لطفا صبر کنید...

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower | آنتالیا
امتیاز 4/5 از 2 نظر
0

1396/04/14

برج هیدیرلیک سازه ای باستانی مربوط به عصر امپراطوری رومی ها می باشد که در شهر آنتالیا قرار دارد. این کشور سالانه گردشگرهای بی شماری را از تمام نقاط جهان به خود جذب می کند. برج هیدیرلیک سازه ای تاریخی است که در مکانی ما بین یک پارک و دریا قرار دارد و از جاذبه های مهم شهر آنتالیا به شمار می رود.

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower

باغ های زیبا با بوته ها، درخت ها و چمن خوش منظر اطراف این سازه را فرا گرفته اند. در گذشته از این بنا به عنوان سازه ای دفاعی،فانوس دریایی و حتی در طول تاریخ به عنوان مقبره و کلیسا نیز استفاده شده است. یک بنای 14 متری را در نظر بگیرید در حالی که از باغ آن را مشاهده می کنید، منظره ای ساخته شده از برجی تاریخی به قدمت 2000 سال، طبیعت سبز و دریای مدیترانه که حتی در شب هنگامی که با نور طلایی رنگ تزیین میشود دلنوازتر نمایان می شود.

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower

از در کوچک شرقی وارد بنا شوید از پلکان باریک آن به سمت بالا حرکت کنید که از یک اتاق کوچک به بالای برج می رسید و پرچم سرخ رنگ کشور ترکیه رو مشاهده میکنید هنگامی که به سمت جلو حرکت کنید دریای مدیترانه را از بالا می توانید مشاهده کنید در آن لحظه شما دقیقا جایی ایستادید که سربازان رومی زمانی ایستاده بودند.

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower

اطراف برج مکان بسیار دلنوازی است برای گرد هم آمدن و لذت بردن از یک عصر آفتابی در حالی که به دریا، صخره ها و کوه های شهر خیره شده اید.

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower

میان پارک کارالی اوقلو (Karaalioglu Park) قدم بزنید تا فواره های آب و صف درختان دلربا را مشاهده کنید.

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower

برج هیدیرلیک یک جاذبه ی مشخص شده در ناحیه ی قدیمی شهر و در مرکز شهر است. جاذبه های دیگری در این منطقه از شهر شامل : دروازه هادریان (Hadrian's Gate)، برج ساعت، پارک کارالی اوقلو (Karaalioglu Park) مسجد علاءالدین که به مناره فلوت (Fluted Minaret) هم شهرت دارد،وجود دارند. همچنین بندرگاه زیبایی نیز در این منطقه ی منحصر به فرد به چشم میخورد.شما حتی می توانید به سادگی به وسیله ی اتوبوس به این نقطه از شهر دسترسی داشته باشید. این ناحیه آن چنان جاذبه های گسترده ای دارد که برای بازدید از آن باید یک روز از مسافرت خود را در اینجا سپری کنید تا بتوانید به طور کامل از جاذبه های آن لذت ببرید.

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower

هنگامی که اطراف برج قدم میزنید متوجه نقاشی های روی دیوار می شوید. ممکن است این سازه مقبره ی یک قهرمان در تاریخ رومی ها باشد. سازه هایی همانند این برج در شهر روم ایتالیا نیز وجود دارد. هیدیرلیک در لغت به معنای جایگاهی برای خضر است و گفته شده که این مکان محلی برای جشن بهاری روز خضر (Hıdırellez) بوده است. در فرهنگ مسلمانان مردم بر این باور هستند که خضر با الیاس در این مکان هر سال ملاقات میکردند، به همین علت این مکان را هیدیرلیک (Hıdırlık) نامیده اند.

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower

هنگامی که از ساحل به سمت این برج حرکت میکنید تنها دو دقیقه زمان میبرد تا به آن برسید.در مرکز منطقه ی کالیسی (Kaleici) نیز هتل زیبای هیدیرلیک قرار دارد که امکاناتی چون تراس رو به دریا، دسترسی به اینترنت و پارکینگ رایگان در اختیارتان قرار میدهد و بازدید شما از منطقه ی اطراف برج و خود برج ساده تر و لذت بخش تر میشود. فرودگاه آنتالیا نیز تنها 14.5 کیلومتر از برج فاصله دارد.

کلمات جستجو شده:

برج هیدیرلیک Hıdırlık Tower, شهر آنتالیا, جاذبه های مهم شهر آنتالیا, فانوس دریایی,  پارک کارالی اوقلو, دروازه هادریان, شهر روم ایتالیا, منطقه ی کالیسی, فرودگاه آنتالیا

دسته ها: