تپه ی باستانی آولاباریAvlabari | کی سفر

لطفا صبر کنید...

تپه ی باستانی آولاباری | Avlabari
امتیاز 5/5 از 1 نظر
0

1396/02/04

تپه ی باستانی آولاباری Avlabari »» یکی از جاذبه های گردشگری شهر تفلیس گرجستان که سالانه گردشگران زیادی از کل دنیا برای بازدید به آنجا می روند تپه ی آولاباری (Avlabari) است. این تپه بر روی صخره ای در منطقه ی شرقی رودخانه کورا واقع شده و به عنوان یکی از محله های قدیمی شهر تفلیس به شمار می رود و تا پل متخی (پلی که بخش قدیمی تفلیس را به بخش مدرن متصل می کند) از منطقه شهر قدیمی امتداد دارد.

 تپه ی باستانی آولاباری

تاریخچه تپه آولاباری

تاریخچه تپه آولاباری » در طول تاریخ و در زمان های مختلف، این منطقه دو بار مورد حمله دشمنان قرار گرفت. از جمله اصلی ترین دلیل این حملات، مشرف بودن این تپه بر منطقه تفلیس و موقعیت مکانی مناسب تپه آولاباری بود. این حملات در تاریخ های 1226 توسط جلال الدین و ایرانیان در سال 1522 صورت گرفت. قابل ذکر است که در آن زمان گرجستانی هایی که با دین و سیاست مخالفت می کردند از روی پل متخی به داخل رودخانه پرتاب می شدند.

 

تپه ی باستانی آولاباری

در تپه آولاباری مجسمه ای از پادشاه گرگاسالی (Gorgasali) که در قرن پنجم شهر تفلیس را به عنوان پایتخت خود برگزید، دیده می­شود؛ همچنین این پادشاه در این منطقه کلیسا و کاخ خود را ساخت و البته بعدها کاخی برای داوود شاه در اینجا ساخته شد و در همین کاخ ملکه تامار با شوهر دوم خود "دیوید سوسلان" ازدواج کرد؛ اما در نهایت در سال 1235 قصر و کلیسا در حمله ‌ای توسط مغول ها نابود شد.

تپه ی باستانی آولاباری

تپه ی باستانی آولاباری

کلیسایی که امروزه در آولاباری شاهد آن هستیم در سال 1278 – 1289 به دستور شاه دمیتری (Demetre Tavdadebuli) ساخته شد و تا امروز چند بار بازسازی شد. در سال 1974 این کلیسا به طور کامل به یک سالن تئاتر تبدیل شد و حدود 6 سال بعد در تاریخ 1980 کاربری خود را پس گرفت و باز هم به کلیسا مبدل گشت.

تپه ی باستانی آولاباری

یکی دیگر از دیدنی‌های این منطقه کاخ ریاست جمهوری است که در سال 2009 ساخته شد و به عنوان محل رسمی اقامت رئیس جمهور گرجستان بوده است؛ این کاخ با ایده میخائیل ساکاشویلی (Mikhail Saakashvili) رئیس جمهور گرجستان ساخته شد و برای ساخت آن از بهترین معماران گرجستانی استفاده شد. طراحی این پروژه توسط جرج باتیاشوی (George Batiashvili) انجام شد و برای طرح خود از ساختمان مجلس آلمان الهام گرفته بود. ساختمان این کاخ یک گنبد بزرگ دارد که دارای عناصری از طراحی دوره رنسانس ایتالیا است.

تپه ی باستانی آولاباری

هتل آولاباری و مسیر های دسترسی

ایستگاه مترو آولاباری در نزدیکی این منطقه قرار دارد و دسترسی مسافران را به این منطقه راحت تر کرده است. همچنین در اینجا برای اقامت کوتاه مدت مسافران، هتل آولاباری ساخته شده است که در 13 کیلومتری فرودگاه بین اللملی تفلیس واقع شده و دارای خدمات متنوعی از جمله وای فای رایگان، تهویه مطبوع، سالن مشترک غذا خوری و اتاق هایی با بالکن که دارای منظره رو به شهر است. تنها با 12 دقیقه پیاده روی ازهتل می توان به ایستگاه مترو رسید. فاصله این هتل با تئاتر روستاولی حدود 1.3 کیلومتر می باشد.

تپه ی باستانی آولاباری

تاریخچه تپه آولاباری,مجسمه ای از پادشاه گرگاسالی,آولاباری,هتل آولاباری و مسیر های دسترسی,

دسته ها: