز هم بارش احتمالی. هر چند اگر چتر همراه نداشته باشید باز هم مشکل بزرگی نیست چون خیابان های استانبول پر است از افرادی که چتر می فروشند. هر چند اگر از دست فروش ها بخرید احتمالا چتر بی کیفیتی به شما می دهند، بهتر است چتر را از فروشگاه بهتری بخرید چون با همان قیمت می توانید چتر با کیفیت تری داشته باشید .

ساحل Sahilkoy

چه لباسی بپوشیم ؟

   توصیه می کنیم در تابستان حتما لباس روشن و سبک بپوشید، اگر هم قرار باشد در تابستان باران ببارد یک عرقگیر سبک تن کنید. در زمستان لباس گرم لازم است و در بهار و پاییز هم ترکیبی از این دو.

به یاد داشته باشید که به دلیل توپوگرافی خاص شهر و تاثیرات نزدیکی به دریا، استانبول دارای چند منطقه آب و هوایی کوچک یا micro-climate است. به همین دلیل نواحی مختلف شهر آب و هوای مختلفی دارند مثلا ممکن است در Levent باران ببارد، اما در Taksim آفتابی باشد.

ساحل Sahilkoy

چطور به شهر برویم ؟

   اغلب هواپیماها در فرودگاه Atatürk استانبول (IATA: IST) می نشینند، فرودگاهی که در 20 کیلومتری غرب مرکز شهر واقع شده است. از فرودگاه راه های مختلفی برای رسیدن به استانبول وجود دارد. می توانید سوار تاکسی بشوید. قیمت تاکسی ها در شب با روز تفاوتی ندارد. همینطور می توانید از اتوبوس های سریع السیر فرودگاه که به  Havataş معروف هستند استفاده کنید، اتوبوس های عمومی هم در دسترس هستند. یک سرویس محلی هم در ترکیه به اسم Welcome Pickups وجود دارد که  چیزی مشابه Hailo  یا  Lyftاست. این سرویس بهترین راننده تاکسی ها را انتخاب می کند و آموزش می دهد تا از طریق این سرویس نزد شما برسند و از فرودگاه شما را به مقصد برسانند و در حین مسیر شما را با شهر به خوبی آشنا کنند. در نزدیکی فرودگاه مترو هم وجود دارد که اگر بخواهید پیاده بروید کمی رسیدن به آن طول می کشد.

ساحل Sahilkoy

چطور به بخش آسیایی استانبول بروم ؟

   برای اینکه از فرودگاه به بخش آسیایی استانبول بروید سریع ترین راه گرفتن تاکسی به مقصد Bakikoy IDO Iskele  است، این سفر حدود 10 دقیقه طول می کشد، بعد از آن با استفاده از یک قایق سریع السیر به Kadikoy (20 دقیقه)  یا Bostanci (40 دقیقه) بروید. این مسیر نسبت به تاکسی خیلی برای شما ارزان و سریع تر خواهد بود. اگر بخواهید با تاکسی بروید حدود دو ساعت در راه خواهید بود، جدا از اینکه ترافیک خیلی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

ساحل Sahilkoy

ساکلیکوی، آرامش محض در چند قدمی استانبول شلوغ

   در فاصله ای نزدیک از استانبول جایی هست که یک شروع آرام برای سفر به این شهر به شمار می رود. ساکلیکوی در منطقه Beykoz  قرار دارد. ساکلیکوی بهترین محل برای افرادی است که می خواهند از شلوغی استانبول فرار کنند و به طبیعت بروند و غذای طبیعی بخورند. می توانید زیر آفتاب بروید و اسب سواری کنید، شنا کنید و تجربه یک ناهار قرون وسطایی را در روستا داشته باشید. صبحانه های محلی ساکلیکوی بی نظیر است. می توانید در هتل داخل شهر بمانید و برای گشت و گذار به ساکلیکوی بروید و حال و هوایتان را تازه کنید.

ساحل ساکلیکوی

   در شمال ساکلیکوی و نزدیکی دریا یک کمپ ساحلی وجود دارد که همان ساحل ساکلیکوی است، در نزدیکی محلی به نام Sahilköy. در این ساحل تعداد زیادی سوئیت وجود دارد که می توانید در آنجا ساکن شوید.

تفریحات این ساحل عبارتند از:

  • جت اسکی
  • صخره نوردی
  • راه پیمایی
  • موتورسواری با Quad Bike
  • پینت بال
  • پیک نیک رفتن در جنگل های ساکلیکوی

کلمات جستجو شده:

ساحل Sahilkoy, پر جمعیت ترین شهر ترکیه, پر جمعیت ترین شهرها در اروپا, ناحیه آسیایی استانبول,  فرودگاه Atatürk استانبول, اتوبوس های سریع السیر Havataş, ساکلیکوی در منطقه Beykoz, ساحل ساکلیکوی, تفریحات ساحل ساکلیکوی,

دسته ها: