لطفا صبر کنید...

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا | نگین سفر
امتیاز 4/88/5 از 1 نظر
0

1396/03/25

جشنواره موسیقی وارنا »» یکی از جاذبه های تفریحی و پرطرفدار در کشور بلغارستان جشنواره بین المللی موسیقی وارنا می‌باشد که گردشگران بسیاری برای تماشا و لذت بردن از این فستیوال هیجان انگیز و زیبا در آنجا حضور پیدا می‌کنند و به عنوان یکی از پرطرفدار ترین جاذبه های تفریحی وارنا به شمار می رود. این جشنواره در فصل تابستان برگزار می‌شود و اولین دوره آن در سال ۱۹۲۶ برگزار و به عنوان یکی از قدیمی ترین فستیوال های موسیقی بین المللی در اروپا شناخته می شود؛ همچنین این جشنواره بین المللی سبب شد که موسیقی کلاسیک بلغاری و هنر آن ها در سایر نقاط دنیا نیز شناخته شده تر باشد و سبب گسترش هنر این منطقه شد.

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا

از اسامی بنیانگذاران این جشنواره می توان به دبری هریستوف و پانچو اشاره کرد که در سال ۱۹۲۶ این جشنواره را در ابتدا با نام عامیانه (تابستان با موسیقی) بنیانگذاری کردند؛ امروزه هزینه های این جشنواره از طریق صندوق بین المللی تامین می شود. این جشنواره از سال ۱۹۲۶ تاکنون به دلیل اتفاقاتی که در دوره های تاریخی مختلف اتفاق افتاده در چند دوره متوقف شده و دوباره از سر گرفته شد از جمله این اتفاقات در جنگ جهانی دوم بود که سبب شد جشنواره برگزار نشود؛ اما بعد از چند سال در ۱۹۵۷ جشنواره موسیقی تابستانی وارنا دوباره از سر گرفته شد، به دلیل بروز اتفاقات در دوره های تاریخی مختلف این جشنواره سطح کیفیت خود را از دست داده بود تا اینکه به تدریج پس از سال ۱۹۵۷ جشنواره با حضور نوازندگان مشهور بلغاری و همچنین نوازندگان و گروه های موسیقی معروف دنیا که به این جشنواره جذب شدن دوباره به شکل با شکوه سابق بازگشت.

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا

از جمله دلایلی که باعث شده این جشنواره در سراسر دنیا شهرت پیدا کند و مخاطبان بسیاری را به خود جذب کنند این است که در این جشنواره شاهکارهای موسیقی بلغاری و همچنین با ارائه موسیقی های برتر از کل دنیا ارائه می شود و با توجه به اینکه ژانرها و عملکردهای مختلفی توسط نوازندگان مشهور دنیا ارائه می شود مخاطبان بسیاری را به آن جذب می شوند و به همین دلیل نیز در سراسر دنیا شناخته شده است.

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا

همچنین مؤسساتی که مربوط به موسیقی بلغارستان می باشد و همینطور گروه‌ها و نوازندگان مشهور بلغاری در این مجموعه و در راستای اهداف این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند. این جشنواره دارای بخش‌های مختلفی است که از جمله آن می‌توان به برنامه‌های که شامل کنسرت سمفونی، اپرا و همچنین بخش هایی همچون رقص باله، موسیقی های مجلسی، موسیقی سنتی و معاصر و همچنین مستر و کنفرانس ها اشاره کرد؛ به همین دلیل گروه های مختلف در زمینه های گفته شده در قسمت بالا در این جشنواره حضور پیدا می کنند و سالانه با حضور خود در این جشنواره سبب هرچه بهتر برگزار شدن و همچنین باشکوه تر شدن این جشنواره می شوند.

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا

این جشنواره از سال ۱۹۶۶ که تغییر نام داده و به (جشنواره بین المللی موسیقی وارنا) تبدیل شده تمرکز خود را بر سمفونیک سرایندگان و موسیقی مجلسی و هنرهای نمایشی و اپرا و باله گذاشته است، همچنین همه ساله در این جشنواره از استعدادهای جوان تقدیر به عمل می آید و افراد با استعداد کشف شده مورد حمایت قرار می‌گیرند و همچنین همکاری بین نوازندگان و هنرمندان بین المللی صورت می‌گیرد که گاهی سبب به خلق آثار جدید نیز می‌شود.

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا

کلمات جستجو شده:

جشنواره موسیقی بین المللی وارنا, جاذبه های تفریحی و پرطرفدار در کشور بلغارستان, قدیمی ترین فستیوال های موسیقی بین المللی در اروپا, نیانگذاران جشنواره بین المللی موسیقی, نوازندگان مشهور بلغاری, گروه های موسیقی معروف دنیا, نوازندگان مشهور دنیا,

دسته ها: