لطفا صبر کنید...

آب و هوا و پوشش طبیعی آنتالیا | نگین سفر
امتیاز 4/93/5 از 2 نظر
1

1396/04/15

شهر آنتالیا که در جنوب غرب ترکیه واقع شده است در واقع بزرگترین قطب جذب گردشگر در ترکیه به شمار می رود.وجود بناهای تاریخی، سواحل زیبا و آب و هوای مناسب هر ساله گردشگر های بی شماری را به این منطقه جذب می کند، و باعث شکوفایی و رشد اقتصاد شهر آنتالیا شده است.

آب و هوای شهر آنتالیا معتدل مدیترانه ای است. دریا که در مجاورت این شهر قرار داد، باعت تاثیر بر روی آب و هوا این شهر شده و گرم ترین ماه در آنتالیا ماه جولای با میانگین دمای 28 درجه سانتی گراد (82 فارنهایت) و سرد ترین ماه این شهر ژانویه با میانگین دمای 10 درجه سانتی گراد (50 درجه فارنهایت) می باشد. طولانی ترین روز سال نیز روز سیزدهم ماه جولای و مرطوب ترین ماه سال نیز ماه دسامبر با میانگین 210 میلی متر بارش باران است.

بهترین زمان برای شنا در دریا ماه آگوست است درست زمانی که میانگین دمای دریا در 29 درجه سانتی گراد یا 84 فارنهایت قرار دارد. گاهی شدت بارش باران به حدی زیاد می شود که حتی خطر سیل این شهر را تهدید می کند. علت این باران هم افزایش گرمای جهانی است به طوری که باعث تبخیر بیشتر و در نتیجه بارش های بیشتر می شود.

در آنتالیا می توان تابستان هایی به مدت 8-9 را تجربه کرد اما دمای هوا هرگز از مرز 30 درجه عبور نمی کند.بعضی اوقات دما از حد معمولی بیشتر هم می شود اما نسیمی که دریای مدیترانه به سطح شهر می فرستد باعث خنک شدن هوا می گردد.

زمستان ها معمولا از ماه دسامبر تا مارس طول می کشند. در طول زمستان های آنتالیا دمای هوا افت فاحشی نمی کند و اکثر اوقات دما در زمستان بین 12-13 درجه قرار دارد.

همچنین درخت زیتون، کاج، اقاقیا و نوعی درخت با نام غار نیز در ارتفاعات کم نزدیک به دریای شهر آنتالیا و درخت مقدس عشایران این منطقه در ارتفاعات رشد می کنند. کاج نوعی درخت بومی است که پوست آن بسیار نازک می باشد اما می تواند طی برف و سرمای شدید به لطف پوسته ی عایق خود دوام بیاورد و همچنین درخت افسانه ای مدیترانه ای ها یعنی درخت سدر در ارتفاعات بیشتر از 1000 متر تا کوه تاوروس Taurus  در ارتفاع 1600 متر وجود دارد.

آب و هوای آنتالیا

 از نظر مردم آنتالیا درخت بلوط نمادی از قدرت بوده و هر کجا که رشد کند باز هم در مرکز توجه قرار می گیرد. مانند درختان بلوطی که در دره های عمیق و تنگ "Kasama" وجود دارند. نقطه ای دیگر در شهر که درخت بلوط بسیاری رشد کرده است جنوب دریاچه ی "Kovada" می باشد.

پوشش گیاهی آنتالیا

در کل و در مقایسه با دیگر شهر های ترکیه شاید آنتالیا یکی از سبز ترین و خوش آب و هوا ترین شهر ترکیه محسوب شود که علاوه بر این دو دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار متعددی می باشد و بنابر این تمام المان های لازم جهت یک انتخاب مناسب برای سفری دل پذیر را دارا می باشد.

کلمات جستجو شده:

شهر آنتالیا,زرگترین قطب جذب گردشگر در ترکیه,آب و هوای شهر آنتالیا,بهترین زمان برای شنا در دریا,زمستان آنتالیا,تابستان آنتالیا

دسته ها: